Ejacularea influenteaza cresterea ?!

27-03-2012
Alexescu
Nu este medic/terapeut
Alexescu
Ejacularea poate afecta cresterea in inaltime daca masturbarea este practicata zilnic? Parerea un doctor. Multumesc.
6 comentarii
0
28-03-2012, ora 01:56
Terapeut Niculae Nicuşor
Medicina naturista, complementara, alternativa
Terapeut Niculae Nicuşor
Salve!
Stimate dle AK47, categoric DA, masturbarea poate afecta creşterea în înălţime, dar nu numai (masturbarea poate conduce la scăderea acuităţii vederii; la mărirea sensibilităţii la infecţii bacteriene; la predispoziţia de a dezvolta stări depresivo-anxioase; la apariţia unor probleme vocale, printre altele).
Prin masturbare, care presupune şi ejaculare, se elimină din organism o cantitate considerabilă de spermă care conţine aproximativ 150 de mg proteine, 6 mg lipide, 11 mg carbohidraţi, 3 mg colesterol şi multe alte substanţe nutritive ca: zinc, potasiu, vitamina C şi B, calciu, acid citric, creatină, fructoză, acid lactic, magneziu, fosfor, sodiu şi seleniu, aminoacizi, galactoză şi unii hormoni (testosteron, estrogen, progesteron, prolactină dar şi prostaglandine).
Eliminând aceste substanţe, pe lângă consumarea aiurea a energiei psihice şi spirituale, se produc unele carenţe care induc tulburări. Trageţi dv. concluzia, mai departe.
Eu vă sfătuiesc să spuneţi NU masturbării, dacă doriţi să fiţi un om normal. Decizia vă aparţine, însă, pentru că dv. sunteţi stăpânul propriilor dv.decizii, suportând, la un moment dat, şi consecinţele aferente lor.
Multă sănătate!
Dumnezeu să vă binecuvânteze.
Toate cele bune, cu iubire creştină şi respect,
Mr. Nick
0
28-03-2012, ora 11:49
Alexescu
Nu este medic/terapeut
Alexescu
Multumesc Mr. Nick.
1
06-05-2021, ora 08:35
doctorandus
Nu este medic/terapeut
doctorandus
Pentru a remedia pierderea de substante, va recomand ca dupa fiecare ejaculare sa consumati:

- 1 gram mar;
- 1 gram branza;
- 1 gram paine;
- 1 gram unt;
- 1 lingura apa.

Pentru a reface energia pierduta in jumatate de ora de stim noi ce, consumati 10 grame de slanina sau 24 grame de paine.
0
07-05-2021, ora 21:39
Costy2008
Nu este medic/terapeut
Costy2008
Nu influenteaza nici o crestere, nu te lua dupa Nick, eu m-am masturbat zilnic de la 8 ani si am crescut f bine, deci stai linistit.
Nu trebe refacut nimic, corpu isi revine mereu, stie el ce sa faca. Si am 43 ani acu.
Daca e prea des, iti zice corpul, ca simti epuizare, deci nu poti sare calu.
0
08-05-2021, ora 12:55
DonutsRO
Nu este medic/terapeut
DonutsRO
De acord cu Costy.
Și acum nu ai probleme cu ejacularea precoce?
0
10-05-2021, ora 16:21
Siux
Nu este medic/terapeut
Siux
Mă amuză teribil să citesc părerile specialiștilor care calculează ce pierderi ai tu când te masturbezi.
Probabil că ei servesc cina rece și fac pipi cu lumina stinsă că să nu risipească energie.
Crezi că organismul nostru ne permite să ejaculăm de mai multe ori decât poate duce?
Probabil că nici sport nu trebuie să facem, fiindcă este alt mare consumator de resurse.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
06-06-2023, ora 10:15
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Clinicaon
Impotența, erecția slabă și ejacularea precoce pot fi rezolvate de către medicii noștri. Am tratat mii de pacienți, iar DISCREȚIA este asigurată! Detalii aici
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm: