Efecte pastile de slabit

01-08-2014
bubble13
Nu este medic/terapeut
bubble13
Buna ziua!
Sunt noua pe acest forum si am o nelamurire... Am auzit tot mai des de cafea verde pentru slabit. Am verificat mai multe site-uri, am gasit si sub forma de pastile. Au vreun efect? Exista efecte secundare sau dupa ce iei aceste pastile pui la loc kg pierdute? Am mai auzit si de konjac, tot pastile. Nu stiu daca e bine sau nu sa folosesc aceste metode de slabire... Am auzit multe pareri si pro si contra. Mentionez ca in prezent am incercat sa am un regim alimentar mai sanatos, mananc multe legume, carne slaba (doar fiarta) si evit dulciurile si alimentele procesate. Am observat o schimbare, dar nu foarte mare. Am pierdut arpoximativ 5 kg. Imi doresc sa mai dau jos inca 6.
1 comentarii
0
01-08-2014, ora 10:09
Dr. Stan Cristina-Gabriela
Diabet zaharat, nutritie si boli metabolice, Bucuresti
Dr. Stan Cristina-Gabriela
Buna ziua! Cea mai buna slabire, cea mai sanatoasa si durabila in timp este cea naturala, spre exemplu dieta pe care o tineti dvs acum, dieta care ar trebui sa devina permanenta ca un nou stil de viata.Celelalte resurse de slabit nu sunt tocmai corecte, nu le puteti lua mult timp, sunt nocive pentru organism si va pot determina diverse dereglari metabolice.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.