Exista pastile care sa taie pofta de sex ?

22-07-2008
monica99
Nu este medic/terapeut
monica99
Vreau sa stiu daca exista pastile care sa-ti taie pofta de a face dragoste, pur si simplu sa nu-ti mai doresti, sa nu mai ai acei fiori pe sira spinarii, sa devii indiferent, imun.
50 comentarii 12 Înainte ›
0
22-07-2008, ora 00:00
morena1r
Nu este medic/terapeut
morena1r
monica...ma superi...:-(Cum sa-ti doresti asa ceva..?
0
22-07-2008, ora 00:00
Jaquelinne
Nu este medic/terapeut
Jaquelinne
;))))))))) monica pt tine vrei pastile din alea sau pt partenerul tau?? nu stiu daca exista asa ceva piata ca altfel aflam si eu de ele, asa poate ii mai diminua sotului meu pofta de a privi in stanga si-n dreapta ;))
0
23-07-2008, ora 00:00
monica99
Nu este medic/terapeut
monica99
Pentru mine as vrea acele pastile ca sa nu mai simt nimic pentru sotul meu care este total indiferent.
0
23-07-2008, ora 00:00
Jaquelinne
Nu este medic/terapeut
Jaquelinne
off monica, dar nu trebuie sa te sacrifici tu doar pt ca este el indifirent!!trateaza-l si tu la fel si ai sa vezi cum se schimba!!stiu din proprie experienta!!si daca l-ai face si un pic gelos...ar fi super!!eu sper sa va rezolvati problemele cat mai curand pt ca ar fi pacat!!
0
23-07-2008, ora 00:00
Jaquelinne
Nu este medic/terapeut
Jaquelinne
monica pt a reusi in lupta asta pe care o duci pt a-ti salva casnicia iti trebuie multa bunavointa si siretenie!!incearca sa iti impui sa fii indiferenta cu sotul tau cat mai mult posibil!!din cate am citit despre ce ai povestit in leg.cu comportamentul lui fata de tine mie imi da impresia ca si-a gasit pe altcineva!!si faptul ca iti cere sa nu il mai intrebi tot ce face el si sa nu mai fii suspicioasa asta arata, ca are pe altcineva!!eu am trecut de multe ori prin asa ceva si ca si tine sunt impreuna cu sotul meu de 12 ani si doar de 10 casatoriti legal.avem o fetita de 4 ani.inainte si eu procedam la fel ca si tine, il intrebam mereu, il sunam tot timpul, plangeam, ma transformasem intr-o victima si nu faceam altceva decat sa ii dau satisfactie maxima lui pt ca in felul asta facea ce vroia el si cu mine dar si cu viata lui!!situatia s-a schimbat de ceva vreme, de fapt mi-am impus sa ma shimb doar de fatada dar in timp m-am obisnuit cu ideea si acum e foarte simplu pt mine.problemele astea au aparut cand el se apropia de varsta de 40 de ani!!eu sunt mai mica decat el cu 10 ani si probabil ca incepuse sa isi faca griji in privinta varstei lui si a luat-o rasna!!ajunsesem chiar si la divort, intentat de el bineinteles, dar cum spuneam, am invatat cu timpul sa il tratez la fel si mi-am jucat rolul pana la capat!!m-am facut ca nu imi pasa de divort, ba chiar mai mult chiar ii spuneam ca abia astept sa vina ziua respectiva.vreau sa spun ca mai erau 2 zile de data stabilita de instanta si el daca a vzut ca nu cedez a cedat!mi-a cumparat cadou, si-a cerut scuze, mi-a zis ca el nu vrea sa divorteze de mine, ca ma iubeste si ca a vrut doar sa ma sperie!!SI sigur ca a avut relatii si cu alte persoane, ba chiar am apelat la o prietena pe care el nu o cunostea sa ii intinda o capcana, in care a si cazut in ea.problema era ca el nu cauta relatii stabile cu nimeni ci doar aventuri!acum nu stiu daca si la sotul tau se intampla la fel!!eu l-am facut si un pic gelos, in sensul ca ii spuneam ca merg la doctor, chiar si mergeam pt ca eu nu pot sa mint, dar dupa ce terminam vizita la doctor ma plimbam pur si simplu pe jos timp de vreo 2 ore timp in care nu ii raspundeam deloc la tel si mesaje!!asta l-a facut sa il apropie foarte mult de mine crezand ca