Este normal... inima o ia la galop chiar si la cel mai banal efort? | Forumul Medical ROmedic

Este normal... inima o ia la galop chiar si la cel mai banal efort?

17-12-2008
seby2193
Nu este medic/terapeut
seby2193
Salut, de acum cateva zile observ mereu ca inima o ia la galop pana si la cele mai banale eforturi gen, ridicat de pe scaun si fuga la toaleta sau pana in bucatarie.. pur si simplu simt cu mana ca in loc sa-mi bata rar si mai potolit face buf-buf-buf.. iar cand inspir parc-o simt ca face si mai tare.
Vreau sa stiu daca este normal aceste tip de batai..
4 comentarii
0
17-12-2008, ora 17:10
andreea88
Nu este medic/terapeut
andreea88
te'as sfatui sa iti faci rost de o trimitere la cardio.sau consulta un cabinet particular.tine'ne la curent:)
0
18-12-2008, ora 08:19
Cosmin_B
Nu este medic/terapeut
Cosmin_B
Nu, nu este normal acest tip de batai dar nici nu inseamna neaparat ceva grav. Daca zici ca ti-au aparut asa deodata cel mai probabil s-au declansat in urma unui stres, nopti nedormite sau nivel foarte scazut al anumitor minerale (Calciu, Magneziu). Cel mai bine e sa faci un control la inima ca sa excluzi faptul ca ar fi ceva grav aici ! Ar mai putea sa fie si de la tiroida dar prima data dute la cardiolog !
0
18-12-2008, ora 10:41
seby2193
Nu este medic/terapeut
seby2193
Lasati'ma cu cardiologul vostru... am facut control mai inainte cand am avut simptomele
atacului de panica la spital, si tot asa imi batea inima, am facut o electrograma si bataile
au iesit normal numai prin mijlocul desenului aparea niste linii mai mari, dar alea erau din cauza
sperieturii.
0
18-12-2008, ora 12:22
andreea88
Nu este medic/terapeut
andreea88
cati ani ai?dak u zici ca totul e normal la inima, du'te atunci la un control la neurologie.Sa nu crezi ca fac misto, dar cam asa a avut si mama mea.zicea ca are palpitatii si intra in panica.Noi iti dam sfaturi, tu faci ce vrei.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și: