Exista motive obiective pentru adulter?

15-01-2009
Falco
Nu este medic/terapeut
Falco
Stiu ca titlul subiectului poate parea penibil sau oricum numai normal nu dar va asigur ca nu e nici gluma si nici subiect deschis din plictiseala.
Se da un cuplu, casatoriti de 8 ani, un copil la mijloc si viata lor sexuala.viata sexuala care este sin ce in ce mai absenta.
In ultima perioada(ani de zile) facem sex din ce in ce mai rar...au fost luni in care sotia mea nu "a avut chef" sa faca sex fara nicio explicatie. A urmat perioada sarcinii in care normal, am facut sex atat cat ne-a permis evolutia acesteia, s-a nascut copilul, am trecut de perioada cu treziri, oboseala stres, etc dar viata sexuala merge din ce in ce mai rau.

Eu sunt cel care are chef prea des(dupa spusele sotiei) iar ea este tot timpul (prea) obosita pentru asta. A fost la psiholog, mi-a marturisit ca in ultimii ani in 90% din cazuri o facea pentru mine(asta am simtit la momentul respectiv dar atunci nu a vrut sa recunoasca nimic). Asta este pe scurt descrierea personajelor si a problemei...pe masura ce alte detalii va sunt necesare in a aprecia situatia le voi oferi.

Revenind la titlul subiectului. De multe ori in certurile datorate lipsei de activitate sexuala mi s-a spus sa merg la alte femei pentru ca ea nu vrea sa ma piarda si daca asta ma face fericit ea accepta. Imi place sa cred ca au fost spuse la nervi aceste lucruri. Insa, observ cu consternare ca imi scade dorinta de a face dragoste cu ea(de fapt sex!!!!)...la inceput am crezut ca sunt obosit si tulburat dar acest lucru a devenit o certitudine. Pana acum eram total impotriva adulterului deoarece am trait consecintele acestuia in familia mea. Ceea ce ma sperie e ca acum nu mai gandesc asa si nu imi mai judec tatal decat pentru faptul ca dupa ce ca insela tot el facea scandal.

Asadar, exista motive obiective de a insela?Ati trait astfel de experiente?Ce ati simtit sau cum v-ati simtit dupa?

Va multumesc pentru ca mi-ati citit postul.

P.S. A se observa ca o singura data am folosit expresia (a face dragoste) datorita mult prea multor situatii in care mi s-a oferit sex doar pt ca trebuia.
43 comentarii 12 Înainte ›
0
15-01-2009, ora 16:34
nikii6
Nu este medic/terapeut
nikii6
Offff.este trist ce povestesti si din pacate sunt extrem de multe cazuri ca si al tau.Poate a intervenit monotonia, grijile cotidiene si problemele sau poate nu sti sa-ti faci sotia sa se simta bine in timpul actului.Tu spui ca faceti sex, dar ai incercat sa o iei mai usor, sa o alinti, sa o asculti, poate atunci isi va deschide sufletul si o sa accepte sa faca dragoste.Un alt sfat ar fi sa plecati undeva doar voi doi, la munte cateva zile, unde sa fiti relaxati si sa comunicati mai mult, poate vorbind rezolvati problema.Ceva o tine la distanta fata de tine si trebuie sa gasesti acel ceva.
Inainte sa ajungi la adulter incearca sa epuizezi toate solutiile, sunt sigura ca exista una cu rezolvare, nu cred ca ea a vb serios cand a afirmat ca mai bine merge la altele, daca este asa atunci nu te iubeste.
Numai bine va doresc!
0
15-01-2009, ora 16:48
Falco
Nu este medic/terapeut
Falco
@arena: Absolut tot(ad literam daca imi permiteti exprimarea) am incercat din ce ai spus tu si chiar mai mult si bineinteles nu doar o data.am fost plecati singuri sau am incercat sa o ascult, sa creez un climat cat mai placut in dormitor, etc.
0
15-01-2009, ora 16:50
Jaquelinne
Nu este medic/terapeut
Jaquelinne
Mie mi se pare acest subiect foarte cunoscut!!Cred ca a mai fost postat de cineva, daca nu ma insel de Manowar, dar trebuie sa caut ca sa fiu sigura!!Ori este prea mare coincidenta...
Pup arena
0
15-01-2009, ora 16:57
Jaquelinne
Nu este medic/terapeut
Jaquelinne
Am cautat si am gasit subiectul lui Manowar, este oarecum apropiat ca cel postat de tine Falco, de asemeni si modul de exprimare este asemanator ;)) Oricum, eu te rog sa dai un click pe id-ul meu si sa cauti in lista mea pe Manowar, iar acolo vei vedea ce i-am raspuns si lui, avand in vedere ca problema este asemanatoare, poti considera ca ti-am raspuns si tie daca citesti!
Numai bine
0
15-01-2009, ora 17:02
Jaquelinne
Nu este medic/terapeut
Jaquelinne
Falco Falco ;)) te tii se şotii ;))))))))))) Cu tanti jaquelinne nu merge ;))))))))))))))))))))))))))))))
Oricum sincer, imi pare rau sa aud ca nu v-ati rezolvat nici acum problemele!!
0
15-01-2009, ora 17:04
Falco
Nu este medic/terapeut
Falco
Esti tare sefa...saru-mana.;)
0
15-01-2009, ora 17:06
Jaquelinne
Nu este medic/terapeut
Jaquelinne
;))))))))))))))))))))))))
0
16-01-2009, ora 08:08
nikii6
Nu este medic/terapeut
nikii6
daca nu ma insel ai postat un raspuns in care spuneai ca problemele voastre s-au rezolvat.stiam ca a mai fost un subiect si imi aduc aminte f.bine de Manowar de aceea am si spus ca sunt multe cazuri dar am ramas dezamagita ca nu ai fost corect, noi cei care ti-am sarit in ajutor atunci am fi facut-o si acum.
Imi pare rau ca lucrurile nu merg bine, nu mai stiu ce sa-ti zic, eu am spus tot ce mi-as dori eu de la un barbat dar se pare ca nu te ajuta.
Numai bine!
0
16-01-2009, ora 10:03
Falco
Nu este medic/terapeut
Falco
Rezolvarea a fost aparenta din pacate.
0
16-01-2009, ora 16:03
Jaquelinne
Nu este medic/terapeut
Jaquelinne
Falco, pai atunci nu ramane decat sa pui in aplicare ceea ce te-a rugat sotia ta!!Unele persoane au preferinte mai ciudate!!
0
16-01-2009, ora 16:06
Falco
Nu este medic/terapeut
Falco
Nu e atat de simplu...nu sunt genul. Cum as mai putea sa o privesc in ochi dupa aceea?Cum as mai putea sa fac sex/dragoste cu ea?
E mai complicat decat pare...cel putin momentan. Probabil ca daca situatia va continua/degenera.
0
16-01-2009, ora 16:12
Jaquelinne
Nu este medic/terapeut
Jaquelinne
Falco sau macar sa mimezi adulterul!!Poate daca joci un pic de teatru si va avea impresia ca te va pierde, poate isi va reveni..Nu stiu ce sa spun...E foarte complicat!
0
16-01-2009, ora 16:13
Falco
Nu este medic/terapeut
Falco
Mda...de ce naiba sunt unele femei asa complicate?(retorica)
0
16-01-2009, ora 16:18
Jaquelinne
Nu este medic/terapeut
Jaquelinne
Falco este un mister neelucidat inca ;)))))))))))))))))))
Oricum, trebuie sa faci ceva cumva!Ori poate ca este ceva si in neregula cu tine!!Noi aici te ascultam pe tine dar nu stim si opinia sotiei tale!Ar fi fost super bine daca putea sa intre si ea sa-si expuna punctul de vedere!
0
16-01-2009, ora 16:25
Falco
Nu este medic/terapeut
Falco
Asa este si nu am pretentia ca sunt complet obiectiv pt ca e imposibil. O sa vad ce pot face in leg cu sotia mea(sa isi spuna parerea aici).
0
16-01-2009, ora 17:06
Jaquelinne
Nu este medic/terapeut
Jaquelinne
Falco, sper sa nu faci iar vreo gluma ca te prindem ;))))))))))))))))))
Daca iti las adresa mea de mail, imi trimiti si o poza cu tine si sotia ta??
0
16-01-2009, ora 17:58
ali39
Nu este medic/terapeut
ali39
La dracu cu viata asta chinuita! Ca vrea, ca nu vrea, ca nu ii place, ca nush ce !!
Cateodata iti vin dracii de te duci invartindu-te, sa nu te mai uiti in urma.
Manowarule, daca-ti place viata asta si nu ai cum sa ti-o indulcesti, impaca-te cu ea si punct. Daca nu, stii cum e la barbati - cica o data nu se pune asa ca i-ati ceva de indulcit ca gasesti de toate modele.
Si iata cum il invat la prostii !!!!!!!
Fetele, de cand i-am citit primele cuvinte mi-am dat seama de povestea lui si tu Jakie ai fost tare, mi-ai luat-o inainte cu demascarea !
Glumesc acu !
Va pup pe voi fetele !!!
0
17-01-2009, ora 09:12
nikii6
Nu este medic/terapeut
nikii6
Ar fi interesant sa vb si cu sotia lui.Eu chiar sunt curioasa.
Va pup fetele
0
17-01-2009, ora 20:52
Jaquelinne
Nu este medic/terapeut
Jaquelinne
Da...ar fi foarte interesant!!Asteptam vestile Falco! ;))
0
18-01-2009, ora 01:00
Letal
Nu este medic/terapeut
Letal
Am urmarit mai in detaliu aceasta discutie si as vrea sa mentionez ca si eu am aceleasi probleme! Nu sunt casatorit si nu am copii insa dupa cateva ori in care am facut sex cu prietena mea l'a fel mi'a reprosat si ea sa incerc sa ma culc cu alta femeie si sa nu o mai deschid subiectul asta!

Problema e ca tine foarte mult la mine si eu la ea si cu toate ca a zis asta nu'mi vine sa cred si nu as face asa ceva! Insa chiar daca nu avem parte de un sex normal sa zic asa se intampla deseori sa ajungem la oral iar apoi sa o excit cu degetul si de multe ori are si orgasm din treaba asta! Un lucru nu pot sa inteleg dc nu vrea si sex normal?!

Nu pot sa spun ca stiu prin ce trece Falco insa il inteleg perfect si nu stiu ce sa zic! Femeile gandesc foarte ciudat! Si nu cred ca o sa le inteleg niciodata!
0
18-01-2009, ora 01:52
Jaquelinne
Nu este medic/terapeut
Jaquelinne
Letal, probabil ca nu ii oferi aceeasi placere la actul sexual normal...Sau poate are ea niste fantezii de care nu ai habar..
0
18-01-2009, ora 12:08
Falco
Nu este medic/terapeut
Falco
Letal: Nu e asa complicata situatia.de ce?...Nu esti casatorit, nu ai copii, nu va leaga decat dragostea. Scuza-mi parerea radicala dar in locul tau as taia raul de la radacina fara sa ma uit inapoi.
In alta ordine de idei, nu cunosc foarte multe detalii din situatia ta asa ca parerea mea poate fi subiectiva.

Oricum ar fi, iti doresc sa faci cea mai buna alegere pt tine/voi. Succes.
0
18-01-2009, ora 14:15
Jaquelinne
Nu este medic/terapeut
Jaquelinne
Falco ai reusit sa o convingi pe sotia ta sa intre si ea aici??
0
19-01-2009, ora 10:04
Falco
Nu este medic/terapeut
Falco
Suntem in discutii, planuri, solutii asa ca mai astept putin. Nu am gasit oportuna propunerea de a intra acum.
In functie de cum evolueaza situatia o sa o conving macar sa citeasca ce s-a scris.
0
19-01-2009, ora 12:57
ali39
Nu este medic/terapeut
ali39
Dragilor, eu cred ca datorita unor traume mai putin placute traite de anumite femei intr-o perioada a vietii lor le afecteaza viata sexuala in asa masura incat sunt incapabile sa aiba orgasm intr-un mod normal. Chiar daca sunt stimulate sau iubite sau crezute sau intelese, ele nu pot ajunge unde ar dori partenerii lor tocmai din aceasta cauza.
O femeie care are un partener care o adora si care face tot posibilul sa fie fericita pana la urma l-ar obtine acest orgasm, prin diverse metode.
Gresesc cu ceva spunand acestea ?
0
19-01-2009, ora 13:07
ali39
Nu este medic/terapeut
ali39
Falco si Letal am vazut aici un mail al unui utilizator- - si zice ca asteapta intrebari despre probleme asemanatoare cu ale partenerelor voastre. Incercati ca nu va costa nimic !
0
19-01-2009, ora 15:40
Jaquelinne
Nu este medic/terapeut
Jaquelinne
Falco atunci noi asteptam ;))
0
19-01-2009, ora 15:50
Falco
Nu este medic/terapeut
Falco
Si eu Jaq. Sper sa nu fie nevoie sa continuam discutia aici dar slabe sperante.
@ali39: Initial vorbesti de orgasm in mod normal(aici eu inteleg contact vaginal exclusiv) si apoi mai jos scrii "diverse metode".:)
0
19-01-2009, ora 16:50
Jaquelinne
Nu este medic/terapeut
Jaquelinne
Falco, Aisuk spunea ca o femeie care a suferit anumite traume, este incapabila sa aibe orgasm in mod normal dar daca partenerul ei ar dori cu adevarat sa isi satisfaca iubita, ar putea apela la diverse metode pt asta!!
Falco, nu mi-ai spus daca imi trimiti sau nu poza cu sotia ta!! ;))
0
19-01-2009, ora 16:51
Falco
Nu este medic/terapeut
Falco
Nu am vazut? Pot sa te intreb la ce iti foloseste?:D
Adaugă un comentariu / răspuns
43 comentarii 12 Înainte ›

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
06-06-2023, ora 10:15
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Clinicaon
Impotența, erecția slabă și ejacularea precoce pot fi rezolvate de către medicii noștri. Am tratat mii de pacienți, iar DISCREȚIA este asigurată! Detalii aici