endometrioza

14-05-2011
Dana Stoica
Nu este medic/terapeut
Dana Stoica
Buna ziua,

am fost diagnosticata de curand cu endometrioza asta dupa ce am facut trei operatii in 2007, 2009, 2010.si diagnosticul pus la toate opeartiile a fost de angiomixom. De curand m-am intors de la Viena si in urma investigatiilor am aflat ca sufar de endometrioza. Acum urmez un tratament homeopat si tumora s-a retras 4 cm. Daca sunteti interesate ma puteti contacta la adresa-. Sanatate multa va doresc
4 comentarii
0
14-05-2011, ora 12:08
maria 123
Nu este medic/terapeut
maria 123
Buna ziua,

iti doresc sanatate multa si s-auzim de BINE.

O zi frumoasa!
0
14-05-2011, ora 12:12
Dana Stoica
Nu este medic/terapeut
Dana Stoica
multumesc mult
0
04-06-2011, ora 08:30
Mihaela61
Nu este medic/terapeut
Mihaela61
Buna
Ma numesc Mihaela, am 39 ani si am endometrioza de foarte mult timp. Spun asta, deoarece eu mi-am diagnosticat inaintea doctorilor care habar nu au de nimic. Cand mi-a confirmat o doctorita ( dupa 12 ani de investigatii ), am ajuns la o faza foarte severa, aveam dureri atroce IN FIECARE ZI, nu numai la ciclu, cand durerea ajungea la 9 din 10.M-am gandit si sa ma sinucid, nici un doctor nu ma ajuta, spuneau ca nu am de ce sa am durerile acelea, ca totul e in mintea mea. In fine, doctorita asta ce m-a crezut ( dupa ce am facut o colonoscopie la care era sa dau Ortu', ca s-a vazut ca era prins colonul de ambele ovare si era sa se sparga ) mi- a dat niste anticonceptionale care mi-au indus o menopauza chimica. Durerile au incetat, chistul acela s-a micsorat f mult, iar eu incepeam sa am viata din nou. Am zilnic o durere in anus, probabil de la stenozele astea pe colon, sau nu stiu, dar e suportabil. Cel mai tare ma deranjeaza vezica urinara, Ma doar des si e neplacut insa, din nou, fata de durerile ce le-am avut astea sunt nimicuri, nici nu le bag in seama. Intrebarea mea este, va rog: pot lua aceste medicamente ( Cerazette ), toata viata? Nici nu pot concepe sa intrerup acest tratamnet si sa am din nou durerile acelea handicapante. In paralel iau si un hepatoprotectiv. Mentionez ce iau contraceptive de peste 15 ani, deoarece nu sunt interesata in a concepe un copil. Multumesc pentru raspuns
0
04-06-2011, ora 11:32
maria 123
Nu este medic/terapeut
maria 123
Buna ziua Mihaela,

continua tratamentul si-ti va fi bine.

iti doresc sanatate si
O zi minunata in continuare.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Endometrioza nediagnosticată compromite tratamentul fertilității
  • Endometrioza și anumite subtipuri de cancer ovarian pot avea aceeași bază genetică
  • Endometrioza - ghidul pacientului
  • Legătura dintre flora intestinală și evoluția endometriozei
  • Microbiomul intestinal poate promova endometrioza
  •