efecte adv coaxil

22-09-2017
laurentiuluca
Nu este medic/terapeut
laurentiuluca
Buna seara! Psihiatru mi-a recomandat coaxil. In cazul in care o sa am efecte adverse, aceste efecte vor disparea daca o sa intrerup tratamentul?(si bineinteles ca o sa ma adresez psihiatrului daca o sa am efecte adv, ca sa imi schimbe/ajusteze tratamentul)
5 comentarii
1
22-09-2017, ora 20:34
Terapeut Niculae Nicuşor
Medicina naturista, complementara, alternativa
Terapeut Niculae Nicuşor
Salut!

laurentiuluca,
Efectele adverse DISPAR după o perioadă de la întreruperea administrării, perioadă care de obicei nu depășește cel mult 2 săptămâni, strict în funcție de doza și frecvența administrării, de tipul și modul de acțiune al medicamentului, ca de altfel și de severitatea efectelor adverse cu pricina. Ține legătura periodic cu psihiatrul care te are în grijă.
Multă sănătate!

Toate cele bune,
Mr. Nick
0
25-09-2017, ora 11:31
Steve.the.great
Nu este medic/terapeut
Steve.the.great
Coaxilul nu are efecte adverse, singurul sau defect este ca e prea slab pe anxietate ! E un pic mai eficient decat ceaiul de tei ! :)
0
25-09-2017, ora 21:58
clara_p
Nu este medic/terapeut
clara_p
Coaxilul e prea slab sa aiba asa efecte adverse. Dispar dupa incetarea tratamentului.
Dar tu nu trebuie sa pui in fata efectele adverse cand incepi un tratament. Ia-l fara sa tii cont de efecte adverse. Si daca apare ceva abia apoi iti pui problema si verifici prospectul. De multe ori efectele adverse nu apar.
Sanatate multa!
0
21-06-2018, ora 12:25
Dr. Diaconu Lavinia
Psihiatrie, Bucuresti
Dr. Diaconu Lavinia
Buna ziua.

Coaxil-ul este un antidepresiv usor, cu cele mai putine efecte adverse. Acestea pot sa apara la inceputul tratamentului, dar dispar in timp.
Multa sanatate!
0
17-08-2018, ora 22:59
Maria just me
Nu este medic/terapeut
Maria just me
A luat cinevs doar coaxil fara a-l combina? Ce efecte adverse ati experimentat?
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
15-04-2016, ora 10:25
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Psihologi, psihiatri, psihoterapeuti
Recomandă un Psihoterapeut sau caută unul!
La-Psiholog.ro este un proiect ROmedic care vă prezintă peste 3900 de terapeuți din România. Avantajul acestui site este că pune mare preț pe recomandările pacienților. Găsiți prezentări detaliate ale serviciilor psihologice, citiți recomandări, vă puteți programa online. În plus, există o secțiune cu o mulțime de articole interesante și teste psihologice. Accesați site-ul
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm: