Eruptie relativ discoida pe piele

14-02-2014
p_andra
Nu este medic/terapeut
p_andra
Buna ziua. Acum vreo saptamana, cand m'am trezit, am avut pe brate si membrele inferioare o eruptie puternica, toate petele aproape se unisera.. Multe pete de max 1 cm, rosii, putin in relief, si ma mancau. Spre seara au disparut, dar am luat totusi Aerius pt ca ma stiu cu alergie la oua, si mancasem in ziua precedenta oua. De atunci am tinut regim alimentar si am continuat cu Aerius, dar a doua zi am patit la fel. Spre seara iar dispareau. O zi pauza, in care au aparut doar pete mici pe alocuri, apoi au aparut la fel, dar mai usor, si cu o pata diferita, care era discoida, un cerculetz si in mijloc era pielea normala. Iar au disparut, insa azi dimineata aveam iar bratele si picioarele pline de pete, dar de data aceasta mai toate erau discoide... mai intai ieseau pete mici de 1 cm, normale, apoi se mareau si se faceau cerculete, unele ramaneau ca un C, nu se inchideau in cerc. La fel, in relief, ma mananca dar f usor, pielea nu se descuameaza, nu are vezicule... Acum dupa cateva ore iar se estompeaza si pana diseara vor disparea iar... Alte simptome, desi nu stiu daca legate de asta... Imi apar cand ma trezesc din somn, seara de dinainte am un pic febra, in jur de 37.5, ma dor articulatiile (sunt cunoscuta cu fibromialgie oricum..)... Petele se aglomereaza cel mai tare pe articulatii (coate, solduri, genunchi, putin pe glezne, dar apar si intre aceste articulatii). Nu am avut pe fatza, gat si trunchi, doar de la umar in jos, si de la mijloc in jos, am inclusiv in palme aceste pete. Atasez si un album cu 9 poze, am facut poze pt ca luni am programare la dermatolog la ora 3, dar mi'e ca pana la ora aceea sa nu imi dispara petele. Multumesc anticipat.

http://tinypic.com/m/hwby4z/1 :Acesta este link'ul, trebuie copiat si pus intr'o pagina noua, nu este virus, doar asa mi'a venit in minte sa pun pozele aici...
0 comentarii
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.