Senzatii se greata si durere lombara | Forumul Medical ROmedic

Senzatii se greata si durere lombara

02-05-2017
Andreea2662
Nu este medic/terapeut
Andreea2662
Buna ziua. Am 17 ani si de cateva zile am senzatii se greata si durere lombara, uneori grava alteori lipseste. Senzatia de greata o am dupa ce mananc, uneori, sau pur si simplu daca stau seara in pat linistita, apare si dispare, dar nu am vomitat niciodata de la aparitia senzatiei (acum 3-4zile) pana azi. Menstruatia este neregulata, ultima data mi a venit pe 23 aprilie si a fost normala din punctul de vedere al lichidului eliminat in decursul menstruatiei(la fel ca pana acum). Sunt nelamurita si nu stiu ce am patit, iar la medic nu am timp sa ajung..
3 comentarii
0
05-05-2017, ora 13:14
Dr. Markus Sorin
Medicina interna, Sighetu-Marmatiei
Dr. Markus Sorin
Daca e durere lombara+greata e vorba de o colica renala si trebuie obligatoriu gasita cauza(de obicei e litiaza ureterala sau infectie urinara), asadar trebuie sa faceti sumar urina, urocultura si echografie abdomino-pelvina.
0
11-05-2017, ora 21:53
Andreea2662
Nu este medic/terapeut
Andreea2662
Acum am o senzatie de greata si nu pot face scaune.. am luat o pastila pentru a elimina ce am mancat si am reusit sa elimim putin. Dar initial cand am mers la baie in loc de scaun a curs putin sange. Care ar putea fi problema??
0
12-05-2017, ora 07:04
Andreea2662
Nu este medic/terapeut
Andreea2662
Si usurez mai des decat deobicei
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și: