eruptie dentara si inapetenta | Forumul Medical ROmedic

eruptie dentara si inapetenta

20-09-2008
natalia29
Nu este medic/terapeut
natalia29
DE CE MAI SALIVEAZA COPILUL MEU ASA DE ABUNDENT?
Precizez ca i-au iesit si caninii si urmatoarele 4 maselute. Are un an si 8 luni caninii sunt la jumatate si mai trebuie la doi ani sa iasa ultimele 4 maselute dar nu se vad inca semne.E posibil sa saliveze de la canini, pana nu cresc de tot?
E posibil inapetenta sa fie din cauza asta?

Dar tine de 7 luni.
6 comentarii
0
29-10-2008, ora 12:28
Dr. Ivan Iuliana
Stomatologie, Bucuresti
Dr. Ivan Iuliana
Nu sunt de specialitate dar am auzit ca si copiii care au obiceiul sa isi suga degetul au cam aceleasi simptome: saliveaza si nu au pofta de mancare. Isi suge degetul?
0
29-10-2008, ora 12:32
Dr. Ivan Iuliana
Stomatologie, Bucuresti
Dr. Ivan Iuliana
Ps.: se mai poate ca gingia maselutelor care vor iesi sa fie sensibila si sa jeneze la mancat. Mai aveti putina rabdare:)
0
11-11-2008, ora 09:58
natalia29
Nu este medic/terapeut
natalia29
NU -SI SUGE DEGETUL DAR MEREU E CU MAINILE IN GURA
0
12-11-2008, ora 07:58
Dr. Ivan Iuliana
Stomatologie, Bucuresti
Dr. Ivan Iuliana
Observati daca atunci cand isi duce manuta in gurita o pozitioneaza undeva mai in spate, acolo unde ar trebui sa iasa ultimele 4 maselute. Este posibil sa fie din cauza maselutelor (inclusiv inapetenta si salivatia) si atunci sa dureze pana se termina cu eruptia sau poate fi pur si simplu o faza prin care trece momentan. Nu va mai spun sa aveti rabdare pt ca bebela mea abia a inceput si deja imi vine sa impusc pe oricine imi spune sa am rabdare :)
0
13-11-2008, ora 22:05
natalia29
Nu este medic/terapeut
natalia29
:))da chiar asa, sa ma dispere de 10 luni, ca de 10 luni nu a pus gura pre legume, carne, oua, nu vrea nimic, numai actimel cu paiul si biscuiti si lapte
acum i-am gasit in examenul exudat faringian caqndida si e coli, daca are de atunci?adica de acum 10 luni si nu a iesit ca doar i-am mai facut analiza?si fratele lui de 3 ani are giardia, cred ca e combinatia perfecta..a...si streptococ pneumonie in nas si medicii spun ca nu trebuie tratat daca nu face fwebra si daca el creste
nu-mi vine sa cred
0
21-11-2008, ora 12:11
Dr. Ivan Iuliana
Stomatologie, Bucuresti
Dr. Ivan Iuliana
Nu mi se pare normal sa nu ii dea nici un tratament pentru candida, streptococ si e. coli - sunt periculoase si pot da complicatii severe, mai ales la varsta lui. Mai consultati si alti medici. Numai bine!
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
Căutați un pediatru bun?
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic unde găsiți cea mai completă listă de medici pediatri din România. Alegeți din peste 4000 de pediatri - cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți.
Cunoașteți un pediatru bun? Oferiți-i o recomandare aici! Accesați site-ul
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și: