Este alt om, nu cel care l-am cunoscut

03-10-2010
edwarda
Nu este medic/terapeut
edwarda
suntem de 4 ani impreuna, de cateva luni casatoriti oficial.acum suntem in suedia, alaturi de familia lui, dar ne am cunoscut in grecia unde era familia mea.cat am fost in grecia eu la un moment dat ne am despartit, eu fiind convinsa ca nu ma mai iubeste datorita felului in care se purta, era f indiferent cu mine.eu am plecat la mama mea care statea la cativa km el a fugit peste noapte in suedia unde era familia lui.la un moment dat am inceput sa vb la tel, imi spunea ca ma iubeste si ca nu poate fara mine, am hotarat sa las tot si am venit dupa el aici in suedia.ne am casatorit, am ramas insarcinata, am nascut...o minune de baiat care acum are 6 luni.problema este de de cand am venit aici el este alt om, nu ce l care l am cunoscut, inainte era tandru, imi spunea cuvinte frumoase, ma ajuta, discutam.acu parca nici nu exist, are cate activitati dar numai cu noi nu are tp sa ste.prefera sa se uite la tv decat sa petreaca putin tp cu noi.iar daca vreau sa discut cu el problema asta sau asculta si spune ca se schimba dar defapt este la fel sau se intoarce cu spatele si spune ca am chef de cearta.problema este ca nu stiu ce sa fac, sa plec de aici?oare gresesc eu cu ceva/eu tot tp am fost dragastoasa cu el, i am facut toate poftele...am incercat sa fiu o sotie cat mai buna.nu am pe nimeni aici sa ma ajute, sa mi dea un sfat, este familia lui aici dar parca nici pentru ei nu exist.va rog un sfat, o pare orice
6 comentarii
0
04-10-2010, ora 00:09
Dr. Mihnea Dragomir
Medicina de familie, Bucuresti
Dr. Mihnea Dragomir
Dar cu cel mic, cum se poartă ?
0
04-10-2010, ora 09:54
edwarda
Nu este medic/terapeut
edwarda
in putinul timp care sta cu el se poarta f frumos, se joaca, il culca daca e nevoie il tine in brate...asa cum trebuie sa se poarte un tata cu copilul lui
0
05-10-2010, ora 00:23
Dr. Mihnea Dragomir
Medicina de familie, Bucuresti
Dr. Mihnea Dragomir
Consilierea de cuplu ar fi indicată, Ar fi preferabil dacă ar fi de acord să mergeţi împreună. O alternativă de multe ori eficientă este să mergeţi la naşi în vizită, să discutaţi despre aceste lucruri.
0
19-10-2010, ora 10:21
edwarda
Nu este medic/terapeut
edwarda
eu nu stiu de ce te bagi in seama daca n ai nimic interesant de spus.sigur viata ta e un esec.si crede ma copilul e sufletul si viata mea, si imi ofera bucurii pe care tu n ai sa le simti niciodata.si mai pune mana pe o carte de gramatica sa scrii mai corect data viitoare cand iti spui parerea
0
20-10-2010, ora 10:51
edwarda
Nu este medic/terapeut
edwarda
te ai concentrat putin ca sa scrii corect.crede ma ca nu sunt chiar asa cum crezi tu, pana la gat, chiar sunt fericita, , nu m am plans pur si simplu am cerut o parere, si ma bucur ca ai o viata perfecta, dar cred ca ti lipseste ceva de esti asa disperat(a).
0
21-10-2010, ora 13:50
lilianamircea30
Nu este medic/terapeut
lilianamircea30
am trecut si eu prin aceasta situatie si locuim impreuna de 18 ani dar tot acest timp am fost singura am avut alaturi de mine sufletul sincer si cald al fetitei mele care are acum 17 ani acum mai si bea eu daca as mai putea intoarce timpul las parasi si nici nu mas uita inapoi am suportat multa umilinta de la acest om si acum ma gindesc sa il parasesc dar nu am unde merge pt aici am pus tot sufletul miam aranjat casa am si o afacere care imi aduce bani destui dar suferinta de sta cu o bruta este inexplicabila as vre sa te pot ajuta dar va trebui sa il parasesti si atunci vei vedea lucrurile altfel vei fi si tu apreciata si respectata iti doresc sa iti lumineze Dumnezeu mintea.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
15-04-2016, ora 10:25
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Psihologi, psihiatri, psihoterapeuti
Recomandă un Psihoterapeut sau caută unul!
La-Psiholog.ro este un proiect ROmedic care vă prezintă peste 3900 de terapeuți din România. Avantajul acestui site este că pune mare preț pe recomandările pacienților. Găsiți prezentări detaliate ale serviciilor psihologice, citiți recomandări, vă puteți programa online. În plus, există o secțiune cu o mulțime de articole interesante și teste psihologice. Accesați site-ul
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • iHeartUs - aplicația care îmbunătățește relația de cuplu
  • Timpul înlocuiește micile ciondăneli din cuplu cu umorul
  • Nivelul de educație al partenerului influențează sănătatea generală a ambelor persoane din cuplu
  • Știința infirmă zicala conform căreia persoanele opuse sunt atrase una de cealaltă
  • Cum își influențează reciproc stilul de somn partenerii de cuplu?
  •