epilare-par pe sub piele

29-10-2008
martina
Nu este medic/terapeut
martina
De fiecare data cand ma epilez imi creste cam tot parul pe sub piele.Ce as putea sa fac?Dupa fiecare dus folosesc crema hidratanta.Sa fie lipsa de anumite vitamine, sau care ar putea fi cauza...?
4 comentarii
0
29-10-2008, ora 17:28
Dr. Balcan Anisoara
Medicina de familie, Erbiceni, Iasi
Dr. Balcan Anisoara
Cum iti creste parul pe sub piele?? Schimba crema, nu stiu ce fel de hidratare iti face, ca nu se absoarbe, e prea grasa si-ti formeaza o pelicula peste firele de par. Iti poti irita pielea impiedicad-o sa respire.Ia-ti o crema de corp mai de calitate, chiar daca e mai scumpa.
0
29-10-2008, ora 23:51
ingrid_de_ruxxe
Nu este medic/terapeut
ingrid_de_ruxxe
poate fi de la crema. nu mai folosi zilnic. lasa o perioada sa-si recapete pielea ph-ul natural.
0
30-10-2008, ora 11:32
martina
Nu este medic/terapeut
martina
Am pielea uscata si de aceea folosesc crema.Nu folosesc mereu aceeasi crema.Acum de ex. am crema de la Garnier.Aceasta problema o am de ani de zile cu parul pe sub piele.Ce alta crema mi-ati recomanda.Eu am folosit de la Dove, Clinians, Nivea.si oricum nu este nici o diferenta, doar de miros.
0
30-10-2008, ora 17:47
Dr. Balcan Anisoara
Medicina de familie, Erbiceni, Iasi
Dr. Balcan Anisoara
Gresesti, fiecare crema are compozitia ei proprie.Aceste creme, mai ales Garnier, sunt puternice si se aplica de obicei dupa 25-30 de ani, si atunci doar o data pe zi.Cred ca esti tanara, hidrateaza-te corespunzator si foloseste o crema hidratanta mai lejera : de exemplu o crema de corp cu miere de la Oriflame.Sunt de calitate si se absorb foarte bine. Sau foloseste dupa baie, pe pielea uda, ulei hidratant pentru copii Johnson.Ungi tot corpul si astepti putin sa-ti intre in piele.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Indepartarea pilozitatii faciale inestetice
  • Electroepilarea
  •