mi-am gasit si eu pe cineva, dar jur ca nici prin cap nu mi-a trecut asa ceva pt ca eu sunt adepta fidelitatii si sunt o persoana cu frica de d-zeu, mai ales ca daca as fi facut ceva gresit pt mine ar fi insemnat sa imi tradez si copilul care pt mine este totul!!dar am invatat sa joc un rol si lui doar i-am dat impresia ca as avea pe cineva.acum cred ca nici prin cap nu ii mai trece sa divorteze de mine!!eu zic sa faci ceea ce el ti-a cerut dar pe de alta parte sa incerci sa ii arati ca poti face si tu la fel ca el si apoi vezi daca ii va conveni!!stii vb aia:ce tie nu-ti place altuia nu-i face!!eu voi fi alaturi de tine atat cat pot pt ca inteleg foarte mult prin ce treci!!
0
24-07-2008, ora 00:00
Psiholog Simina Munteanu
Psihologie, Sibiu
Psiholog Simina Munteanu
Monica, exista anumite lucruri pe care le poti face, care iti vor canaliza interesul si energia si spre altceva sau altcineva.
In primul rand, cu cat ai o viata mai activa din punct de vedere profesional, cu cat incepi mai multe proiecte si iti asumi mai multe responsabilitati in fata unor oameni a caror apreciere o valorizezi, cu atat interesul sexual tinde sa se dilueze si energia aferenta sa fie investita in astfel de preocupari.
In al doilea rand, fa cat mai mult sport, dar nu singura acasa, ci mergi la o sala, in care sa interactionezi cu cat mai multi oameni.
Apoi, dezvolta si intretine un hobby, o activitate prin care sa iti exprimi si valorifici acele trairi sufletesti pe care le ai in fata lucrurilor pe care tu nu poti sa le schimbi, oricat de mult ai incerca - cum ar fi sentimentele si reactiile sotului tau.
Dar, mai ales, gandeste-te ce altceva ai mai putea face pentru fetita ta, pentru a-i asigura o dezvoltare si evolutie cat mai bune. E vara, ati putea merge impreuna intr-o excursie, de pilda. Mai ales ca se apropie de varsta acelor intrebari la care numai mama o poate ajuta sa gaseasca raspunsurile...
Toate astea, facute pana la capat, vor avea efectul acelor pastile minune pe care tu le cauti. Mai mult, ii vei acorda spatiu sotului tau din proprie initiativa si nu vei fi nevoita sa simulezi acest lucru. Realmente acest stil de viata il va plasa intr-un plan secundar. De acolo, poate va privi altfel lucrurile si pe tine. Insa pana atunci, s-ar putea sa-l privesti tu altfel. Cum crezi ca ar decurge atunci relatia dintre voi?
1
29-07-2008, ora 00:00
Fane24
Nu este medic/terapeut
Fane24
uite una mai tare ca orice anticonceptional combinate cu mine itzi zic eu ca dupa o luna ai sa plangi dupa viatza de acum;)
0
07-08-2008, ora 00:00
monica99
Nu este medic/terapeut
monica99
Va multumesc jaquelinne si simina. imi sunt de un real folos parerile si sfaturile voastre. Am fost o saptamana la mare cu fetita si "sotul" si acolo tot asa s-a purtat. Distant cu propriul copil, abia a vrut sa intre in apa cu ea, el care era mort dupa mare si dupa baie, rece cu mine si indiferent, ba chiar nu mai poarta verigheta. Acum incerc sa pun in aplicare acea raceala a mea fata de el, asa cum m-ati sfatuit si voi, si chiar intentionez sa merg la sala.Insa imi este greu pentru ca eu am fost tot timpul cu el si nu am nici amice nici altfel de cunostinte sau prietene si nu am cu cine merge, deci ma voi duce singura. Sa speram ca va da roade acest plan, cu toate ca el a fost intrebat si de mama lui ce are de gand si i-a spus clar ca nu ne mai vrea nici pe mine nici pe fata, ca nu ma mai iubeste si gata, pana aici a fost sa fim impreuna. Iar el va fi foarte bucuros daca il voi ignora, chiar isi doreste acest lucru si nu cred ca i-ar pasa in vre-un fel. Vom vedea !
