Este sanatos sa faci sex anal

27-11-2010
Dyduztu
Nu este medic/terapeut
Dyduztu
Am 33 de ani si prietenul meu vrea sa facem mai mult sex anal decat sex normal, zice ca simte mai multa placere la sexul anal dar mie nu prea imi place ce sa fac ca sa-l conving sa nu mai facem, Ajutati-ma! Astept raspuns urgent
34 comentarii 12 Înainte ›
0
27-11-2010, ora 15:37
slavered23
Nu este medic/terapeut
slavered23
intr-un cuvant nu... ar trebui sa-l pui sa-si faca o clisma sau o colonoscopie si sa zica dupa aceea daca tot la placere se gandeste.
si fara suparare tu cati ani ai 12? daca tie nu-ti place de ce sa faci? sau ti-e teama ca o sa gaseasca alta careia sa-i gaureasca fundu?
0
27-11-2010, ora 16:18
lala2004
Nu este medic/terapeut
lala2004
Cred ca are o problema de ordin psihic...trimite-l la alta care-i permite acest lucru...crezi ca e ultimul barbat de pe pamint ? De corpul tau nu tb. sa dispuna nimeni dupa bunul plac...cine stie ce surprize iti mai rezerva acestdomn?
0
28-11-2010, ora 03:53
psiholog
Nu este medic/terapeut
psiholog
ca sa fie actul sexual satisfacator trebuie sa fiti amandoi de acord

apoi trebuie sa stii ca actul sexual anal trebuie sa fie numai cu prezervativ si daca nu te simti excitata trebuie sa folositi geluri speciale si sa fii ffff relaxata

nu trebuie sa ai contacte anale si apoi vaginale..se transmit o serie de bacterii
0
28-11-2010, ora 03:53
psiholog
Nu este medic/terapeut
psiholog
si mai cred ca este o lipsa totala de comunicare intre voi
0
28-11-2010, ora 06:40
Dr. Alina Maria Bălţăţeanu
Oftalmologie, Bucuresti
Dr. Alina Maria Bălţăţeanu
Buna dimineata! Nu este normal. Fiecare organ este facut cu un scop; pentru sex si repoducere exista organe specializate ( puneti mana si cititi anatomia si fiziologia omului), intestinul gros are rolul lui in eliminarea materiilor fecale, nu trebuie traumatizat altfel si nici nu trebuie raspandinte bacteriile intestinale in alte locuri. Exista o alcatuire fireasca a organismului uman, altfel de ce ar mai fi trebuit sa existe femeie si barbat? Orice sex care nu foloseste organele corespunzatoare este anormal ( cititi si tratate de erotologie care spun ca este interzis sexul anal; acesta are si consecinte nefaste psihice pentru sodomizati, domnule psiholog); si, daca domnule psiholog, tu crezi altceva, nu inseamna ca este normal ce crezi si poti fi un pericol pentru pacienti prin sfaturile pe care le oferi. Lipsa de comunicare? Pai cum sa comunici cu un "pidosnic " daca nu esti la fel. Sa se reorienteze...
0
28-11-2010, ora 14:10
slavered23
Nu este medic/terapeut
slavered23
se cearta doctorii intre ei... I love it:)))
0
28-11-2010, ora 19:09
psiholog
Nu este medic/terapeut
psiholog
Dna dr cum definiti normalul?si apoi cum horati dvs ce e normal pt altcineva?

atata timp cat amandoi sunt de acord, acela este normalul relatiei lor..

in primul rand sunt dna si nu ma bag in domenii in care nu stiu, , , va recomand sa va limitati la ochi...
0
28-11-2010, ora 19:11
psiholog
Nu este medic/terapeut
psiholog
daca ii place sexul anali nu inseamna c aii plac si barbatii.va rog putin respect
0
28-11-2010, ora 19:13
psiholog
Nu este medic/terapeut
psiholog
daca ea nu e de acord sa nu o faca pt ea nu e normal pt el este normal.




nu cred ca raspunsul se afla in carti daca dvs va rezumati la asta.

si DA exista necomunicare din moment ce dansa scrie aici si nu vb si cu, si nu-i spune ca nu-i place

Sexul nu are limite!!!si daca vrei sa pui limite comunica cu partenerul
0
28-11-2010, ora 19:33
psiholog
Nu este medic/terapeut
psiholog
IN primul si primul rand aveti o parere gresita PSIHOLOGUL NU DA SFATURI, el indruma si ajuta oamenii sa gaseasca un sens.

