Eczema, nu doar o afectiune a persoanelor in varsta

17-07-2008
Ming Shu
Nu este medic/terapeut
Ming Shu
Buna! Bunica mea are o problema, care la prima vedere nu pare grava, dar de fapt este foarte neplacuta. Are o eczema foarte urata la pielea de sub sani, cel putin din cate stiu medicul a dat diagnosticul de eczema. Pielea este rosie, iritata si o mananca foarte tare. Presupun, ca problema este cauzata de sanii mari, lasati, care nu permit oxigenarea pielii de desubt. A schimbat de mai multe ori tratamentul si a fost consultata de mai muti medici, insa rezultatele intarzie sa apara. Sufera de aceasta afectiune de cativa ani si sunt perioade cand simptomele dispar de tot sau partial in urma vreunui tratament, ca apoi sa revina in forta. Sutienele nu ajuta, chiar daca sunt din bumbac, avand pielea foarte sensibila, o jeneaza doar si oricum nu reuseste nici un model sa-i ridice suficient sanii. Chiar nu mai stim ce sa facem. Daca aveti vreo sugestie, va rog frumos sa-mi scrieti.
2 comentarii
0
04-09-2008, ora 00:00
alessia5158
Nu este medic/terapeut
alessia5158
igiena zilnica si poate va ajuta CLARITIN(hydrocortisone cream 0, 5% for temporary relief of minor skin irritations, itching and redness due to:dermatitis, eczema, rashes)
0
19-09-2008, ora 00:00
Ming Shu
Nu este medic/terapeut
Ming Shu
Multumesc foarte mult pentru raspunsuri! Vom incerca remediile recomandate.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm: