Ejaculare precoce. Cum scapam?

05-10-2008
naicul
Nu este medic/terapeut
naicul
Ejacularea precoce este o disfunctie destul de des intalnita. Cauzele aparitiei ei sunt diverse. Insa cum scapam de o astfel de disfunctie?
57 comentarii 12 Înainte ›
0
05-10-2008, ora 00:00
naicul
Nu este medic/terapeut
naicul
Am o mare problema pe care as vrea neaparat sa o rezolv, insa nu prea stiu cum si mai ales cui sa ma adresez. (doctorul de familie sare din discutie ca mi-i jena de ea). Actele mele sexuale sunt un dezastru si asta cam dintotdeauna deoarece imi dau drumu mult prea repede. Am citit mai multe despre ejacularea precoce insa pana acum nu am aflat decat chestii de natura psihologica si care, sincer nu au avut nici un efect. Daca este cineva in masura sa ma ajute cu un sfat sau ceva i-as fi recunoscator (mai ales daca mi-ati putea spunce ce medic ar putea trata aceasta afectiune).
0
05-10-2008, ora 00:00
Jaquelinne
Nu este medic/terapeut
Jaquelinne
dupa parerea mea, cam majoritatea barbatilor se confrunta cu asa ceva doar ca le este rusine sa recunoasca!!se dau macho si cand colo...bine ca tu esti sincer si macar ai avut curajul sa intrebi!!sincera sa fiu nu stiu daca exista vreun tratament special pt asa ceva!!ai incercat sa-ti cumperi intaritoare din farmacie??
0
05-10-2008, ora 00:00
kundalini
Nu este medic/terapeut
kundalini
Foloseste prezervativ o perioada deoarece senzatiile sunt mai mici si incearca sa stai in cap cu picioarele in sus in fiecare zi 3 -4 min + 50 genoflexiuni /zi pt. a dezvolta anumiti muschi care participa la activitatea sexuala, iar seara inainte de culcare respiratie pranayama (yoga)- Ex: 5 sec. inspiri, retentie 10sec, iar pe expir 10 secunde.
IN timpul actului sexual cand iti vine sa ejaculezi, incearca sa iti tii sespiratia. Respira calm, nu alerta nimik si apoi te vei ruga sa ejaculezi.
Success !!!
0
06-10-2008, ora 00:00
ali39
Nu este medic/terapeut
ali39
I-auzi ce metoda iti da kundalini! N-am auzit de ea dar ma rog poate o fi buna sa o notez si eu pt orice eventualitate!!!
Asadar, dragul meu, vezi ca aici pe forum, la sectiunea vorbind deschis despre sex exista un utilizator- bebe sexologul- are si un mail dat. Cauta-l si rezolva problema. Problema ta e de natura sexuala.Ejacularea precoce se trateaza. Cel putin asa am citit eu.
Incearca si asa ca n-ai ce pierde, succes, Ali
0
06-10-2008, ora 00:00
Jaquelinne
Nu este medic/terapeut
Jaquelinne
Aliss ce nebunica esti, m-ai facut sa rad de numai pot!! ;)) Cred ca daca face ce l-a sfatuit kundalini, la sfarsitul serii cade lat si normal ca o sa se roage sa ejaculeze ;)))))))))))))
0
07-10-2008, ora 00:00
naicul
Nu este medic/terapeut
naicul
Multumesc frumos pentru sfaturi. am sa incerc insa poate ca ar mai trebui sa mai adaug ceva detalii. In timpul actului sexual sunt ca un pusti la prima incercare. Sincer imi bate inima de numai pot si nu prea pot sa stapanesc nimic din mine. E adevarat ca daca am incercat sa-mi stapanesc anumite reactii actul sexual a durat un pic mai mult insa... finalul tot jalnic si tot mult prea repede. Si nu va inchipuiti ca a durat prea mult.
0
07-10-2008, ora 00:00
naicul
Nu este medic/terapeut
naicul
jaquelinne, la ce te referi prin intaritoare? e vreun soi de posibil tratament? dezvolta un pic daca stii mai multe. Multumesc.
0
07-10-2008, ora 00:00
Jaquelinne
Nu este medic/terapeut
Jaquelinne
naicul, nu este un tratament acest intaritor de care spuneam ci doar un spray sau solutie cu care te dai pe organ si nu mai ejaculezi asa repede!!la asta ma refeream ;)) se gasesc in farmacii din cate am inteles.nu stiu cum se numesc pt ca nu folosesc asa ceva ;))
0
03-07-2009, ora 10:48
allbert87
Nu este medic/terapeut
allbert87
naicul.ai gasit vreo solutie?:(:(.poate ma ajuti sh pe mn.multumesc
0
17-09-2009, ora 17:50
dj_jora
Nu este medic/terapeut
dj_jora
Am si eu probleme cu ejacularea precoce si tot nustiu ce sa fac? am mers la urolog si mia prescris niste intaritoare-vitamine is a spus ca totul va rece la normal, daca inainte se intampla rar, pai dupa intaritoare din contra parca slabesc si mai tare si cu fiecare act si mai repede ejaculez, va rog frumos ce sfaturi imi puteti da?
va multumesc din suflet.
0
19-10-2009, ora 11:29
Bogdan44
Nu este medic/terapeut
Bogdan44
Salutare! am avut shi eu probleme cu ejacularea, ori de cite ori eram cu iubita, tot timpul ejaculam prea repede...practic toate relatiile mele sexuale erau un esec:(, insa totul a revenit la normal de cind am inceput sa iau un produs, care chiar m-a ajutat mult, nu stiu daca se vinde in farmacii, eu l-am procurat din internet, poate cineva a auzit de super P-force...
0
19-10-2009, ora 13:32
Gellu
Nu este medic/terapeut
Gellu
ai dreptate bogdan44, aceste pastile de super p-force se comercializeaza pe internet, eu am facut deja citeva comenzi -*, si intr-adevar am simtit efectul. O zi buna

