Eruptii ale pielii

29-04-2009
AlexzZzZzZz
Nu este medic/terapeut
AlexzZzZzZz
Buna.Numele meu este Alex, si am 16 ani.De aproximativ 3 ani ma confrunt cu o eruptie a pielii foarte urata. Imi ies tot felul de pete rosii care mai apoi se fac albe, apar mici bubite dupa care se transforma in pete imense pe piele.Apar pe tot corpul in special in zona fetei, gatului si mainilor.Sunt insotite de o mancarime si daca cumva ma scarpin, ma ustura foarte tare.Am fost la diferiti doctori, si spitale, pentru anazile si mi sa spus ca e o simpla alergie la lapte de vaca si la fructe de mare. Asa ceva nu consum, rar cand mananc ciocolata(care contine lapte), in rest nimic.As avea niste poze, care as vrea sa vi le arat. Necesit urgent ajutorul unor doctori, nu mai suport, am indurat aproximativ 3 ani, fara sa gasesc nici un raspuns, am tinut cura si nu ma ajutat cu nimic.Va rog, necesit ajutorul urgent al unor doctori.Multumesc anticipat!
1 comentarii
0
30-04-2009, ora 18:18
Dr. Balcan Anisoara
Medicina de familie, Erbiceni, Iasi
Dr. Balcan Anisoara
Cine ti-a spus ca faci alergie la alimente pe care nu le consumi ??? Mergi la un dermatolog cu experienta, intereseaza-te intai de unul si solicita consultatie.Numai bine!
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.