erectie si ejaculare | Forumul Medical ROmedic

erectie si ejaculare

15-05-2010
adrianvlaicu
Nu este medic/terapeut
adrianvlaicu
Buna ziua, am 30 ani si de ceva timp am probleme cu erectia ( numai e asa rigida si spre finalul actului sexual revine in starea flasca ) dar am si probleme cu ejacularea precoce, va adresez o intrebare, cam care ar fi analizele la sange pe care trebuie sa le fac in vederea stabiliri daca sufar sau nu de disfunctii sexuale de natura organica, multumesc anticipat, ce parere aveti despre produsele ptr potenta gen tianli, prematrol sau imi puteti recomanda alte produse ptr. erectie si ejaculare precoce ?
8 comentarii
0
19-05-2010, ora 12:05
Piulitzul
Nu este medic/terapeut
Piulitzul
astea sunt probleme destul de des in talnite...trebuie antrenament si rabdare...si calm si ceva ajutor din partea partenerei...medicamentele pentru potenta nu au cum sa fie bune pentru vasta dumneavoastra...dar totusi trebuie consultat un doctor...
iar cu taria erectiei..poate fi si varsta..lipsa anternamentului sexual cat si lipsa antrenamentului fizic
0
09-08-2010, ora 22:42
unombun
Nu este medic/terapeut
unombun
da...multi au asemenea probleme.dar care sunt masurile care trebuie luate ?
0
29-10-2010, ora 09:06
gianifdemarco
Nu este medic/terapeut
gianifdemarco
Buna ziua, am si eu proleme legate de erectie si mentinerea penisului in forma de ercetie pe timpul actului sexual erectie. De cand ma stiu n-am putut sa am o erectie la "comanda", si de multe ori aparea frustrarea si inhibitia care duceau la un dezastru. N-am disperat, deoarece mergeam acasa si verificam sa spun asa potenta si de fiecare data, dupa o perioada de repaos observam ca reusam sa ajung sa am o foarte buna erectie, ceea ce m-a dus la concluzia ca n-ar fi probleme organice. Apoi am observat de-a lungul experientei sexuale cu diverse partenere sau prietene ca existau unele persoane la care functiona din prima, bine soi tot
timpul, iar altele cu un esec total si studiind situatiile am ajuns la concluzia ca la mine capaacitatea de a intra in erectie este strict legata de afectivitatea primita (sunt si un tip mai emotiv). Cu cat primeam mai multa afectiune cu atat functiona mai repede si mai bine. Am 32 ani si sunt casatorit de cativa ani, cu sotia a functionat aproape tot timpul, dar cand n-are chef ea si totusi mi se ofera posibilitatea de a face sex exista momente in care dinamica sexuala este slaba sau chiar foarte proasta. Altfel cand sunt coplesit de afectivitate doar o simpla mangaiere ma duce lao foarte puternica erectie. De curand am incercat sa merg la prostituate si am avut un esec prima oara. Am continuat sa merg sa observ daca se repeta si intr-adevar au fost esecuri si a doua si a treia oara. Mentionez ca desi le doream nu reusam sa am dinamica necesara penetrarii. In plus nu receptionam nici un fel de afectiune din partea lor... desigur, si probabil ca de aici pleca inhibitia. Acum, intrebarea mea este: intr-adevar asa cum gandesc eu ca fuctioneaza la mine aceasta dinamica buna in anumite momente si slaba alteori este datorata psihicului sau organicului ? Oricare ar fi raspunsul, ce tratament ar fi indicat ? Sa va mai dau un exemplu si inchei, cu mult timp in urma inainte de casatorie am cunoscut o tipa foarte sexi, foarte frumoasa care mi-a fost si prietena. La inceput nu mi-a aratat deloc afectivitate desi tinea la mine dupa cum am aflat mai tarziu. Dupa mai mult timp petrecut impreuna am intrat si in partea sexuala a relatiei... si surpriza prima noapte a fost un esec total. Frustrarea s-a atenuat in cateva zile 2-3 cand am reusit sa trec peste inhibitii si va spun ca am ajuns sa am adevarate acte sexuale... in fiecare zi si de mai multe ori cu ea... si a fost si ea multumita, mai mult chiar nu ma lasa sa plec de la nici o intalnire fara sa facem si sex.
Deci in concluzie... din experienta acumulata raman totusi la parerea ca este ceva legat de psihic. Poate ma insel, dar totusi... puteti sa-mi dati un sfat cum as putea sa am o erectie normala indiferent de partenera... in special la prostituate spre ex. ????
0
25-02-2015, ora 10:51
Tadaku
Nu este medic/terapeut
Tadaku
Intrebare pentru: gianifdemarco


