Eficef pentru angina???

23-08-2010
vanes
Nu este medic/terapeut
vanes
Multumesc pentru ajutor.As vrea sa va intreb...s-a intimplat ceva dupa rinoscopie si anume a doua zi am dat afara o secretie care o aveam de mult timp in gat si era de culoare verde.nasul a inceput sa curga tot mai tare si am inceput sa vorbesc ca si cum a si racita...durerea din gat tot mai pronuntata, nici nu mai puteam inghiti.cineva mi-a spus ca poate m-a infectat cu ceva bacterie la rinoscopie.e posibil??durerile astea in gat le am de mult timp.Am fost si am vorbit cu medicul si mi-a zis ca el facand rinoscopia a bazait pe acolo dar sa imi transmita ceva nici vorba ca e foarte bine sterilizat.Mi-a dat cu ceva solutie in nas si am inceput sa respir mult mai bine si in gat a zis ca am facut o angina. si mi-a dat Eficef 200 mg 2X1/zi. Am intrebat nu e riscant pentru rinichii mei..eu am avut o glomerulonferita in primavara?????Eu am luat mai multe antibiotice anul asta ca am facut si o anexita severa si aveam helicobacter de cativa ani netratat.Tratamentul cu Eficef este pentru 5 zile.
0 comentarii
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.