Emotii examen auto

20-11-2010
marius_25
Nu este medic/terapeut
marius_25
Buna ziua,
Am dat ieri examenul auto si l-am picat, din cauza emotiilor presupun, ideea e ca nu m-ar deranja daca
s-ar manifesta in batai ale inimii sau mai stiu eu ce, doar ca imi tremura piciorul stang si chiar nu pot sa-l stapanesc, cateodata si
ala drept dar mai rar, mi s-a intamplat de cateva ori in timpul scolii.. am luat si un calmant dar tot nu a avut efect adica
cel putin la picioare, pe viitor nu stiu ce sa fac.. daca ar fi ceva sa nu stiu as invata dar aici nu stiu cum sa mai procedez,
am condus cu o seara inaite cu un prieten si n-am avut nimic, am condus in dimineata examenului cu masina instructorului n-am avut nimic.. la examen nu l-am mai putut stapani. Ce as putea sa fac ? poate fi si altceva inafara de emotii ?

Multumesc.
3 comentarii
0
23-11-2010, ora 08:35
marius_25
Nu este medic/terapeut
marius_25
sa inteleg ca nu se poate face nimic ? :)
0
29-11-2010, ora 19:29
psiholog
Nu este medic/terapeut
psiholog
emotiile sunt normale insa trebuie sa ai incredere in tine.asta e problema..
incerca sa nu te gandesti sa te concentrezi pe tine nu pe politistul din dr ta
0
30-11-2010, ora 15:19
paul_84
Nu este medic/terapeut
paul_84
Calmant sa nu mai iei in viata ta cand conduci pentru ca pui in pericol viata ta cat si a celor din jur.
E un simplu examen...gandeste-te ca langa tine nu este un politist si un prieten.
Daca nu reuseti si esti tot timpul emotionat la volan (me refer dupa ce iei permisul) lasa-te de condus.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
15-04-2016, ora 10:25
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Psihologi, psihiatri, psihoterapeuti
Recomandă un Psihoterapeut sau caută unul!
La-Psiholog.ro este un proiect ROmedic care vă prezintă peste 3900 de terapeuți din România. Avantajul acestui site este că pune mare preț pe recomandările pacienților. Găsiți prezentări detaliate ale serviciilor psihologice, citiți recomandări, vă puteți programa online. În plus, există o secțiune cu o mulțime de articole interesante și teste psihologice. Accesați site-ul
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Cum ne influențează emoțiile memoria?
  •