Eficienta anticonceptionalelor

26-12-2017
Nenuco
Nu este medic/terapeut
Nenuco
Buna seara!folosesc dessorelle anticonceptionale de 3 Luni !!!luate tot timpului "ca la carte"
Problema mea este urmatoarea :dupa terminarea ultimului blister a urmat Pauzqde 7 zile in care am avut menstruatie !
Pe data de 22 Decembrie trebuia sa iau prima pastila din bliser la Ora 21!dar am uitat si am luat o pe data de 23 Decembrie la Ora 11 dimineata !iar seara am continuat cu administrarea corecta a pastilelor !problema mea este ca pe data de 25 am avut contact sexual neprotejat si vreau sa stiu daca e nevoie sa iau contraceptiv de urgenta!!!mentionez ca am luat pastilele la ore fixe dar tot imi e teams deoarece Nu am respectat Metoda de contraceptie suplimentara pentru 7 zile !!!!!un raspuns urgent va rog
2 comentarii
0
02-01-2018, ora 21:01
Gizel
Nu este medic/terapeut
Gizel
Daca ai contact sexual in primele zile după menstruatiei...teoretic nu ai cum sa ramai însărcinată chiar daca nu iei contraceptive.
0
06-01-2018, ora 02:20
Nenuco
Nu este medic/terapeut
Nenuco
Multumesc!am ales pilula de urgenta!deoarece mi a fost teama sa risc!fiind si perioada imediat dupa craciun nici medicul ginecolog nu mi a raspuns la Mesaj in timp util asa ca la 48 de ore am ales pilula de urgenta!!!!sper sa imi fie invatare de minte!!!!
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
Căutați un pediatru bun?
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic unde găsiți cea mai completă listă de medici pediatri din România. Alegeți din peste 4000 de pediatri - cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți.
Cunoașteți un pediatru bun? Oferiți-i o recomandare aici! Accesați site-ul