Efecte adverse seroxat

10-09-2018
Ana Maria Ciurea
Nu este medic/terapeut
Ana Maria Ciurea
Buna ziua! De aproximativ 8 luni de zile fac tratament cu seroxat si a venit momentul sa il reduc, am facut aceste tratament din cauza insomniei si a atacurilor de panica...Cand m-am pus si eu pe picioare, a trebuit sa scad doza(inainte luam o pastila de 20 mg seara).Problema pe care o am acum, este ca de cand am inceput sa scad doza la jumatate de pastila, urmand sa iau dupa o jumatate la cateva zile, ma simt mai rau ca la inceput:atacuri de panica si insomnii severe.A avut cineva aceleasi efecte secundare de la reducerea dozei a acestui medicament? Specific faptul ca, de cand am redus doza mi-a fost ok cateva zile dupa care au inceput adevăratele probleme...Intrebarea mea este:este din cauza ca nu imi este obisnuit corpul si este normal sa reactioneze asta? sau care este explicatia?Va multumesc frumos pentru ca v-ati pierdut putin din timp pentru a ma ajuta!
2 comentarii
1
10-09-2018, ora 19:29
clara_p
Nu este medic/terapeut
clara_p
Uneori e nevoie de perioada mai indelungata de tratament. Luati legatura cu medicul dv. E posibil sa nu aveti remisie, nu sa fie sevraj de la seroxat. Si atunci trebuie sa va intoarceti la doza initiala pentru a va simti bine.
0
08-01-2019, ora 23:08
osigoo
Nu este medic/terapeut
osigoo
Se poate lua impreuna rodhiolin si seroxat?
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm: