endocervicoza de tip simplu

19-08-2012
mariele
Nu este medic/terapeut
mariele
Buna.
Am si eu ceva nelamuriri:
In urma investigatiei citologice am primit rezultatul: 1) Endocervicoza : 2) Celule epiteliale pavimentoase si glandulare
iar in urma investigatiei patologohistologica rezultatul e - Endocervicoza de tip simplu.
In plus medicul mi-a spus ca e posibila si o candida pe uter dar nu mi-a precizat apoi daca este candida sau e doar o presupunere.
Am primit tratament cu ovule MAILEN: VITAMINE DUOVIT PENTRU FEMEI si GROPRINOSIN (fiindca cu 2 ani am avut citomegalovirus)
Intrebarea e: 1)care metoda e mai sigura de tratament pentru erozie pentru ca apoi sa poti sa ai si copii mentionez ca eu am un copil de 5 ani dar as mai vrea un copil (medicul mi-a spus ca mi-o va arde, dar eu as vrea si alte pareri)
2) si cind e mai bine sa tratezi erozia inainte de sarcina sau e mai bine sa faci un copil si dupa sa tratezi erozia (acuma nu sint insarcinata)
3) daca tratezi mai intii erozia cam dupa cit timp aproximativ poti ramine insarcinata
1 comentarii
0
19-08-2012, ora 13:42
mariele
Nu este medic/terapeut
mariele
Si inca o asa intrebare: e posibil ca dupa sarcina erozia sa dispara.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
La-Pediatru.ro - Centrul de informare pentru părinți
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic ce vine în sprijinul părinților cu informații complete și documentate științific despre toate aspectele îngrijirii copiilor. În plus vă oferă o listă actualizată de peste 4000 de pediatri cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți. Accesați site-ul