0
10-08-2008, ora 00:00
Jaquelinne
Nu este medic/terapeut
Jaquelinne
monica sunt sigura ca doar gura e de el!!si sotul meu zicea la fel!!dar cand se vad in fata faptului implinit dau inapoi!o sa vezi!!fii tare si du-ti planul pana la capat si ori se va schimba in bine situatia ori va fi ca si pana acum!!merita sa incerci oricum!!mai ma gandeam la faptul ca vreo tipa i-o fi facut ceva necurat...nu ar fi rau sa treci si pe la biserica mai ales acum cand sunt probleme asa grave!!draguta, tu fii tare daca vrei sa reusesti!!nu are cum sa nu va mai iubeasca asa dintr-o data!!nu exista asa ceva!!incearca asa cum ti-am zis si vezi ce iese, dar sa te mentii pe pozitii iar in fata lui trebuie sa pari foarte fericita chiar daca sufletul tau urla de durere!!gaseste o prietena cu care sa comunici foarte des sau mai bine zis exagerat de des prin sms-uri astfel incat el sa creada ca e vreun "el"!!si sterge-ti tot timpul mesajele si apelurile primite din tel!!(sau trimite-ti singura mesaje atunci cand vine el, joaca un pic de teatru, fii vesela tot timpul cand citesti "mesajele", asculta melodii de dragoste etc)!!o consiliere in momentul de fata nu stiu daca o sa rezolve ceva, atata timp cat el pretinde ca totul s-a terminat intre voi si mai mult ca sigur va refuza sa mearga cu tine la o consiliere fam.!!cel mai bun psiholog in mom.de fata esti tu!!mai exista posibilitatea sa consume ceva stupefiante??pt ca si astea din cate am inteles, atunci cand folosesti dau anumite reactii de genul asta!!sunt diferite posibilitati sa afli daca a folosit ceva..in prima faza am inteles ca se dilata pupilele exact ca atunci cand ti se pune la oftalmologie atropina in ochi pt dilatare.eu nu am vazut dar am auzit ca asa se intampla de obicei cu cei care folosesc narcotice.sincer imi pare tare rau ca treci prin asa ceva, mai ales ca stiu cum este...eu iti doresc mult curaj, putere si cu multa intelepciune cu siguranta vei trece peste impasul acesta!!tinem legatura!!din ce oras esti??eu sunt din bucuresti..mult succes!!