Vad ca dvs aveti un complex de superioritate.dau poate v-a atins personal povestea ei.poate ati trecut prin asa ceva.



Nu am spus ca e normal sau anormal.Sper ca am fost pe intelesul dvs
0
29-11-2010, ora 00:27
psiholog
Nu este medic/terapeut
psiholog
Dyduztu, pe scurt ceea ce nu ti se pare tie normal(in orice domeniu), nu o face, , indiferent de ce auzi in dreapta si stanga.

defineste-ti normalul tau pentru a avea o viata satisfacatoare
0
29-11-2010, ora 01:16
Ionyssa
Nu este medic/terapeut
Ionyssa
Draga Dydutzu, asa cum spune si doamna doctor psiholog, sexul anal nu este anormal atata timp cat face parte din normalitatea voastra de cuplu. Nu putem sa standardizam normalitatea, atata timp cat suntem indivizi diferiti, cu preferinte diferite. Fiecare indivit are propria normalitate. Trebuie doar sa ne ghidam dupa cateva reguli de natura etica in tot ceea ce intreprindem, pentru a-i respecta pe cei din jurul nostru si pe noi insine. Dar de aici pana la a nu face sex anal pentru ca este anormal...e cale lunga. Inteleg ca acest tip de sex nu este tocmai placut pentru tine si incerci sa-mi multumesti partenerul sacrificandu-te si oferindu-i sexul anal. Sexul anal este mult mai placut pentru barbati decat cel vaginal deoarece anusul este mult mai ingust, placerea fiind maxima in cazul partenerilor nostrii. Daca nu stim sa facem sex anal corect, acest lucru poate duce la probleme de sanatate destul de grave (rupturi anale, infectii cu bacterii care traiesc in mod normal in anus, ex. E. coli, dar care ajunse in vagin pot perturba flora normala si favoriza infectii). Stai de vorba cu iubitul tau dupa o documentare riguroasa in ceea ce priveste sexul anal, prezinta-i riscurile la care va expuneti si spune-i ca acest tip de sex nu ti se potriveste si nu-ti face placere. Gasiti impreuna solutia cea mai buna pentru amandoi. Sunt de acord intr-o mica masura si cu doamna doctor oftalmolog, fiecare organ are rolul sau bine definit, dar oamenii mereu au revolutionat lumea si au improvizat :) Din cate stiu eu, nimeni n-a murit din cauza ca a practicat sexul anal. Au existat ceva accidente nefericite, produse de amatorii care nu s-au informat suficient despre subiect :)
1
04-12-2010, ora 20:42
Dr. Alina Maria Bălţăţeanu
Oftalmologie, Bucuresti
Dr. Alina Maria Bălţăţeanu
Bine ar fi ca oamenii normali sa intalneasca oameni normali ( credinta este o solutie pentru a alege pe cineva potrivit ) si atunci nu ar mai exista dileme si nu ar mai trebui ceruta parerea psihologului daca sa accepti sau nu o anumita practica. Si cred ca daca tot cauti un psiholog ar fi bine sa cauti unul cu frica de Dumnezeu. Si inca ceva.Intre un psihiatru si psiholog, prefer un psihitaru; stie mai multe si cunoaste bine anatomia si fiziologia sistemului nervos. Si apropo, Freud a fost psihiatru, si Jung a fost psihiatru.Si legat de complexul de superioritate, nu m-am gandit, dar mi s-a zis ca sunt " cu nasul pe sus" si ca ma cred " buricul pamantului"... Asa o fi... E acelasi lucru, dar in termeni stiintifici? Si inca ceva, pentru ca esti curios domnule psiholog, eu prefer sexul normal. Si daca mai intreaba cineva, consider ca, in afara de sexul care foloseste organele special proiectate pentru sex si reproducere, orice altceva nu intra in notiunea mea de normalitate. Si cum lumea e plina de ciudati care mai au si diplome in psihologie, bine este sa avem discernamant. Nu toti invatatii ne vor binele.
0
04-12-2010, ora 22:27
lala2004
Nu este medic/terapeut
lala2004
Sexul nu are limite?? D-le psiholog noi suntem oameni nu...necuvintatoare...
D-ra. dr.ma bucur ca mai sunt tineri cu principii morale.Felicitari!!
1
04-12-2010, ora 23:48
psiholog
Nu este medic/terapeut
psiholog
Dna Dr si toti cei care se pare ca nu au inteles.

ORICE FEMEIE SI ORICE BARBAT daca sunt intr-adevar un cuplu sa comunice intre ei.Nu pe un forum.
Sunt probleme private care nu se arunca in strada, adica pe un forum.
pe de alta parte as ruga pe medicii care nu sunt de specialitate sa fie decenti si sa respecte si celelalte meserii.
Limitele trebuie puse de fiecare persoana in parte pt a avea o viata satisfacatoare si trebuie sa se imprieteneasca cu pers asemanatoare, nu total opuse.

NORMALUL NU SE CAUTA IN CARTI.NORMALUL TREBUIE SA SI_L GASEASCA FIECARE IN PARTE

De aici si probleme pentru care homosexulalii sunt priviti intr-un anumit fel..Si dupa atatea jicniri aduse la adresa mea, dna dr, ma indoiesc ca sunteti un crestin bun, dar este doar umila mea parere pt ca eu stiu o vorba IUBESTE-TI APROAPELE
Un om care intreaba pe forum este disperat cauta ajutor si trebuie sa fim aproape atat cat putem aici pe net si sa aflam ce principii, ce limite are pt a lua cea mai buna decizie pt ea/el nu sa gandim din punctul nostru de vedere.

Oamenii folosesc cuvinte in sens eronat de cele mai multe ori isi pun singur diagnostice, iar altii care au auzut in facultate de un freud sau un Adler isi dau cu parerea.

Dar nu vreau sa ma cobor mai mult.Eu va respect pe voi si sa nu inteleaga nici dna dr gresit dar poate o revizuire de comportament nu ar strica. Am zis si eu asa.Si daca nu aveti incredere intrebati un psihiatru.
0
05-12-2010, ora 09:14
Dr. Alina Maria Bălţăţeanu
Oftalmologie, Bucuresti
Dr. Alina Maria Bălţăţeanu
PS:ok, nu-mi place sa raman datoare, daca nu sunt de acord cu dumneavoastra inseamna ca nu sunt decenta??? Ma intreb, psihologii primesc aviz psihiatric pentru a profesa?Ca noi medicii avem nevoie de aviz psihiatric. Cat depre homosexuali, cred ca nu au avut noroc, asta e... Si ca sa fiu un bun crestin trebuie sa accept toate filiile ( am citit din posturile dumoneavoastra)ca fiind normale ?????Eu credeam ca a fi crestin inseamna a intinde o mana de ajutor si a indruma pe calea cea buna. Cam atat cu subiectul asta...
0
05-12-2010, ora 15:04
lala2004
Nu este medic/terapeut
lala2004
Dar nu vreau sa ma cobor mai mult...adica d-le psiholog? sincera sa fiu nu am incredere in cei din bransa dv. dar nici in psihiatri.La viata mea am vazut multe...cunosc un psihiatru mai nebun decit pacientii lui...daca toti oamenii ar avea credinta in D-zeu, nu ar mai fi nevoie de psiholog si psihiatru, n-o spun eu ci Sfintii Parinti.
0
05-12-2010, ora 21:18
psiholog
Nu este medic/terapeut
psiholog
eu am pus stop acestei discutii deja ma simt pe facebook nu pe un forum de profesionalisti..si da, suntem si noi testati..Dvs nu faceti decat sa va certati practic eu ma opresc si ma retrag ca o doamna ce sunt.

