Epididimita

03-08-2008
ba10041
Nu este medic/terapeut
ba10041
Am fost la un consult la o clinica de urologie si am fost diagnosticat cu Epididimita. Simt intepaturi in testiculul stang, este ceva mai mare decat dreptul, epididimul este inflamat (sa simte la palpat) iar in urma unei erectii umflatura devine mai pronuntata. Mi-a fost dat un tratament cu supozitoare (Voltaren) si Zanocin. Dar problema mea nu s-a rezolvat. Mi-am facut si un ecograf DOPPLER unde s-a confirmat ca epididimul este inflamat(15/10 mm), dimensiunile testiculului stang sunt mai mari, canalul peritoneovaginal este deschis, iar in regiunea inghinala exista multiple imagini de limfadenopatie cu diametre intre 10 mm si 14 mm. Ce ar trebui sa fac in continuare sa pot rezolva aceasta problema? Multumesc anticipat !
2 comentarii
0
23-08-2008, ora 00:00
dr.Uro
Identitate neconfirmată
dr.Uro
plus repaus la pat, punga cu gheata local. daca nu cedeaza infectia si inflamatia adaugati gentamicina fiole de 80 mg de 3 ori pe zi 3 zile
( maxim 5 zile) succes
0
24-11-2014, ora 10:17
alinmariann
Nu este medic/terapeut
alinmariann
buna de cateva zile mi sa umflat testiculul stang foarte tare si ma cam doare dar nu tot timpul mai ales seara urinez cu sange cateodata ce tratament sa iau sa se retraga inflamatia?
va rog sa ma ajutati MULTUMESC.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm: