este normal ca dupa 2-3 saptamani de la contact sa ai simptome de sarcina?

10-04-2009
gemeni
Nu este medic/terapeut
gemeni
pe data de 18 februarie am avut ciclu menstrual si am avut un contact sexual asa pe ciclu neprotejat dar nu a ejaculat in interiorul vaginului ca afara si dupa asta mia mai continuat ciclul vreo 5-6 zile, iar in data de 8-9 martie am mai avut un contact sexual tot neprotejat dar de data asta a ejaculat in interiorul vaginului si in data de 21 martie cind trebuia sa-mi vina ciclul mi-a venit doar 2 zile numai insemnat si asa roza, precizez ca am un ciclu de 32-34 zile dupa data de 21 dupa ce nu mi-a mai venit ciclul am inceput sa ma ingras si in aprilie a inceput sa-mi fie rau si somn si am stiut ca sunt insarcinata, puteti sa-mi raspundeti de la care contact sexual am ramas insarcinata de la cel pe ciclu sau de la cel de pe data de 8-9 martie si daca ii normal ca dupa 2-3 saptamini de la contact sa ai simptome de sarcina rog raspuns urgent si serios daca se poate de un doctor.
3 comentarii
0
10-04-2009, ora 15:38
dear
Nu este medic/terapeut
dear
nu trebuie sa fi doctor ca sa sti ca femeile ramin insarcinate doar cind se produce ovulatia(perioada fertila) aici intra foarte rar medici si iti spun ca ai ramas insarcinata (cel mai probabil)la contactul sexual din 8-9 martie. e normal sa ai dupa atita timp simptome de sarcina.fiecare organism reactioneaza in felul lui. sanatate!
0
04-05-2009, ora 17:15
matteo
Nu este medic/terapeut
matteo
sunt de acord cu raspunsul de., dinnainte de la contactul din 8/9 martie, , , , , nicidecum de la cel din timpul ciclului. sanatate si sa speram ca va fi baiat
0
04-05-2009, ora 17:17
matteo
Nu este medic/terapeut
matteo
apropos, ai facut un test de sarcina?, cel de laborator bhcg??? e cel mai sigur. poate ca nu esti insarcinata
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Dismenoreea - durerea în timpul scurgerilor menstruale
  • Întârzierea ciclului menstrual
  • Ce este ciclul menstrual normal?
  • Fiziologia aparatului genital feminin - ciclul reproductiv
  • Calmează durerile menstruale acasă
  • Menstruația peste sarcină
  • Manifestările comportamentale „dictate” de ciclul menstrual
  • Primele simptome de sarcină - apar la toate femeile?
  • Poți avea ciclu menstrual în timpul sarcinii?
  •