Este oare spotting?

02-07-2013
dddd1910
Nu este medic/terapeut
dddd1910
Buna dimineata! Iau din luna decembrie anticonceptionale Artizia de la Zentiva. Le-am reluat dupa o pauza de 4-5 luni pentru ca era cazul sa fac una. Cam prin martie 2013 am inceput sa am sangerari intre menstruatii. Ma rog, ceva maroniu. Am zis sa nu ma alarmez. Sangerarea a trecut fara sa schimb anticonceptionalele. Acum, in luna iunie a inceput iar. Am fost la medicul de planning familial si mi-a dat sa fac niste analize de sange. Dar nu a zis nimic de schimbatul pastilelor. Nu trebuiau schimbate cumva? Este spotting acesta? Va multumesc mult!
3 comentarii
0
02-07-2013, ora 15:25
dddd1910
Nu este medic/terapeut
dddd1910
Ca de obicei, nu-mi raspunde nimeni...
0
02-07-2013, ora 15:47
mihaela485
Nu este medic/terapeut
mihaela485
Si eu am aceeasi prblema. Dupa o pauza de 2 ani jumate cu rigevidon 21+7, le-am reluat din martie si acum la pastila nr 11, acum 3 zile am vazut o pata mica maronie si ieri si azi niste firisoare de sange o data pe zi cand am mers la baie. Pe mine ma doare si burta de parca as fi racita. Pastilele le-am luat toate si fara alte medicamente. Poate ne raspunde cineva
0
03-07-2013, ora 13:36
dddd1910
Nu este medic/terapeut
dddd1910
Sper... oricum, din ce am mai citit pe net, e posibil ca organismul sa vrea o alta doza de hormoni (mai multi sau mai putini). Oricum voi merge dupa ce imi fac analizele de sange la medic si voi vedea ce spune si te anunt!
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
La-Pediatru.ro - Centrul de informare pentru părinți
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic ce vine în sprijinul părinților cu informații complete și documentate științific despre toate aspectele îngrijirii copiilor. În plus vă oferă o listă actualizată de peste 4000 de pediatri cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți. Accesați site-ul
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Spotting - sangerarile intermenstruale
  •