efectele sexului asupra organismului ?

09-12-2009
Boieru
Nu este medic/terapeut
Boieru
buna ziua am 15 ani si o prietena de 14 o iubesc foarte mult dar vrem sa facem sex, ea este virgina.Daca facem sex si o dezvirginez o sa se vada? asa am auzit ca se cunoaste daca a facut sex.multumesc
5 comentarii
0
09-12-2009, ora 19:03
eleni theutokopulis
Nu este medic/terapeut
eleni theutokopulis
dragul meu, sunteti amandoi micuti, nu cred ca sunteti pregatiti pentru relatii sexuale!
Acestea nu se pot avea cand organismul nu este maturizt, de altfel trebuie sa te maturizezi si psihic ca sa suporti orgasmul si actul in sine. La varsta voastra poate fi traumatizant, ca sa nu mai vorbim despre o eventuala sarcina!
Mai asteptati vreo 2 ani macar.
Numai bine!
0
09-12-2009, ora 19:57
myreille
Nu este medic/terapeut
myreille
draga boieru, sa stii ca se vede dupa ochi.o sa clipesca mai des de acum si parintii vor afla!!!!!!!glumeam.mai copilasi.altceva nu aveti chiar de facut? sunt parcuri pentru lungiii plimbari.sunt tot felul de posibilitati de a pierde timpul liber.pe bune acum, ai rabdare nu te pripi ca daca prietena ta o sa inceapa sa clipeasca asa des inca de la 14 ani.pai pe la 18.nu o sa ii mai vezi culoarea ochilor!
0
09-12-2009, ora 20:28
Terapeut Niculae Nicuşor
Medicina naturista, complementara, alternativa
Terapeut Niculae Nicuşor
Sugestie: Începe-ţi viaţa sexuală la minim minimorum 18 ani, chiar 21 de ani...cine nu este matur, şi totuşi îşi începe viaţa sexuală, riscă să-şi înceapă şi consultaţiile la medicul dermatovenerolog, la virusolog, urolog etc.
Documentaţi-vă cu privire la corpul vostru...puţină anatomie nu strică...

Toate cele bune şi Sărbători fericite!
0
09-12-2009, ora 20:45
Sofia_21
Nu este medic/terapeut
Sofia_21
Daca dai asa intrebari, deci e clar ca nu esti inca pregatit.Mai copilariti un pic:)
0
10-12-2009, ora 12:39
bonibon
Nu este medic/terapeut
bonibon
Este mult prea devreme sa va ganditi la asta, asteptati macar pana la 18 ani, desi ar trebui chiar pana la 20. Amandoi sunteti inca mici si nepregatiti sa infruntati riscurile pe care le implica o viata sexuala activa la aceasta varsta. Mai cititi, informati-va despre o sarcina nedorita, BTS, riscurile unei vieti sexuale incepute prea devreme si traiti-va copilaria.

P.S. da, se va vedea ca nu mai e virgina.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
06-06-2023, ora 10:15
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Clinicaon
Impotența, erecția slabă și ejacularea precoce pot fi rezolvate de către medicii noștri. Am tratat mii de pacienți, iar DISCREȚIA este asigurată! Detalii aici
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Sexul si presiunea sexului la adolescenti
  • Orientarea sexuală a adolescenților
  •