Nu imi sunteti nici pacient, nici coleg practic nu mai am ce va spune ca intelegeti gresit totul si nici nu vad sensul discutiilor noastre.

Dna/Dle lala nu il amestecati pe Dumnezeu, acolo unde ar trebui sa fie bun simt, , , ceea ce e omenesc.

Practic stau aici ca un sprijin nu am nimic de castigat, , imi place sa ajut dar eu astfel de discutii nu mai port sunt pierdere de timp din partea mea.
0
09-12-2010, ora 19:26
lala2004
Nu este medic/terapeut
lala2004
Sunteti prima persoana care-mi spuneti sa nu-l amestec pe D-zeu...orice medic, inainte de operatie, isi face cruce si zice...Doamne ajuta! Sau spune...numai D-zeu face minuni !
Mai ales ca sinteti femeie ar tb. sa aveti mai multa credinta...daca v-am lezat ijn vre-un fel, va rog sa ma iertati !
Este dreptul meu sa am sau nu incredere in psiholog sau psihiatru...dv. nu cunoasteti drepturile pacientului??
0
09-12-2010, ora 19:28
lala2004
Nu este medic/terapeut
lala2004
Nu-l amestec eu pe D-ZEU...ci EL este in toate si oriunde...acel care nu-l cinstete nu este crestin !
0
09-12-2010, ora 20:30
psiholog
Nu este medic/terapeut
psiholog
datorita unui incident patit de colega mea imi voi sterge contul de pe romedic.

Pacientul care i-a scris de pe un alt forum medical a venit la cabinet, nemultumit de rasp date a ridicat un scaun si a vrut sa i-l dea in cap

Multumesc pentru intelegere dar contul meu va fi sters.
0
10-12-2010, ora 21:55
dragand
Nu este medic/terapeut
dragand
Ma scuzati ca ma bag si eu dar nu pot fi deacord cu asa zisul psiholog, Cit despre doamna doctor ok mergeti inainte cu credinta in dumnezeu si nu va uitati la alti apropo de ce zicea dinsul ca doctori is fac cruce aia ii nik nare valoare doctorul taie desface dar dumnezeu vindeca. p.s. as dori sa va cunosc doamna doctor domnul sa va binecuvinteze si infruntati pe oameni astia
0
31-01-2011, ora 10:36
Dyduztu
Nu este medic/terapeut
Dyduztu
Buna ziua!Acum cateva zile am facut sex anal, si prietenul meu si-a dat drumu in mine dar pe 24 ianuarie trebuia sa-mi vina ciclu si azi suntem in 31ianuarie si nu mi-a venit inca, ultimul ciclu mi-a venit pe 28 decembrie, mi-e nu mi-a intarziat niciodata, am ceva simtome de greata, nu suport unele mirosuri si am si ameteala, mi-am facut vineri un test de sarcina si mi-a iesit o liniuta dar sunt ingrijorata, este posibil sa fiu insarcinata?am sa-mi mai fac saptamana asta un test.Va rog sa-mi raspundeti urgent!Astept raspuns!Va multumesc!Este posibil sa ramai insarcinata daca faci sex anal?va multumesc!Astept neaparat un raspuns!
0
13-02-2011, ora 14:31
sasha1988
Nu este medic/terapeut
sasha1988
Dyduztu draga, oare tu unde crezi ca ai ovulele in intestinul gros? Nu vreau sa fiu malitioasa insa nu pot sa cred ca mai exista persoane de sex feminin in 2011 care inca au credinta ca pot ramane insarcinate daca fac sex anal!!! Maine poimaine auzim intrebari de genu "oare pot ramane insarcinata in urma unui sex oral" sau in urma unui vis "umed".
0
18-02-2011, ora 22:02
acibutu
Nu este medic/terapeut
acibutu
te foloeste ca pe o zdreanta barbatul pe care tu il iubest si il lasi sa ti, o traga in anus! dar meriti asta pt ca esti doar un obiect sexual, la fel ca si celelalte femei care practica sexul anal! voi veti arde in flacarile iadului nenorocitelor!
0
06-03-2011, ora 04:29
Terapeut Niculae Nicuşor
Medicina naturista, complementara, alternativa
Terapeut Niculae Nicuşor
Bună dimineaţa!

