este posibil sa fiu insarcinata in 19 saptamani fara simptome?

01-02-2012
seiko
Nu este medic/terapeut
seiko
Buna seara! Am si eu o intrebare..Pot fi insarcinata in 19 saptamani fara simptome? Eu am ciclu neregulat asa ca niciodata nu stiu cand sunt la ovulatie.ultimul meu contact sexual a fost pe 9 septembrie, iar la cateva zile mi-a venit ciclul menstrual...de atunci mi-a mai venit de cateva ori iar la o luna am fost la doctor pentru o ecografie transvaginala fiindca mai demult imi descoperise un mic chist si vroiam sa vad daca s-a retras, insa am omis sa intreb daca sunt insarcinata.oare vedea oricum?am tot facut teste de sarcina, ies negative, greturi nu am, sanii nu sunt modificati, insa ma tot uit pe forum-uri si vad fel si fel de cazuri cu cilclu peste sarcina cate 4-5 luni, sau femei care nu si-au dat seama de sarcina pana la 6 luni.de cateva zile nu stiu daca sunt eu paranoia dar mi se pare ca simt ca niste miscari in abdomen.ajutati-ma cu un sfat.multumesc
4 comentarii
0
01-02-2012, ora 23:26
magdutza1979
Nu este medic/terapeut
magdutza1979
mergi la un control ginecologic cel mai bine
0
01-02-2012, ora 23:28
magdutza1979
Nu este medic/terapeut
magdutza1979
dar de data asta specifica ca vrei sa afli acest lucru.multa sanatate
0
02-02-2012, ora 00:17
otilia107
Nu este medic/terapeut
otilia107
Buna,
Nu esti insarcinata, ai toate motivele sa crezi ca nu esti- menstruatia a venit la cateva zile de la contact ( deci nu erai in perioada fertila in momentul contatcului), testele iti ies negative, ai mai avut menstruatii de la contact in aceste luni, plus ca ai mai fost si pe la medic. Nu esti insarcinata, stai fara grja, insa dereglarea asta hormonala ce determina cicluri neregulate trebuie rezolvata asa ca mergi la medic.
0
02-02-2012, ora 01:14
seiko
Nu este medic/terapeut
seiko
va multumesc pentru sfaturi si pt incurajari...sa speram ca pana maine primesc si un rasp de la un domn/a doctor...ma gandeam sa merg sa fac analiza la sange..parerea mea este ca la 19 saptamani trebuia sa iau ceva kilograme in plus...in aceste luni chiar am slabit cam un kilogram.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
Căutați un pediatru bun?
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic unde găsiți cea mai completă listă de medici pediatri din România. Alegeți din peste 4000 de pediatri - cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți.
Cunoașteți un pediatru bun? Oferiți-i o recomandare aici! Accesați site-ul
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Saptamana 19
  • Primele simptome de sarcină - apar la toate femeile?
  •