Ejaculare rapida... care este cauza?

14-07-2013
buburuza_78
Nu este medic/terapeut
buburuza_78
Buna ziua
Prietenul meu are 35 de ani, are probleme cu tiroida din 2008. Cand avem o partida de sex ejaculeaza foarte repede si nu stiu care este cauza. Ma puteti ajuta?
Va multumesc
6 comentarii
0
14-07-2013, ora 18:19
Dr. Mihnea Dragomir
Medicina de familie, Bucuresti
Dr. Mihnea Dragomir
Este improbabil (desi nu complet exclus) ca aceasta tulburare de dinamica sexuala sa aiba legatura cu tiroida. Rareori, se poate intampla ca nu atat distiroidia, cat medicamentele folosite pentru combaterea ei sa produca asemenea efecte. Ar fi bine sa vorbeasca medicului lui despre aceste lucruri: el va lamuri repede daca exista vreo legatura intre distiroidie, medicatia luata si problemele de ejaculare.
Daca, asa cum e de asteptat, nu exista, ii va propune cateva masauri simple de tratament, moment cand e bine sa fiti impreuna.
0
15-07-2013, ora 19:52
buburuza_78
Nu este medic/terapeut
buburuza_78
Buna ziua,
Prietenul meu ejaculeaza foarte repede si si facem dragoste de mai multe ori pe zi. El ea urmatoarele medicamente legate de tiroida (euthrox 25 ml grame si thyrozo (10 ml grame dimineata si 5 seara). Nu stiu care dintre ele provoaca aceasta ejaculare. Si care ar fi masurile simple de tratament.
Prietenul meu a primit de la doctorul lui de la Spitalul Parhon niste medicamente fortex si inca un medicament dar nu isi face efectul.
Va multumesc astept raspunsul dvs.
0
16-03-2015, ora 10:23
nonalcool
Nu este medic/terapeut
nonalcool
iau serlift de vreo 2 luni pentru atacuri de panica!
mi-am revenit cu atacurile dar nu mai pot ejacula..de la serlift..a trecut 8 zile si nu am putut...am facut de toate dar degeaba.ce sa fac?
sunt disperat.incepe sa ma enerveze acest lucru...chiar si pe sotia mea
0
16-03-2015, ora 10:45
nonalcool
Nu este medic/terapeut
nonalcool
am ajuns la doza de 200 mg de serlift
0
17-03-2015, ora 09:26
nonalcool
Nu este medic/terapeut
nonalcool
NU IMI RASPUNDE NIMENI?
AS VREA O RECOMANDARE!
0
04-04-2015, ora 13:09
doctorandus
Nu este medic/terapeut
doctorandus
Discuta cu medicul sa-ti schimbe medicatia.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm: