Eczema cervicala!

13-03-2013
AnamariaMia
Nu este medic/terapeut
AnamariaMia
Buna ziua! Numele meu este Anamaria. Sunt disperata! am o problema dermatologica pe gat. La inceput parea o banala iritatie, care aparea si disparea, insa de aproximativ 4 luni nu mai dispare, s-a extins la nivelul scalpului, pe fata si pe urechea stanga si e si foarte dureroasa. Am apelat pana acum la 4 dermatologi atat in orasul, unde studiez cat si in orasul unde locuiesc, si toti au pus diagnostice diferite. La inceput mi s-a spus ca e ciuperca, dupa aceea eczema, urmand sa fiu diagnosticata cu parazit intestinal iar ultimul doctor mi-a spus ca e eczema cervicala. Am luat nenumarate tratemente: prednison, xyzal, zentel, locoid, aerius, diprosalic, fucidin si ma spal frecvent cu dermovate, insa nici o imbunatatire, se chiar agraveaz a si se extinde pe coloana vertebrala in jos si pe gat. Nu mai stiu ce sa fac sunt disperata! ma scarpin intruna, in mod involuntar, dar nu pot evita din cauza mancarimilor.De 4 luni dorm cu esarfa sau fasa elastica la gat si manusi pe mana. Mi s-au facut teste alergologice, au incercat sa detecteze ciuperca insa totul a iesit negativ. Va rog ajutati-ma! Am si poze daca aveti nevoie sa vedeti. Un sfat! va rog mult... Cu respect Ana Maria
0 comentarii
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm: