efectele cremei de galbenele asupra pielii

09-04-2009
XSpeed
Nu este medic/terapeut
XSpeed
Imi fac singur masaj anticelulitic cu crema de galbenele, pentru a aluneca mainile mai bine pe piele.

Insist mult asupra burtii.

Care este efectul cremei de galbenele asupra unei portinuni cu grasime, la burta simtindu-se acele bilute de graseime care s-au strans in timp, Ma gandesc sa nu aiba un efect negativ, deoarece pielea de pe burta care contine grasimi pe dedesupt sa trebuiasca sa respire, iara aceasta crema sa acopere porii prin care grasimea ar fi trebuit sa aiba "loc sa respire". Gandesc asa, pentru ca ma gandesc ca crema de galbenele este recomandata la calcaile, mainile uscate, care practic face pielea fina. Ar putea fi valabila ipoteza mea? cum ca crema de galbenle nu este indicata in masajul anticelulitc, impiedicand carnea sub care sunt grasimi sa respire ?
5 comentarii
0
10-04-2009, ora 08:30
dear
Nu este medic/terapeut
dear
crema de galbenele are efect cicatrizant.(printre altele) daca este absorbita in piele nu iti inchide pori si toata pielea trebuie, , sa respire" nu numai cea de pe burta.de ce nu folosesti o crema anticelulitica?
0
10-04-2009, ora 08:35
XSpeed
Nu este medic/terapeut
XSpeed
Aveam in casa crema de galbenele, avantajul ei fata de crema anticelulitica este ca e naturala 100%.
Efectul cicatrizant al galbenelelor ajuta sau din contra dauneaza portiunilor de grasime? O sa incerc cu o crema anticelulitica.

Alte creme naturale care indeparteaza celulita?
0
10-04-2009, ora 08:44
dear
Nu este medic/terapeut
dear
nu ajuta nici nu dauneaza.creme naturale gasesti la plafar.
0
10-04-2009, ora 10:01
sim1973
Nu este medic/terapeut
sim1973
Buna. Te asigur ca de la crema de galbenele nu o sa ai rezultate in ceea ce priveste celulita, indiferent de stadiul ei. Asa cum ti- a recomandat Dear cauta o crema anticelulitica ca e pacat sa te chinui cu acel masaj energic degeaba. In ceea ce priveste efectul cicatrizant cred ca nu are legatura cu problema ta si cred ca o crema cu efect termo ti-ar aduce avantaje mai mari, oricum iti doresc succes!
0
12-02-2011, ora 22:43
bonea
Nu este medic/terapeut
bonea
mar interesa daca crema de galbenele ieste buna sa o foloseti pentru fata
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Masajul anticelulitic
  • Este masajul anticelulitic eficient? (analiza studiilor)
  •