Accidental am descoperit acest topic; din curiozitate am citit tot ce mi s-a părut a fi interesant.
NU pot să mă abţin să nu o felicit pe dna doctor Alina Maria Bălţăţeanu, pentru imensitatea de bun simţ pe care o deţine şi pentru curajul de a susţine NORMALITATEA bine plăcută lui Dumnezeu. Vă felicit, dnă doctor, din toată fiinţa mea!
Şi eu am avut un "conflict" cu dnul psiholog, pentru că dânsul a avut patologica inspiraţie să considere parafilia ca fiind ruptă din normalitate, iar pe acest principiu i-a recomandat unui domn să nu-şi trateze un anume tip de fetişism dezgustător; dnului psiholog i s-a părut normală perversiunea de care suferea respectivul domn. A îndrăznit chiar să spună că respectiva perversiune este doar o fantezie "normală" (să ne ferească Dumnezeu de o asemenea "normalitate").
NU îmi stă în caracter să denigrez pe cineva, dar mă doare sufletul când văd oameni "învăţaţi", care induc în eroare alţi oameni, şi care nu au fundamentată nici măcar noţiunea de bun simţ, ce să mai vorbesc de punerea ei în practică.
Mă bucur că psihologul nu mai activează pe acest forum, sincer, şi mă rog pentru însănătoşirea spirituală a dânsului (mi-e foarte clar că este foarte bolnav spiritual, de vreme ce nu este capabil să diferenţieze anormalitatea de normalitate, nici chiar în situaţii în care nu ar trebui să existe erori de diferenţiere, anormalitatea fiind total vizibilă). Păcat!
0
07-03-2011, ora 02:47
rezolva_problemele
Nu este medic/terapeut
rezolva_problemele
Sexul anal, devine o necesitate, intrucat "normalitatea" asta pe care unii o ridica in slavi, devine pe zi ce trece mai putin capabila sa se adapteze la vremurile astea schimbatoare. Pur si simplu trebuie ceva nou. Aceasta normalitate este promovata de persoanele ce apartin unei culturi reticente la schimbare. Va asigur ca reticenta la schimbare este specifica doar culturilor ne evoluate care in ultima suta de ani aproape ca nu au progresat. Deci cel mai bine, daca vrem sa fim in randul lumii, renuntam la prejudecati si ne adaptam cat mai repede la SCHIMBARE. Aveti de ales. Doar una dintre cele 2 alegeri are un viitor.
1
04-08-2011, ora 17:29
elisabeta11
Nu este medic/terapeut
elisabeta11
"rez pbm".. adevarul este ca daca nu facem sex anal nu intram in :randul lumii"..e o vorba atat de inteleapta incat ma lasa fara cuvine si o sa ma aoresc aici...
0
17-02-2012, ora 20:14
adinuta liv
Nu este medic/terapeut
adinuta liv
acibutu scuzze dar eu cred k esti un ipotent de jignesti asa mult sexul anal eu il fac de un 1 dupa o relatie de 11! si am facut de curiozitate si imi place la nebunie e o placere de nedescris parca mai mare decat normalu si am o varsta de 33 deci dak it place o faci dak nu ! nu!! nu mai jigniti pe cei care o fac anal sau oral facem ce ne place suntem stapani nostri. hello!!
1
31-03-2018, ora 19:26
crysty1233
Nu este medic/terapeut
crysty1233
Fiecare face ce vrea...simplu nu trebuie sa ii judecam pe altii.
Adaugă un comentariu / răspuns
34 comentarii 12 Înainte ›

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
06-06-2023, ora 10:15
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Clinicaon
Impotența, erecția slabă și ejacularea precoce pot fi rezolvate de către medicii noștri. Am tratat mii de pacienți, iar DISCREȚIA este asigurată! Detalii aici
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Sexul anal
  •