Este posibil sa ramana insarcinata daca facem petting?

07-06-2009
malv
Nu este medic/terapeut
malv
1) Ideea ar fi cam urmatoarea.. aseara am facut cu prietena mea un petting ceva mai intens, adica ne-am frecat la nivelul organelor genitale. Eu totusi nu mi-am scos boxerii, dar ea si-a scos lenjeria. Nu am ejaculat. Dupa putin timp am descoperit ca era putin ud boxerul, daca as putea zice asa.Nu foarte mult dar...Sa fi fost doar transpiratie? M-am gandit imediat ca am pre-ejaculat si ne-am speriat destul de tare amandoi, ca nu cumva sa ramana insarcinata. Mi-e ca spermatozoizii sa nu fi trecut prin tesatura boxerilor. Avem motive sa ne facem probleme? A facut un dus dupa.
2) Si ar mai fi inca ceva. Este posibil sa ramana insarcinata daca facem petting, eu ating lichidul preejaculator cu mana(nu ejaculez) dar nu ma spal, doar ma sterg, iar dupa o ora si jumatate- doua, o facem din nou si o ating in zonele genitale? Am inteles ca spermatozoizii se usuca dupa 15 min in aer. Si in acest caz a facut dus dupa.
Sa ia pastila de a doua zi?
As vrea opiniile unui medic daca se poate. Suntem foarte speriati. Multumesc anticipat.
4 comentarii
0
07-06-2009, ora 19:25
malv
Nu este medic/terapeut
malv
Va rog raspundeti pana nu e prea tarziu..
0
07-06-2009, ora 20:57
Terapeut Niculae Nicuşor
Medicina naturista, complementara, alternativa
Terapeut Niculae Nicuşor
Salut!

Nu cred ca a ramas insarcinata, cu atat mai mult cu cat ai precizat foarte clar faptul ca te-ai sters si dupa o ora si jumatate ati facut din nou ce ati facut si prima data, insa, totul este posibil. Cred ca ar fi mai bine sa astepti si parerea unui medic, dar din pacate nu cred ca il vei primi pt ca nu am vazut pana acum pe Romedic un ginecolog/sexolog sau orice alt medic cu competente in acest domeniu.

Am uitat sa spun ca lichidul pre-ejaculator contine suficient de multi spermatozoizi cat sa ramana insarcinata, deci, aveti mai multa grija pe viitor;

Consultati-va si luati decizia cea mai buna - sa ia pastila de a doua zi sau sa nu faca nimic!

Numai Bine!
0
07-06-2009, ora 21:03
malv
Nu este medic/terapeut
malv
Problema e ca am incercat s-o conving sa o ia, dar nu vrea, zice ca i-ar face rau si ii e frica de asta, am citit destul de mult pe net si in probleme asemanatoare nu prea e posibil.. Ramane intrebarea daca pot trece spermatozoizii prin tesatura? In fine eu zic ca mai bine se simte rau o zi decat sa apara o sarcina.. dar ce sa zic.. alte pareri? multumesc nick
0
08-06-2009, ora 19:35
Terapeut Niculae Nicuşor
Medicina naturista, complementara, alternativa
Terapeut Niculae Nicuşor
Salut!

In principiu, orice lichid chiar si putin mai vascos poate sa treaca printr-o tesatura, dar imi este greu sa cred ca in acest caz a trecut...

Cu multa placere,
NICK:)
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
06-06-2023, ora 10:15
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Clinicaon
Impotența, erecția slabă și ejacularea precoce pot fi rezolvate de către medicii noștri. Am tratat mii de pacienți, iar DISCREȚIA este asigurată! Detalii aici
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Diferența între sarcină și sindromul premenstrual
  •