efecte negative

04-07-2008
sebe
Nu este medic/terapeut
sebe
OXIBRAL SI TANAKAN SE POT LUA IMPREUNA, CONTINUU, O PERIOADA INDELUNGATA EX: UN AN DE ZILE ?
3 comentarii
0
05-07-2008, ora 00:00
Dr. Mihnea Dragomir
Medicina de familie, Bucuresti
Dr. Mihnea Dragomir
Da, absolut.
0
05-07-2008, ora 00:00
sebe
Nu este medic/terapeut
sebe
am dat la baiatul meu de 17 ani aceste medicamente si dupa 3 luni mi s-a parut ca este agitat si putin nervos daca cere ceva face urit daca nu primeste; ceva asemanator s-a intimplat in urma administrarii med. sinemet si am intrerupt ; asta a fost in urma cu un an.Baiatul are tetrapareza spastica dar a recuperat mult, umbla singur dar nu vorbeste bine si mai are acele miscari necontrolate ale membrelor superioare nu are coordonare. Ma intreb daca nu cumva ptr. ca atunci cind a fost mic a primit tot ce isi dorea, acum cind nu se mai poate ceva ne santajeaza pe noi parintii si se poarta f ciudat.Sa fie asta ?eu sa continui tratamentul ?ce ma sfatuiti?Recunosc a fost alintat cred ca am gresit dar puneam totul pe seama bolii cind era mic si acum situatia ma depaseste.Ma puteti ajuta cu ceva?Va multumesc!
0
05-07-2008, ora 00:00
sebe
Nu este medic/terapeut
sebe
am dat la baiatul meu de 17 ani aceste medicamente oxibral si tanakan si dupa 3 luni mi s-a parut ca este agitat si putin nervos daca cere ceva face urit daca nu primeste; ceva asemanator s-a intimplat in urma administrarii med. sinemet si am intrerupt ; asta a fost in urma cu un an.Baiatul are tetrapareza spastica dar a recuperat mult, umbla singur dar nu vorbeste bine si mai are acele miscari necontrolate ale membrelor superioare nu are coordonare. Ma intreb daca nu cumva ptr. ca atunci cind a fost mic a primit tot ce isi dorea, acum cind nu se mai poate ceva ne santajeaza pe noi parintii si se poarta f ciudat.Sa fie asta ?eu sa continui tratamentul ?ce ma sfatuiti?Recunosc a fost alintat cred ca am gresit dar puneam totul pe seama bolii cind era mic si acum situatia ma depaseste.Ma puteti ajuta cu ceva?Va multumesc!
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.