Embolizare anevrism cerebral -deces

11-02-2017
Berényi Ágnes
Nu este medic/terapeut
Berényi Ágnes
Peste tot se fac reclame la Radiologia Interventionala unde se practica operatii minim invazive pe creier. Dar nimeni nu scrie undeva caci poti sa mori pe masa de operatie. In familie am avut recent o tragedie. Cumnata la 41de ani in urma unei embolizari la un spital clinic renumit a ajuns in moarte cerebrala. Cum este posibil asa ceva mergi pepicioare la interventia se fac pregatirii preoperatorii si in loc sa iasa pacienta iese medicul cuvestea cumplita moarte cerebrala. Nu vreau sa judecpe nimeni doar ei si Dumnezeu stie ce s-a intamplat cu adevarat in sala. Pentru copilul ei care astepta ca mama sa se refaca in doua zile si s-o revada acasa este de o durere care nu se poate descrie.
2 comentarii
0
14-02-2017, ora 23:43
Berényi Ágnes
Nu este medic/terapeut
Berényi Ágnes
"Paguba-n ciuperci c-un descult mai mult sau mai putin nu inseamna nimic"
0
08-03-2017, ora 21:51
Berényi Ágnes
Nu este medic/terapeut
Berényi Ágnes
Va multumescdin suflet tuturor care mi-au vizitat subiectul! Am scris doar cu intentia de a ajuta oamenii care poate caci vor avea cazuri de anevrism cerebral in familie sa stie caci este posibil sa ajungi la deces. La durere nu realizezi ceea ce se intampla dar cand ai in mana certificatul constatator de deces cu cauza decesului poti sa-ti dai seama caci a fost o mare gresala!
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.