Examen histopatologic ajutorrrr

29-05-2017
Fatabbu
Nu este medic/terapeut
Fatabbu
Buna, am 20 de ani si Am fost operata de 2 ori de un chist pe ovaru drept, a doua oara mi-a fost extirpat ovaru, acum dupa 1 luna si cv de la operatie mi-a aparut un alt chist pe ovaru stang de 3 cm la doctor sunt programata sapt viitoare si nu inteleg ce scrie in examenul histopatologic si as vrea sa stiu la ce sa ma astept : TUMORA CHISTICA OVARIANA CU CARACTERE HISTOPATOLOGICE COMPATIBILE CU DIAGNOSTICUL DE NEOPLASM SERO-MUCINOS PROLIFERATIV ATIPIC CHISTADENOM SERO-MUCINOS PAPILIFER BODERLINE va rog ajutatima
3 comentarii
2
30-05-2017, ora 20:44
Dr. Moise Oana
Obstetrica-ginecologie, Bucuresti
Dr. Moise Oana
Diagnosticul este unul grav, probabil veti ramane fara ambele ovare si daca nu aveti copii este bine sa va ganditi si la o procedura de pastrare a ovocitelor/ tesut ovarian pentru a putea obtine mai tarziu o sarcina.
0
30-05-2017, ora 21:38
Fatabbu
Nu este medic/terapeut
Fatabbu
Am vorbit azi cu doctorul care ma operat si a zis ca nu am nimic grav!! Ca nu am de ce sa ma ingrijorez, am de gand sa ma duc si la alt doctor, nu inteleg de ce el a zis ca nu am nimic si sa nu imi fac griji ca sunt eu nebuna si ca imi fac ganduri care nu isi au rostul.
0
06-06-2017, ora 20:56
Dr. Moise Oana
Obstetrica-ginecologie, Bucuresti
Dr. Moise Oana
Consultati si un oncolog intre timp!
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm: