Emotii fara motiv

26-04-2009
AlanAlin
Nu este medic/terapeut
AlanAlin
Nu stiu daca e de natura psihica dar am emotii fara motiv, stau in pat si am emotii dar nu stiu de ce, nu am evenimente importante. De multe ori cand ma pregatesc sa dorm ma apuca emotiile. Nu e grav dar poate fi vorba de o boala de inima?
3 comentarii
0
26-04-2009, ora 17:39
eleni theutokopulis
Nu este medic/terapeut
eleni theutokopulis
cred ca starea de emotie este data de adrenalina in exces.Poate sa fie endocrin, ia mergi la endoscrinologie.Numai bine
0
26-04-2009, ora 22:20
axenya
Nu este medic/terapeut
axenya
sau poate fi un atac de panica...s-a mai dicutat pe forum despre atacul de panica, poti gasi mai multe informatii...
0
10-05-2009, ora 17:54
ardelean
Nu este medic/terapeut
ardelean
Ardelean
aceleasi simptome le am si eu si numai cu xanax pot scapa de ele dar te asigur ca daca ajungi la xanax da dependenta si este greu sa mai stai fara el, incearca alte metode muzica asiatica, baroca sau citeste carti de psihlogie
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
15-04-2016, ora 10:25
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Psihologi, psihiatri, psihoterapeuti
Recomandă un Psihoterapeut sau caută unul!
La-Psiholog.ro este un proiect ROmedic care vă prezintă peste 3900 de terapeuți din România. Avantajul acestui site este că pune mare preț pe recomandările pacienților. Găsiți prezentări detaliate ale serviciilor psihologice, citiți recomandări, vă puteți programa online. În plus, există o secțiune cu o mulțime de articole interesante și teste psihologice. Accesați site-ul
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Cum ne influențează emoțiile memoria?
  •