0
11-08-2008, ora 00:00
monica99
Nu este medic/terapeut
monica99
Mersi jaquelinne. sunt din bucuresti ca si tine, ma rog undeva la periferie in bragadiru pe sos alexandriei. apropo de ce spuneai ca cineva ar putea sa-i faca ceva... necurat !. ei bine, eu banuiesc pe cineva, pe d.ra secretara a directorului unde lucram. nu mai stiu daca ti-am spus, lucram impreuna la aceeasi institutie, dar in servicii diferite. si d.ra secretara il cam place, dar ea si mama ei se cam ocupa de astfel de treburi si stiu din surse sigure, adica persoane care au patit din partea lor asa ceva. ele le fac barbatilor sa desfaca cununii sa castige bani din partaje care mai apoi sa-i cheltuiasca cu ea (cu secretara). dupa care le da cu piciorul. noi locuim la curte si avem o situatie destul de buna si imi este teama sa nu ajungem la partaj, pentru ca ii va lua banii si va ramane pe drumuri, iar aici la curte este munca noastra si nu as vrea sa impart ce este acolo cu o curva care nu stie nimic sa faca, decat rau. mama mea a fost la preot si i-a deschis cartea si i-a spus ca sotul meu are farmece facute pentru avere la mormant. deci inca un semn ca ceva este in neregula, cu toate ca eu nu prea cred in asa ceva, dar acum sunt in dilema, nu stiu ce sa mai fac. mai demult, cand nu lucram impreuna, o vedeam ocazional si ii spuneam ca e draguta tipa si arata bine, el argumenta ca nu se uita decat la barbati cu bani ca nu e el de nasul ei. pe vremea aceea stateam la bloc, un simplu apartament, deci nu avea bani, avere !!! dar acum, curte mare 1000 mp, casa, si mai ales ca ea stie ce avem.am cam inceput sa-mi pun semne de intrebare. apropo cum pot sa gasesc un avocat de incredere, nu am nici o relatie, in caz ca ma trezesc cu vreo citatie eu sunt nepregatita. si chiar asa, fara citatie, pentru informarea mea, vreau sa stiu ce drepturi am eu si fetita mea. vom primi mai mult din banii ce se vor obtine pe casa. pentru ca eu vreau sa fac eforturi sa-mi pot lua tot la curte, pentru fata, fiindca ii place foarte mult in aer liber si nu prea ar vrea intre 4 pereti, chiar daca am gasi la curte mai mica si nici casa nu mi-ar trebui prea mare. te rog sa nu te superi pe mine ca iti spun atatea, dar ma simt mai eliberata ca primesc sfaturi si idei. si in plus poate imi fac si ceva cunostinte. iti multumesc pentru intelegere si rabdare
0
12-08-2008, ora 00:00
Jaquelinne
Nu este medic/terapeut
Jaquelinne
off monica, pai dupa ce spui tu acolo e clar ca nemernica aia i-a facut ceva, pt ca nu avea cum sa se transforme asa dintr-o data si mai ales cu copilul!!am o prietena care a fost exact in situatia ta, a avut niste momente din viata in care a vrut sa isi puna si capat zilelor!!tot la fel, si-a bagat o panarama coada in fam.ei si cativa ani la rand amandoi au incercat sa o distruga pe prietena mea!!bine..el era inconstient pt ca nu isi dadea seama fiind sub influenta vrajilor ca sa zic asa..prietena mea era insarcinata in 8 luni, urma sa nasca si nu avea nici dupa ce bea apa pt ca el cheltuia totul cu aia!!i-a luat casa, are si 2 gemene cu ea..dar prietena mea nu s-a lasat, nu a renuntat si a mers la diferite biserici, manastiri, preoti celebri si prin credinta si rugaciune a reusit sa indeparteze raul iar acum e impreuna cu sotul ei, au un baietel de 9 ani si sunt foarte bine!!in astfel de cazuri doar prin credinta ai putea sa reusesti sa il aduci pe sotul tau pe drumul cel bun!!pt asta iti spuneam ca sa mergi la biserica!!un avocat bun nu as putea sa iti recomand, pt ca in cazul meu am avut aceeasi avocata angajata de sotul meu si la noi nu s-a ajuns la divort pt ca a renuntat el cu 2 zile inainte de data stabilita!pe mine vroia doar sa ma intimideze si sa faca ce vroia el din mine, dar nu a reusit pt ca nu m-am dat batuta si nici nu o voi face vreodata daca ar mai fi cazul.dar din cate stiu eu, bunurile acumulate in perioada casatoriei se impart egal iar cel ce obtine custodia copilului cred ca primeste mai mult pt ca si fetita are drepturi!!asta in cazul in care nu isi trece el averi pe numele altcuiva..eu oricum sper sa nu se ajunga asa departe si sa reusiti sa va intelegeti!dar in mom.de fata, daca el are ceva facut, singura care trebuie sa lupte esti tu pt ca el nu constientizeaza!!
