ESCAPELLE

26-03-2014
beti3354
Nu este medic/terapeut
beti3354
Buna ziua, acum 6 zile am avut un contact sexual in urma caruia s-a rupt prezervativul insa ejacularea s-a produs afara, insa de frica am luat escapelle, asa pentru siguranta mea. este prima data cand iau aceasta pastila, (mentionez ca am 18 ani), am citit prospectul de 2 ori inainte de a o lua. Pastila am luat-o imediat la doua ore dupa contact. am un ciclu neregulat de 30, 33 cateodata 35 si chiar 37 de zile, mereu imi intarzie menstruatia care tine vreo 7. din ce am calculat eram aproape de sfarsitul perioadei fertile aproximativ, aveam sanii umflati ca inainte de menstruatie. dupa ce am luat pastila nu am avut nici o reactie adversa, decat simptomenele premenstruale (sani sensibili, dureri de burta, mijloc-pe care inca le am), insa am observat o scurgere alba ca mucusul cervical fertil avand in vedere ca ovulatia mea a trecut, oare e efectul pastilei? E de bine? azi am avut un contact sexual f scurt, neprotejat, fara ejaculare. Credeti ca pastila a functionat? Imi va veni menstruatia? voi lua un test de sarcina vineri. astept parerile si experientele voastre. multumesc anticipat.
0 comentarii
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
La-Pediatru.ro - Centrul de informare pentru părinți
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic ce vine în sprijinul părinților cu informații complete și documentate științific despre toate aspectele îngrijirii copiilor. În plus vă oferă o listă actualizată de peste 4000 de pediatri cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți. Accesați site-ul