epididimita | Forumul Medical ROmedic

epididimita

25-03-2010
sanda cristina
Nu este medic/terapeut
sanda cristina
dupa ce am fost diagnosticat cu infectie urinara si am urmat tratament cu tavanic 400 timp de 7 zile, durerea de la testicolul stang a fost la fel de persistenta ca la inceputul tratamentului, iar dupa examenul de urina facut la sfarsit nu a mai iesit infectie.Mi-au dat un alt diagnostic de epididimita si am mai urmat 7 zile cu ciprobeta 250, trei pe zi si ibuprofen.Acum nu ma simt bine deloc, durerile de la testicol nu ma lasa, parca nu am luat nici un tratament.Nu este umflat, nu ma ustura la urinare si nici febra nu am facut.Va rog, daca se poate un raspuns de specialitate, pentru ca ma aflu in Germania si am ajuns sa cer ajutor medicilor romani.Va multumesc!
1 comentarii
0
27-03-2010, ora 17:43
etoo76
Nu este medic/terapeut
etoo76
vezi daca epididimul e inflamat, marit, poate sa fie de la prostata sau de la o vena inflamata, normal tratamentul pt. acut macar 3 sapt. antibiotic dupa antibiograma +antiinflamatoare+gheata in prosop sub testicul, stat la pat 10 zile, daca e mai vechi de 3 luni e cronic.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • De ce ibuprofenul nu este indicat în tratamentul infecÈ›iilor urinare la femei?
  • Semne È™i simptome de infecÈ›ie urinară pe care trebuie să le recunoÈ™ti
  • De ce fac atât de des infecÈ›ii urinare?
  • Este sucul de meriÈ™oare eficient în infecÈ›iile urinare? Ce spun studiile
  • Cele mai bune metode de a preveni infecÈ›iile urinare
  • Obiceiuri sexuale care duc la infecÈ›ii urinare
  • InfecÈ›ie urinară cronică sau recidivantă - cauze È™i tratament
  •