Epilepsie si pierderi de memorie

04-09-2010
elena22021976
Nu este medic/terapeut
elena22021976
Am fost diagnosticata acum 32 de ani cu epilepsie in urma unui accident care m-a traumatizat si, ca o a doua urmare am probleme cu pierderea memoriei. As dori sa stiu ce tratamente exista pentru imbunatatirea memoriei.
Am luat Lamictal, Carbamazepin si Lecitina dar, chiar si asa tot sufar de pierderi de memorie.
6 comentarii
0
04-09-2010, ora 17:46
Rica Venturiano
Nu este medic/terapeut
Rica Venturiano
*curcumina + bioperina
*ca principiu de bază economisirea cortizolului, a insulinei, deci cautati date despre principiile low-carb
*Brain Elevate - google dupa el
ceaiul verde bio preparat cum scrie la carte
carnitina
eliminarea completa a glutenului - cautati si in profilul meu, pe blog, are efecte negative asupra creierului

Cele cu steluta sunt mult mai importante.

V-am scris nu ca sa luati neprocesat, ci eventual ca sa va documentati.

Sanatate !
0
04-09-2010, ora 17:47
Rica Venturiano
Nu este medic/terapeut
Rica Venturiano
Omega 3 + vit E nu ati luat ?
0
19-09-2010, ora 13:18
elena22021976
Nu este medic/terapeut
elena22021976
Va multumesc f mult pentru sfaturile primite. Le voi adresa medicului si mai astept colaborare si incurajare!
0
20-10-2010, ora 19:21
julia13
Nu este medic/terapeut
julia13
Fiul meu are21de ani si epilepsie din februarie.Ia orfiril1000mg.De o luna tremura si pe langa confuzie a inceput sa aiba probleme de vorbire.Examenul MRS arata displazie hipocampica bilaterala cu tendinta la scleroza hipocamp stang.De 3 zile i sa mai adaugat keprra 500.Am aflat de olimpiq stemxcell.ce sfat imi dati?Poate lua pe langa antiepileptice?
0
20-04-2012, ora 07:53
iulian_brasov
Nu este medic/terapeut
iulian_brasov
am avut epilesie timp de 5 ani, cind la un moment dat faceam cite 4-5 crize pe saptamina, am crezut ca voi muri curind, dar se pare ca nu este asa. Eu am scapat de aceasta boala si sunt foarte multumit ca am facut treaba asta singur, fara regimuri alimentare sau o mie de pastile care te costa mii de lei, iar de cind am scapat de aceasta boala starea mea de sanatate este complet diferita ( aici ma refer in bine) am mai multa energie, nu am mai avut nici macar simptome de epilesie din luna iulie 2011, ma privesc dimineata in oglinda si ma bucur pentru ca am ajuns din nou alt om
0
03-03-2019, ora 09:55
Alina 2018
Nu este medic/terapeut
Alina 2018
Te rog sa imi dai adresa ta de email pentru a te contacta! Multumesc.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.