(*modificat de admin)
0
25-10-2009, ora 01:51
dj_jora
Nu este medic/terapeut
dj_jora
Salutare Bogdan44 si Gellu, mersi pentru ajutor, insa vreau sa va inreb daca inainte de a folosi preparatul vati consultat cu medic sau farmacist?
Problema e ca eu mam consultat cu o ruda farmacist si orice greseala facuta poate pe urma sa fie si mai grav, adica sa devii dependent de pastile sau cu ajutorul lor sa mai poti face dragoste vreo cativa ani cu succes si sa te bucuri de viata apoi sa nu mai poti nimic, de aia ma consult cu toti care mai au ideii de chestii de astea.
Tu Bogdane de mult timp folosesti pastilele, la moment le mai consumi, cum te simti daca nu le consumi???
eu daca mai culeg ceva informatii de genul asta va zic si eu,
O zi buna.
0
26-10-2009, ora 10:03
Galileo
Nu este medic/terapeut
Galileo
am luat si eu un timp aceste pastile super P-Force, efectul este la inaltime...important e sa nu ai probleme cardiologice.
0
26-10-2009, ora 10:15
Bogdan44
Nu este medic/terapeut
Bogdan44
dj_jora important e sa nu ai probleme cu inima, cit despre dependenta de ele NU cred ca exista, eu cel putin nu am observat asta la mine.Succes!!!
0
27-10-2009, ora 11:34
marius5
Nu este medic/terapeut
marius5
Ca să nu mai ejaculezi precoce:
1. Cu 3-4 ore înainte masturbează-te.
2. Exerciţii - 40 flotări - 50 genoflexiuni - 100 abdomene
* atenţie nu te termina fizic, fă cât poţi să te simţi bine încearcă 20 - 30 - 50 la început.
3. Un duş răcoros (1 oră înainte)
4. Meditează. Te aşezi într-o poziţie confortabilă, într-un loc liniştit, respiri adânc de 10-15 ori, şi rămâi 5-10 minute în aceea stare.

-*

(*modificat de admin)
0
28-10-2009, ora 11:27
dj_jora
Nu este medic/terapeut
dj_jora
mersi mult pentru sfaturi, le incerc pe toate si va spun ce rezultate o sa am,
mersi.
0
02-11-2009, ora 10:54
razwan
Nu este medic/terapeut
razwan
buna gellu, am vizitat si eu saitul de pe care zici ca ai facut citeva comenzi de super P-Force -*, la prima vedere pare a fi un sait de incredere, dar faptul ca nu am achizitionat niciodata nimic din internet, cam nu prea sunt sigur daca produsele vor ajunge la destinatie:(, si cam in cit timp se face livrarea?


