Etnobotanicele si renuntarea

18-04-2011
skyl
Nu este medic/terapeut
skyl
am consumat prin prizat timp de 1 an de zile foarte mult substante precum pure si alte kkturi...eram dependent...am reusit printr'o ambitie...dar acuma simt niste furnicaturi pe interior ca si cum mi'ar manca muschii eu asa observ.ce pot face?? va rog ajutati'ma...sincer am fost un prost si sunt...va rog frumos!!
9 comentarii
0
18-04-2011, ora 14:53
maria 123
Nu este medic/terapeut
maria 123
Buna ziua,
toate simptomele...LASA-LE...nu TE MAI GANDI LA ELE...
SI cei care NU AM CONSUMAT...TOT MAI AVEM ACESTE SIMPTOME..
LA TINE PROBABIL CA...(nu ai precizat...DE CAND..nu..MAI..)...CHIAR ERA IMPORTANT..

CRED ca esti tanar, ai toata viata inainte...si lasa trecutul...
FELICITARI !!! oricum pt.ceea ce ai scris si pt.ceea ce ai facut: STOP "JOC!!!

Ce-ti doresc ?
PUTERE, SANATATE, SA IUBESTI., SA FII IUBIT SI.de restul NU-TI mai aminti...nici in vis..

Sa ai Un Paste linistit si O zi tare frumoasa !!
0
18-04-2011, ora 16:22
Dr.Alecksei Bocra
Identitate neconfirmată
Dr.Alecksei Bocra
La fel ca orice dependenta pe care corpul uman o are, dependenta de tigari, bautura, droguri si alte substante se manifesta diferit la fiecare persoana.Iti da anumite senzatii de stres, de contractii musculare interioare etc.E ceva normal, sfatul meu este acela de a nu cadea prada senzatiei ca doar daca vei consuma din nou acele produse vei scapa de probleme, dimpotriva se vor accelera daca continui consumul.Cu multa stima Dr.Bocra Alecksei
0
20-04-2011, ora 19:46
skyl
Nu este medic/terapeut
skyl
va multumesc frumos...pai ce vreau sa zic acuma ca si daca imi taie cineva capul nu as mai face asa ceva...sunt intr'o stare de genu cum am putut sa fiu asa prost...dar cu rabdare vor trece toate sper din tot sufletul...va multumesc inca o data si paste fericit tuturor !!!!
0
04-05-2011, ora 22:02
cipu2007
Nu este medic/terapeut
cipu2007
eSTE doar paranoia ta, nebunia in care intrai cand erai luat a ramas setata pe creier. si eu am avut ceva asemanator.. Doar timpul o sa ti rezolve problema asta, pe moment incearca cu autosugestia sa constientientizezi ca e doar la tne pe creieras... nu exista cu adevarat
0
09-05-2011, ora 02:37
coto27
Nu este medic/terapeut
coto27
si eu am consumat pure, ca un prost mam luat dupa prieteni, acum nici nu vreau sa mai aud de prieteni, de vazut nici atat, miam dat ficatul peste cap am hepatita c plus ca am o caverna la plamanul drept iar doctorii nu stie ce sami dea sa se inchida, de 11 luni iau tratament si degeaba acum nu stie ce sami mai dea
0
09-05-2011, ora 17:03
alxx
Nu este medic/terapeut
alxx
Cipu, am cunsomat in viata mea de 3 ori prostesc dar o singura data am intrat intr-o stare foarte naspa de panica /tremurat, nu stiu daca de atunci dar acum simt ca inebunesc mi-e si frica zic ca am nu stiu cate bolii ori esti doar anxietate:) ori cum am observat ca imi este putin mai bine, asta a fost pe la inceputul liceului septembrie/octombrie cand era inca cald:) ce credeti? si am 17 ani.
0
21-06-2011, ora 21:32
mihai.andrei
Nu este medic/terapeut
mihai.andrei
SA IA FOC TOATE MAGAZINELE DE VISE..Nu stiu unde mi'a fost capul cand am inceput sa folosesc asa ceva..am folosit un an de zile si am o 3luni de cand m'am lasat...slabisem f mult ai deja ma simtem ca o leguma pe interior...acum mi'e mult mai bine m'am ingrasat dar m'am ales cu dureri f mari de cap !!!..Sa fie asta o cauza a etnobotanicelor???..
0
21-06-2011, ora 21:33
mihai.andrei
Nu este medic/terapeut
mihai.andrei
precizez ca am prizat!!
0
26-08-2011, ora 10:04
purman
Nu este medic/terapeut
purman
era de folos daca precizai de cate zile, saptamani sau luni te ai lasat shi cam ce cantitatzi aprox.foloseai.ideea e ca din cand in cand o sa te mai bantuie fantomele astea da incet incet o sa se duca de tot...tine minte ca nui nimic gresit la tine, ci e organismul, creierul care se reface dar in anumite momente shi cu anumitzi factori reintra pe mecanismele alea.ca idee imediat cand te lashi de pure-ca astai cel mai nenorocit- e bine sa evitzi spatiile foarte aglomerate gen metrou si etc pt.ca potzi sa mai ai mici atacuri de panica shi iara te ar ajuta daca ai incepe sa faci un pic de sport...nu in exces, ci cate un pic asha pt.ca se mai secreta niste dopamina shi o sa te simtzi mai ok...nb
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Anumite trăsături din adolescență pot crește riscul consumului de droguri la maturitate
  • Cele mai periculoase droguri în prezent
  • Obiceiul de a căuta droguri, un factor de risc pentru recidivă în rândul foștilor consumatori de droguri
  • Muzica indigenă ajută persoanele care se recuperează de dependența de droguri sau alcool să se vindece mai repede
  •