0
14-08-2008, ora 00:00
monica99
Nu este medic/terapeut
monica99
ok. jaquelinne ma bucur ca nu sunt eu nebuna sa cred in asa ceva. desi nu esti prima care ma indeamna sa o iau pe calea bisericii, ceea ce am si inceput sa fac. cred ca daca i-a facut ceva ar fi sa il desparta ca mai apoi sa se agate de el si sa-i manance banii pe care i-ar castiga in urma partajului. pentru ca, se pare, ca nu se vede cu ea. cel putin am incercat sa verific cat am putut si nu am indicii care sa ma faca sa cred ca se si vad. de exemplu de ieri 12.08.2008 si-a luat campii si a plecat, pt. prima data in viata lui, in Germania, cu un var al lui care e un ratat, are la activ 3 divorturi, e un pierdevara, un nespalat si un iresponsabil, iar fufa e la servici. deci, daca era sa plece undeva impreuna ea trebuia sa lipseasca, asa cred eu. nici nu mi-a spus ca pleaca. mi-a dat sms cand era deja pe drum si eu eram la serv. si a spus ca se intorc luni. am impresia ca e doar zapacit de fufa asta, ca sa il faca sa plece de la noi sau sa ne enerveze ca sa cedam noi si sa acceptam decizia lui de a divorta. apropo, am fost azi la judecatorie si mi s-a spus de acolo ca nu exista nici un fel de dosar depus pe numele lui, deci inca nu a intentat actiune de divort. poate reusesc sa prelungesc aceasta situatie si poate isi revine cu ajutorul lui d-zeu si se razgandeste. doamne ajuta. mersi pentru suportul moral !!! si tinem legatura !!! o viata usoara si plina de bucurii iti doresc
0
14-08-2008, ora 00:00
Jaquelinne
Nu este medic/terapeut
Jaquelinne
monica sa stii ca exista si posibilitatea sa nu ii fi facut aia nimic si sa fie doar o chestie de moment la sotul tau asa cum il apucase si pe al meu!!daca nu a intentat divort inseamna ca nu are de gand sa se desparta de tine si vrea doar sa te intimideze sa faca ce vrea el!!oricum mergi pe calea bisericii si incearca sa il faci si gelos cate un pic!!se poate ca si acel var sa aiba o mare influenta asupra lui sa stii!!anturajele de genul asta sunt distrugatoare de relatii!!oricum tu fii tare si nu da inapoi!!lupta pt relatia voastra pt ca este pacat sa se duca de rapa atatia ani de casnicie si familia pe care ati intemeiat-o si tot ceea ce ati construit in tot acest timp!!acum imi aduc aminte de momentul cand eram si eu cam in aceeasi situatie cu tine si in prima faza sotul meu ma ruga pe mine sa bag divort iar eu ii ziceam sa bage el ca tot la fel se termina indiferent de cine intenteaza divort plus ca ma scutesc de niste cheltuieli care te duc cam la 15 mil de lei vechi!!eu cred ca o sa se rezolve totul intre voi!!poti sa imi scrii - si tinem legatura!!mult succes!!pupic
1
14-08-2008, ora 00:00
Fane24
Nu este medic/terapeut
Fane24
vreau satzi zic ca niu exista nici o vraja nimica, oamenilor le place sa creada in destin si deastea, potzi sa te reindragostesti la orice varsta, aceasta e o teama care o potzi trai la orice varsta, si indiferent daca ai un prieten sau nu, eu cred ca u esti o pers disperata normal ca te agatzi de orice explicatzie tzi se da, eu sunt genul de om care crede ca doar gelozia si neincrederea tzin doi oameni impreuna si atunci cand ajungi sa fii linistit si avand totala incredere in jumatatea ta te plictisesti, bine sunt multzi factori, as putea scie o carte, dar orticum nu te potzi plictisi de pers iubita fara ca alcineva sa intervina poate ca daca disciutztzi mai mult cand era timpul nu sar fi ajuns la asta
0
14-08-2008, ora 00:00
Jaquelinne
Nu este medic/terapeut
Jaquelinne
dez691 cred ca vorbesti in necunostinta de cauza!!daca tu nu crezi sau nu ai trecut prin asa ceva, asta nu inseamna ca nu exista persoane care se ocupa cu lucruri necurate!!eu am o prietena trecuta prin asa ceva!!