(*modificat de admin)
0
04-11-2009, ora 09:42
Gellu
Nu este medic/terapeut
Gellu
Salut razvan! nu pot sa vorbesc la general despre toate site-urile, dar intr-adevar trebuie sa ai grija fiindca sunt multe false, eu am facut comenzi de pe acest site fiindca mi-a fost recomandat de niste cunostinte care la sigur ca au facut foarte multe comenzi.Cit despre livrare, am primit produsul in jur de 9 zile, doar ultima a intirziat cu 3 zile, pachetul a ajuns la oficiul postal ambalat foarte discret.
0
09-11-2009, ora 11:10
razwan
Nu este medic/terapeut
razwan
Ok...merci pentru aceasta informatie, o sa incerc sa fac shi eu o comanda de pe acest sait, sper sa mearga...
0
09-01-2010, ora 16:24
joynt2002
Nu este medic/terapeut
joynt2002
Ce inseamna sa nu ai probleme cardiace?Eu am tensiunea mare de obicei si pulsul marit...sa inteleg ca nu ar trebui sa folosesc acele pastile?
0
13-01-2010, ora 23:29
dj_jora
Nu este medic/terapeut
dj_jora
adica cum ai tu, teas sfatui sa mergi la medic cardiolog si sai ezplici situatiea si la sexopatolog ca sa faci o consultatie inainte de a consuma aceste preparate sau doar sa folosesti geluri.
Succes.
0
15-01-2010, ora 17:43
BoBo92
Nu este medic/terapeut
BoBo92
Salut... Sufar si eu tot de Ejaculare Precoce... Am citit pe internet pe mai multe siteuri si scria diferite lucruri pozitii si multe altele... Vreau sa va spun ca intr-un an si 3 luni Ejaculam in 15-20 de minute... Nu imi satisfaceam partenera... Nu eram nici eu satisfacut... Dupa ce am facut exact cum scrie pe internet in cate-va sedinte cu partenera mea, A dat rezultate ;)) Azi a durat 2 ore :X:X:X:X:X:X:X:X:X:X:X Am sa o tin tot asa!!!! Va multumim foarte mult!!!!
0
13-03-2010, ora 16:12
Daniel_Radu
Nu este medic/terapeut
Daniel_Radu
Eu am avut in trecut mari probleme cu ejacularea precoce, si nu stiam exact ce sa fac si cui sa ma adresez?Am cautat tot felul de tratamente pana ce am incercat pastilele Climinax.Am simtit o ameliorare inca din prima saptamana.Am urmat tratamentul complet si acum prietena mea e foarte multumita cu mine. -*



(*modificat de administrator)
0
15-06-2010, ora 14:40
cata_lin_19
Nu este medic/terapeut
cata_lin_19
salut baieti.am si eu aceeasi problema...cu ejacularea prematura..cel putin asa cred.ultimele 2-3 contacte au fost de asa natura.am citit mai sus si am vazut vorbindu-se despre super P-force.o singura intrebare am:daca se opreste medicatia se opreste si efectul?eu consider ca, cauzele sunt de natura psihologica...dar daca m ar ajuta cat de putin poate as remedia problema.desigur ca o sa incerc si cu exercitii.prietena ma sustine..comunicam cat se poate de mult, zice ca nu i problema, ca o sa treaca dar..se vede in ochii ei ca nu i convine.astept un raspuns..desi nu s-a mai postat de multisor.multumesc anticipat
0
15-06-2010, ora 16:22
allbert87
Nu este medic/terapeut
allbert87
cataline.si eu astept un raspuns.nu vreau sa te descurajez..dar trebuie sa gasesti o solutie destul de repejor...prietenele chiar daca iti zic ca te sustin ele isi doresc mai mult si asta o sa isi puna amprenta asupra relatiei
0
15-06-2010, ora 16:27
allbert87
Nu este medic/terapeut
allbert87
eu nu am incecat niciun medicament.si am avut partide slabutze..chiar slabe...si ma deranjeaza.si eu zic ca tu ai dreptate totul e psihologic.mam dat cu un spray dar nu a avut niciun efect...tot astept aici un raspuns dar nimeni nu zice nimic.probabil dupa ce scapa de chestia asta uita de unde au plecat :|.eu oricum sunt in cautare si daca descopar ceva o sa las un comment aici.
0
22-02-2013, ora 12:11
-matei-
Nu este medic/terapeut
-matei-
Si eu am probleme cu ejacularea precoce...totul e psihologic, dar daca doresti neaparat sa rezisti poti folosi Lidocaina spray...acea chestie de la stomatolog care iti amorteste gingia..dai 1-2 pufuri si rezisti pana la un anumit timp, depinde cat de mult te dai.
0
14-05-2013, ora 10:18
sandu980
Nu este medic/terapeut
sandu980
pe mine m-a ajutat Climax Control. Intr-adevar este un produs eficient! Totul e sa ai o viata echilibrata si sa ai un program de odihna zilnic!
0
03-06-2013, ora 13:41
adam23
Nu este medic/terapeut
adam23
Trebuie sa mai urmezi si alt program sau doar iei pastila si e deajuns. Intreb asta pentru ca majoritatea pastilelor presupune si sa tii o anumta dieta sau un anumit regim si stil de viata!Par interesante suplimentele astea, dar inainte de a lua o dcizie finala trebuie sa te documentezi destul de mult:)
Adaugă un comentariu / răspuns
57 comentarii 12 Înainte ›

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.