Ma cam regasesc si eu in descrierea ta, pana la urma ce ai si cum ai rezoltvat?
Multumesc pentru Raspuns!
0
22-08-2015, ora 16:50
partizan
Nu este medic/terapeut
partizan
buna ziua, as avea si eu o intrebare pentru dvs. De ce totdeauna cand facem sex nu mi se mentine erectia constanta inainte si in timpul actului sexual; sotia spune ca poate sa fie un blocaj psihic sau nu ma gandesc, nu ma concentrez asupra a ceea ce fac;sa fie oare o chestie psihologica, de concentrare sau atractia nu mai e aceeasi ca la inceput; vreau sa mai precizez ca ma masturbez destul de des, chiar foarte des uneori iar culmea ca placerea e mai mare uneori cand ma masturbez decat actul sexual in sine cu sotia. exista oare o medicamentatie naturista(am inceput de la un timp sa consum foarte multa telina, am auzit ca ajuta), acuma degeaba mamanci telina daca tu in timpul si inaintea actului sexual nu te concentrezi si gandul iti e in alta parte.Va rog sa-mi da-ti un raspuns cat mai repede posibil. Va multumesc!!!!!
0
22-08-2015, ora 16:55
partizan
Nu este medic/terapeut
partizan
buna ziua, as avea si eu o intrebare pentru dvs. De ce totdeauna cand facem sex nu mi se mentine erectia constanta inainte si in timpul actului sexual; sotia spune ca poate sa fie un blocaj psihic sau nu ma gandesc, nu ma concentrez asupra a ceea ce fac;sa fie oare o chestie psihologica, de concentrare sau atractia nu mai e aceeasi ca la inceput; vreau sa mai precizez ca ma masturbez destul de des, chiar foarte des uneori iar culmea ca placerea e mai mare uneori cand ma masturbez decat actul sexual in sine cu sotia. exista oare o medicamentatie naturista(am inceput de la un timp sa consum foarte multa telina, am auzit ca ajuta), acuma degeaba mamanci telina daca tu in timpul si inaintea actului sexual nu te concentrezi si gandul iti e in alta parte.Va rog sa-mi da-ti un raspuns cat mai repede posibil. Va multumesc!!!!!
0
03-09-2015, ora 10:26
Dr. Rares Ignat
Psihologie, Bucuresti
Dr. Rares Ignat
E posibil ca masturbarea despre care mentionezi partizan sa afecteze calitatea erectiei tale...in special daca spui ca placerea e mai mare in cazul masturbarii. Autosatisfacerea nu e nesanatoasa dar doar atat timp cat nu exagerezi cu ea si cat timp nu-ti afecteaza 'imaginea mentala' a unei relatii sexuale normale. Poate nu strica sa discuti cu cineva despre acest aspect.

Dr Rares Ignat
psihoterapie pentru depasirea obstacolelor din viata
0
03-09-2015, ora 13:44
partizan
Nu este medic/terapeut
partizan
Multumesc pentru sfat.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
06-06-2023, ora 10:15
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Clinicaon
Impotența, erecția slabă și ejacularea precoce pot fi rezolvate de către medicii noștri. Am tratat mii de pacienți, iar DISCREȚIA este asigurată! Detalii aici
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și: