exista bacteria tbc fara tuse?

29-01-2016
ITandafir
Nu este medic/terapeut
ITandafir
bacteria tbc sunt panicat de un an de zile ca am infestat toata familia cu virusul asta, nu am tusit niciodata si nu am fost racit sau altceva doar faptul ca la un mom dat nu mai aveam chef de viata eram f plictisit si spuneam ca nu mai am chef deloc de nimic si faptul ce ma ingrijoreaza este ca maicamea in fiecare dimineata tuseste adanc, acum o saptamana si ceva pe -8 grade am fortato cum fac deobicei si am dat numai pe gura aerul nu am folosit deloc nasul cand am flegmat jos din gat a iesit SANGE si nu stiu ce sa mai spun am nevoie de ajutor cine este interesat sa ma ajute vreau sa ofer mai multe inf specifice...
1 comentarii
0
29-01-2016, ora 20:27
clara_p
Nu este medic/terapeut
clara_p
Exista mai multe afectiuni care pot da tuse cu sange.
Adresati-va medicului de familie care va face examenul clinic si daca el considera ca e necesar va va trimite sa faceti analizele pt turberculoza sau pt altceva.
Aceasta boala este tratabila la ora actuala. Tratamentul este gratuit si cazurile tratate corect sunt considerate vindecate.
Dar pina nu va faceti testele pentru TBC, nu aveti de unde sa stiti ca aveti asa ceva.
Daca mama tuseste si dumneaei de mai mult timp, sa mearga pentru consult la medicul de familie.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Tuberculoza (TBC)
  •