Efectele rahianesteziei dupa sarcina

11-07-2017
doamnaMF.
Nu este medic/terapeut
doamnaMF.
Buna ziua, am o nelamurire referitor la aceste probleme referitoare la rahianestezie.Sora mea in varsta de 36 de ani a nascut in urma cu 5 zile, prin operatie cezariana si cu rahianestezie, problema este urmatoarea starea ei fizica si psihica nu este prea buna. In ziua in care a nascut ok, a urmat toate indicatiile medicului anestezist si obstretician, iar a doua zi cand urma sa se dea jos din pat nu a reusit din cauza durerilor de cap frontale, urmate de ameteli si transpiratii si mai acuza ca o gheara pe care o are la ceafa.La indicatia medicului de garda i s-a administrat un calmant nu stiu cum se numeste, iar apoi i-au mai dat Quarelin 3cp/zi si i-au mai facut si o fiola de Ketonal im, Toate aceste probleme le are si daca sta in sezut ori se ridica in picioare si vrea sa mearga.Personalul medical i-au spus caci sunt normale aceste efecte ale rahianesteziei, insa eu mergand ieri la ea si vazind-o imi da impresia sa nu fi facut o depresie post partum poate ma insel insa nu imi place aceasta stare pe care o are. Va multumesc.
0 comentarii
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
23-06-2022, ora 19:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
CHirurgi și Clinici de chirurgie
Medici-Chirurgi.ro - caută un chirurg sau recomandă unul
Ați trecut printr-o operație? Ajutați alți pacienți oferind o recomandare chirurgului care v-a operat.
Accesați site-ul