este posibila o sarcina?

14-07-2008
kakuro
Nu este medic/terapeut
kakuro
Ultima menstruatie am avut-o pe 4 iunie 2008, iar incepand cu data de 05.07 am avut o sangerare maronie inchisa.m-am prezentat la doctor pe 07.07 pentru un consult.cu aceasta ocazie mi-a dat anticonceptionale.mi-a spus sa incep sa le iau in aceasi zi (07.07).asa am si facut.pe data de 11.07 am facut sex neprotejat.precizez ca nu am mai luat anticonceptionale.INTREBAREA este : am fost protejata de o sarcina?...pastilele m-au protejat?este posibil sa fi ramas insarcinata?...va multumesc!
5 comentarii
0
14-07-2008, ora 00:00
ioana88
Nu este medic/terapeut
ioana88
"precizez ca nu am mai luat anticonceptionale." Adik nu ai mai luat anticonceptionale niciodata? Dak ai luat pastilele corect din prima zi de menstruatie esti protejata inca din prima zi.
0
14-07-2008, ora 00:00
morena1r
Nu este medic/terapeut
morena1r
Din cate stiu eu depinde de anticonceptional.Unele protejeaza din prima zi, altele dupa 7 zile...
0
14-07-2008, ora 00:00
morena1r
Nu este medic/terapeut
morena1r
citeste pe prospect de cand incepe protectia pt anticonceptionalele tale
0
14-07-2008, ora 00:00
kakuro
Nu este medic/terapeut
kakuro
am mai citit prospectul inca o data...nu scrie ceea ce vreau sa aflu...iau anticonceptionale karissa.nu am mai luat anticonceptionale niciodata pana cand am inceput sa iau pe data de 07 iulie (pe care le iau si in prezent), iar in ceea ce priveste "Dak ai luat pastilele corect din prima zi de menstruatie esti protejata inca din prima zi" nu stiu daca le-am luat corect, desi este sfatul medicului... (am explicat sus).
0
15-07-2008, ora 00:00
fany26
Nu este medic/terapeut
fany26
daca leai luat in prima zi a menstruatiei inseamna ca esti protejata din prima zi, daca leai luat a doua sau a treia zi trebuie sa astepti pana la pastila a 7 a sa fii mai sigura. asa mia zis si mie medicul.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
Căutați un pediatru bun?
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic unde găsiți cea mai completă listă de medici pediatri din România. Alegeți din peste 4000 de pediatri - cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți.
Cunoașteți un pediatru bun? Oferiți-i o recomandare aici! Accesați site-ul
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Diferența între sarcină și sindromul premenstrual
  •