enterocolite repetate

15-08-2011
luizanka
Nu este medic/terapeut
luizanka
Baietelul meu de doi ani face de la un timp enterocolite repetate.Pana la un a n jumate racea odata pe luna si in urma unui tratament homeopat nu a mai racit, dar problema s-a mutat la burtica, in sensul ca aproape lunar face enterocolite.Dati-mi un sfat, va rog!Poate fiun microb in organism?Mentionez ca nu l-am tratat niciodata cu antibiotic!
Multumiri anticipate!
4 comentarii
0
16-08-2011, ora 20:30
Dr. Balcan Anisoara
Medicina de familie, Erbiceni, Iasi
Dr. Balcan Anisoara
Scaunul trebuie dus la analiza [ coprocultura ]..si trebuie facut un tratament corect insotit si de cateva zile de regim alimentar.Spala-i jucariile in masina de spalat..manutele spalate cand i se da sa manance ceva..fructele spalate...
0
24-09-2011, ora 16:55
miustina
Nu este medic/terapeut
miustina
Baietelul meu de 1 an si 6luni se deshidrateaza foarte usor. este suficient sa aiba doua scaune semisolide si ajungem la perfuzii. Problema este ca nu doreste sa bea nici un fel de ceai. intrebarea mea este de ce apar scaunele proaste chiar cand ele se afla sub tratament medicamentos si regim alimentar. Examenele coproparazitologice nu au descoperit nimic. Sunt disperata. Multumesc
0
30-09-2011, ora 11:10
georgy m
Nu este medic/terapeut
georgy m
shi al meu are 1 an sh 4 luni shi de la enterocolite repetate acum are doar 9.700 kg (greutate care o avea la 10-11 luni). el a facut de 2 ori in 3 luni.. dar a fost un virus sh au fost mai multi copii asa. ce fel de analize ar trebui sa ii fac?
0
30-09-2011, ora 11:11
georgy m
Nu este medic/terapeut
georgy m
am uitat sa spun ca face de obicei 2-3 scaune pe zi. shi la burtica are aproape tot timpul cute ca sdi cand ar fi deshidratat. shi nu bea deloc ceai. doar apa plata shi san.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
Căutați un pediatru bun?
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic unde găsiți cea mai completă listă de medici pediatri din România. Alegeți din peste 4000 de pediatri - cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți.
Cunoașteți un pediatru bun? Oferiți-i o recomandare aici! Accesați site-ul
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Tratament enterocolită copii
  •