Este vorba de infecție sau apendicita?

18-09-2018
Anonim1918
Nu este medic/terapeut
Anonim1918
Buna seara!Am si eu o nelamurire si sper din suflet sa fiu ajutata, pentru ca imi fac mii de griji.Prietenul meu nu s-a simtit bine de cateva zile spunand ca in fiecare dimineata are stare de greata si uneori, bine de mai mult timp, are crampe in zona ombilicului si cateodata diaree.A mers de urgenta la spital si i s-a facut o ecografie unde i s-a spus ca are ganglionii inflamati in zona aceea si ca pot fi din cauza unei infectii, recomandandu-i sa mearga la un spital de boli infectioase.Acolo i s-a spus ca nu este nimic grav si in general, copiii patesc chestia asta din cauza unei viroze sau ceva.Intr-adevar el este racit sau gripat in momentul de fata.I s-au facut atunci la spital o serie de analize avand urmatoarele modificari:eozinofile 0.0, monocite 10.4, bazofil 1.0, MCH 32.2 si acidul uric 7.5.El a facut o alta serie de analize la spitalul pentru boli infectioase, doar ca rezultatul vine foarte tarziu.Este ceva grav sau este din cauza racelii si de aceea sa i se fi inflamat acei ganglioni, sau este vorba de vreo apendicita sau altceva mai grav?Mentionez ca i s-a spus de o posibila gastrita fara a face vreo endoscopie sau ceva, dar asta fiind o posibila cauza a crampelor acelea. Astept, va rog frumos, cat mai repede un raspuns, pentru ca imi fac griji foarte mari si nu stiu ce pot sa fac pana cand i se va da rezultatul celorlalte analize.Multumesc !
0 comentarii
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.