este foarte speriata datorita scurgerilor zilnice (de 3 saptamani)

28-02-2007
victor m
Nu este medic/terapeut
victor m
Sunt de ceva vreme cu o fata si am decis ca ar fi vremea sa facem si dragoste. Ea era virgina, eu nu. Acum nu mai suntem nici unul. Problema este ca imediat dupa ce am avut contact sexual (a doua zi, dupa spusele ei), a inceput sa aiba "scurgeri". I-am propus sa mergem la un ginecolog dar a raspuns ferm NU !!! Nu vreau sa o mai sterez in plus pt ca de fiecare data cand ii mentionez de doctor se supara. La inceput a crezut ca a ramas insarcinata desi i-am spus ca am folosit cum trebuie prezervativul. Pt siguranta ei a facut si 2 teste de sarcina care au iesit negative. In final, am nevoie de un pic de ajutor. Ea este foarte speriata datorita scurgerilor zilnice (de 3 saptamani), iar eu nu mai stiu ce sa fac. Mentionez ca si ciclul i-a intarziat cu aproximativ 1-2 sapt. Astept un raspuns competent si cat mai detaliat. Va multumesc anticipat.
5 comentarii
0
01-03-2007, ora 00:00
Dr. Dorin Mihalache
Dermatovenerologie
Dr. Dorin Mihalache
Cu ce s-a spalat dupa primul contact sexual ?
Face zilnic spalaturi intravaginale? Cu ce?
0
01-03-2007, ora 00:00
victor m
Nu este medic/terapeut
victor m
Nu stiu cu ce s-a spalat...ca de obicei banuiesc...gel de dush...???
Nu face "spalaturi intravaginale"... Acum i-a venit menstruatia (dupa o lunga intarziere), dar tot nu stie ce sa creada despre "scurgerile" petrecute... Este normal sa aiba asa ceva?(am mai vazut pe forumuri mesaje lasate de alte femei care tot vorbeau despre asa ceva) Ea spune ca nu erau dinacelea pre-menstruale, ci erau diferite...apoase, cat sa se ude, dar nu intr-un mod placut.

Momentan problema s-a "rezolvat" datorita menstruatiei. Sa vedem ce se mai intampla pe urma...

PS-imi cer scuze pt modul discutiei, nu eu ar trebui sa scriu dar ea este sceptica (nu cred ca acesta este cuvantul). Pur si simplu nu vrea sa mearga la doctor si nici nu stie cu cine sa dicute.

Putem vorbi pe o adresa de mail??? -
0
02-03-2007, ora 00:00
Dr. Dorin Mihalache
Dermatovenerologie
Dr. Dorin Mihalache
Imi poti adresa mesaj direct tot prin intermediul acestui site.
0
02-03-2007, ora 00:00
Dr. Dorin Mihalache
Dermatovenerologie
Dr. Dorin Mihalache
De asemenea, poti accesa www.iasiprest.ro>>contact sau direct, office@iasiprest.ro
0
30-11-2010, ora 16:53
petolescu ecaterina
Nu este medic/terapeut
petolescu ecaterina
buna ziua, numele meu este Petolescu Ecaterina ma confrunt cu o problema nu foarte grava dar jenanta, cum vine iarna sau mai bine zis frigul racesc foarte usor sau fac cistita, in vara am mers cu trenul inter city si era aer conditionat si pana la bucuresti a fost suficient ca sa racesc, am mers la doctor si era intr-adevar o cistita si o micoza de la un antibiotic (augmentin) pe care eu l- am luat cand am ajuns la bucuresti.Se poate ca eu sa am o imunitate scazuta de racesc doar.(ca fetele) in rest nu am probleme doar din cand in cand cate o durere la contactul sexual, dar asta este de la o retroversie uterina pe care o am.Va rog sa ma ajutati, acum am racit stiu unde, , si iau Norfloxacin 1 la 12 ore.Va multumesc.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Scurgere vaginală - ce e normal și ce nu
  • Secreție vaginală infectată - gravitate în funcție de agentul patogen
  • Secreții / scurgeri genitale la femei - cauze, diagnostic, tratament
  •