Exfoliere decojire piele scrot.

05-02-2016
mrsonny
Nu este medic/terapeut
mrsonny
Buna.am 18 an si nu am avut relatii sexuale pana acum.Ideea e ca de mic stiu ca mi se decoja pielea de pe scrot si cateodata si de pe capul penisului.Dar acuma problema nu mai trece.Este prezenta in ambele parti ale scrotumului.Pielea se decojeste devine uscata alba si cade.In urma ramane o piele mai sensibila roşiatică.Cu ce m as putea da? E motiv de ingrijorare? In trecut imi mergea tot asa pielea si dintr e picioare.im jurul anusului spre penis.
Multumesc.
7 comentarii
0
05-02-2016, ora 12:34
clara_p
Nu este medic/terapeut
clara_p
Poate fi o ciuperca. Mergeti la un Dermatolog pt identificare si tratament.
0
05-02-2016, ora 16:05
mrsonny
Nu este medic/terapeut
mrsonny
Poi pielea imi merge de cand ma stiu eu...mai trece si iar apare.Poatr fi o viuperca?Daca nu mananca nu doare nu ma deranjeaza?Doar ca se duce pielea.
0
05-02-2016, ora 16:42
clara_p
Nu este medic/terapeut
clara_p
Dermatologii sunt doctori de piele. Va vor putea diagnostica corect dupa examenul clinic si va vor prescrie un unguent plus tratament medicamentos daca este nevoie. Da, pare o ciuperca.
0
05-02-2016, ora 16:51
mrsonny
Nu este medic/terapeut
mrsonny
Offfff.da mi aşaaa de ruşineee...oare nu aş putea incerca ceva creme inainte? Imi puteţi recomanda cevaa.
Mulţumesccc.
0
05-02-2016, ora 17:13
clara_p
Nu este medic/terapeut
clara_p
Nu stiu ce ciuperca e si nu sunt medic sa iti recomand creme. Intai trebuie identificata afectiunea, apoi stabilit tratament in functie de ce afectiune e. Poate ai facut petting si ai luat ceva de la vreo fata. Trebuie intrebata fata respectiva ce boala a avut, daca e asa. Nu cunosc aceste amanunte.
0
05-02-2016, ora 17:15
mrsonny
Nu este medic/terapeut
mrsonny
Offff...nu am facut nimica cu nime :)). Ideea e ca mi groză de mers iară la doctori.
0
05-02-2016, ora 21:10
clara_p
Nu este medic/terapeut
clara_p
Tre sa te duci la un doctor care se numeste Dermatolog. Se uita 5 secunde la tine si iti da o reteta.
Ai 18 ani. Nu mai face din tantar armasar.
Sa stii ca ciupercile netratate duc la infertilitate. Nu vrei sa iti zica lumea ca esti steril si sotia sa ramana insarcinata prin fertilizare in vitro cu spermatozoizii altui barbat. Crede-ma.
Mergi si ia amaratul ala de unguent pe care ti-l da dr, da-ti cu el cateva zile si ai scapat. Ce atata efort !
Hai, mobilizarea !
Suna maine la dr de familie sa iti dea trimitere la Dermatolog. Fa primul pas.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Gomajul
  • Mi se duce pielea - e normal să te jupești?
  •