Epididimit???

14-04-2011
Lorcan
Nu este medic/terapeut
Lorcan
La jumatatea lunii martie mi-a aparut o inflamatie deasupra testicolului. Am facut o ecografie testiculara si mi-a spus ca am epididimul inflamat sa merg la urolog. Am fost la un urolog, mi-a confirmat diagnosticul (epididimita) desi eu nu aveam febra, usturimi la urinare, scurgeri sau alte semne in afara de acea inflamatie. mi-a prescris un trtament cu 2 antibiotice (10 zile)[doxiciclina si ciprinol] si un antiinflamator (5 zile)[flamexin]. In timpul tratamentului nu am facut efort extraordinar dar nici nu am stat la pat, cu pungi de gheata asa cum am cititi pe internet ulterior ca ar fi normal pt ca medicul nu mi-a spus aceste lucruri. Mi-a spus doar sa nu intretin relatii sexuale pe timpul tratamentului. dupa tratament am fost din nou la control si i-am spus ca desi inflamatia a disparut am ramas cu o jena in zona inghinala iar epididimul ma jeneaza inca daca palpez. mi-a spus ca e normal si ca o sa dispara, si ca nu trebuie sa mai iau nimic, sa astept. problema e ca au trecut aproape trei saptamani de atunci si jena nu dispare. ce sa fac???

P.S. am uitat sa spun ca problema este pe partea dreapta.pe aceasta parte am ptoza renala de gradul 3 si microcalculi (asta mi s-a spus in 2009). ar putea sa aiba vreo legatura?

Va multumesc pt raspuns
1 comentarii
0
15-04-2011, ora 19:28
Dr. Balcan Anisoara
Medicina de familie, Erbiceni, Iasi
Dr. Balcan Anisoara
Parerea mea este ca nu din cauza rinichiului ptozat ai o jena dureroasa la palparea testicolului..ar trebui la o luna sa te intorci la urolog si sa faci o noua ecografie si un examen al secretiei uretrale..
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.