Epididimita

06-10-2009
birsan
Nu este medic/terapeut
birsan
de mai multi ani am avut dureri la testicolul stang in special dupa contactul sexual. cand am fost la medic mi sa spus ca am un varicocel si ca e normal sa ma doara. La sfarsitul anului trecut am fost din nou la alt medic care diagnosticat cu epididimita si un usor hidrocel si am luat 2 sapt de cuminol. Starea sa ameliorat dar durerea desi era mai mica persista. Anul acesta in aprilie am fost din nou la acelasi medic care mia prescris din nou 2 sapt de cuminol de data aceasta asociat cu supozitoare de diclofenac. starea sa ameliorat si mai mult dar dupa contactul sexual sau daca nu urinam mai mult timp desi era nevoie aparea inca o inflamatie a epidimului si o usoara durere. Apoi in iulie am fost la un alt medic care mia prescris Coxtral cu Zanocin. timp de alte 2 sapt. dupa acest tratament inflamatia a disparut desi in zona afectata se simta o mica diferenta al atingere si intro loc parca am o biluta mica. totusi si acum dupa contactul sexual nu mai simt durere dar apare o usoara senzatie neplacuta si chiar o usoara durere in partea inferioara a penisului in scrot. As dori sa stiu ce as mai putea face, daca sunt sau nu vindecat, sau daca exista riscul unei afectiunu mai grave. va rog datimi un sfat
2 comentarii
0
06-10-2009, ora 21:03
scarface
Nu este medic/terapeut
scarface
1. Poti consulta un medic homeopat daca vrei sa fi vindecat. Homeopatia vindeca.
2. Daca mai simti ceva nu ai fost vindecat. De vindecare insa nu se vorbeste in medicina ci numai de "tratament".
3. Medicamentele chimice nu vindeca nimic ci numai inhiba durerea si inflamatia si schimba simptomele agravand des boala si inseland pacientul pt. o perioada de timp in timp ce boala se schimba in alta. Cazul tau si a tuturor care intra aici. Ajungi la medic cu una si dupa tratament ramai cu alta. Asta e medicina moderna.
0
08-10-2009, ora 20:28
marian_unx
Nu este medic/terapeut
marian_unx
De 2 3 saptamani simt o usoara durere la testiculul stang in timpul erectiei..mai exact in momentele cand ma simt excitat. Durerile le simt ca niste slabe batai ale inimii, asemanatoare unor impulsuri si nu inteleg de ce le simt. Mereu am folosit cele mai bune prezervative, le-am verificat permanent sa nu se sparga si deasemenea in ultima luna nu am avut vreun contact sexual. Igiena mereu am mentinut-o iar testiculele la palpare nu par sa aiba nici un fel de deformare( vreo galma). Alte simptome nu am decat cel mentionat mai sus.Am citit in anumite surse si cred ca are de-a face cu cordonul spermatic si epididimul deoarece doar la excitare pare sa simt aceste impulsuri de durere usoara. Exista vreun remediu ? Pastile, tratament? Nu cred sa am vreo boala insa ceea ce simt prezinta un mare discomfort psihic.Mentionez ca imediat dupa terminarea actului sexual/ejaculare nu mai simt mai nici o durere la testicul. Am mare nevoie de un sfat ! Va rog, ajuta-ti-ma!Astept raspunsul dumneavoastra
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.