Entorsa genunchi drept

27-03-2017
Paul93
Nu este medic/terapeut
Paul93
Buna ziua sunt baiat 23 de ani 180 inaltime 75 de kg anul trecut in septembrie am suferit o entorsa genunchi drept si timp de 6 luni pana sambata nu am jucat fotbal deloc si sambata am fost la fotbal iar si printr-un contact care mi.a prins piciorul in pamant sa auzit iar un pocnet la acelasi genunchi sa intamplat la ora 1 dupa amiaza dar numai duminica dimineata m, am trezit cu el umflat de invinetit nu mi sa invinetit deloc e doar umflat pot calca pe el ma doare chiar foarte putin si nu il pot indrepta de tot cred ca de la acel edem a recidivat iar aceea entorsa de acum 6 luni? daca era rupt piciorul sau fractura se umfla pe loc si nu mai puteam calca pe el nu?nu am mers la ortoped inca pentru ca este in concediu pana in 7 aprilie sa merg la urgenta sa mi se puna ghips?am inteles ca nu e bine sa pui piciorul in ghips la entorse va multumesc mult
1 comentarii
0
05-04-2017, ora 11:16
Dr. Marius Uscatu
Ortopedie si traumatologie, Bucuresti
Dr. Marius Uscatu
Buna ziua!
Consultul clinic la ortoped este intotdeauna salutar si nu poate fi inlocuit de discutii in spatiul online.
Pe de alta parte, trebuie sa intelegeti ca foot-ball-ul este un sport fabulos de agresiv pentru genunchi, pe care-l distruge rapid.
Cu stima,
Marius Uscatu
Chirurg ante-picior
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Dislocare genunchi - primul ajutor și sfaturi utile
  •