0
16-08-2008, ora 00:00
Jaquelinne
Nu este medic/terapeut
Jaquelinne
buna monica.uite am gasit din intamplare pe net un cabinet de avocatura, ca m-ai intrebat daca pot sa iti recomand ceva.nu cunosc calitatile lor dar macar sa ai ceva la indemana pt orice eventualitate cu toate ca sunt mai mult ca sigura ca nu o sa fie cazul!!o sa pastrez si eu adresa lor ;)) te pupic Divort, partaj, minori
Avocati specializati
Cabinet Avocat Vatamanescu Vasile
Contact
Ne puteti contacta la:
Adresa:

P-ta Amzei nr. 10-22, sc. B Mezanin, Ap.4, interfon 004

Sector 1, Bucuresti -Telefon:

0213 14 18 79
0744 31 70 57

Adrese de email:

avocat@vatamanescu.ro
vasile.vatamanescu@bys.ro
0
11-09-2008, ora 00:00
Jaquelinne
Nu este medic/terapeut
Jaquelinne
buna monica.nu ne-ai mai dat de veste!!este totul in regula??sper ca lucrurile au revenit la normal intre voi!!pup
0
16-09-2008, ora 00:00
monica99
Nu este medic/terapeut
monica99
buna jaquelinne. s-au intamplat multe intre timp si nu am avut cum sa mai vb ptr ca nu am fost la servici si acasa nu am net. intre timp, a murit fratele sotului meu - s-a aruncat de la etajul 9 acum 3 saptamani. eu a trebuit in perioada aceea sa plec la un curs cu serviciul si am vrut sa aman plecarea, dar sotul meu m-a respins spunand ca nu are nevoie de mine, drept pentru care am luat fetita cu mine si am plecat la curs. cand m-am intors, duminica pe data de 07 sept. el era deja de 3 zile plecat, nu stie nimeni unde si a venit in acea seara tarziu. nici nu am apucat sa vorbim. luni dimineata cand sa ne trezim sa mergem la serv. am gasit parbrizul de la masina sotului meu de servici spart nu stiu de cine, si la servici s-a apucat sa spuna ca ma banuieste pe mine, drept pentru care acum sunt amenintata ca ma da afara. sunt disperata. tot de luni nu a mai venit acasa si m-a lasat cu toate datoriile. nu mi-a dat decat 4 mil pt. fata, dar care nu ajung sa platesc si rate si cheltuieli si tot ce mai e de cumparat in casa. nu cred ca ti-am spus dar in tot acest timp, mai exact din luna mai eu tot am primit acasa in poarta bilete care spun ca o sa mi-l ia, ca il iubeste chiar si asa cu copil cu jigniri la adresa mea ca sunt inganfata si altele, si acum dupa ce a plecat de tot de acasa a venit dupa 3-4 zile cineva, seara, tarziu, si a scris pe usa magazinului pe care il am la poarta : na fa ca l-a luat. simt ca innebunesc. nici nu stiu ce sa mai fac. cea pe care o banuiam de la servici a venit si m-a jignit, pentru ca in timp ce eu era la curs, soacra mea in disperare a venit la servici si s-a luat de ea si ea a crezut ca eu am pus-o. bineinteles ca nu am putut sa discut cu ea si sa-i explic nu a vrut sa ma auda ca eu nici macar nu am stiut ce face soacra mea. se pare totusi ca fata de soacra mea ar fi spus ca nu mai e cu ea si ca ar fi cu prima lui iubire, de care eu nici nu stiu sa fi avut ceva serios inaintea mea. cert e ca la servici multa lume m-a trimis la o anume adresa unde l-ar fi vazut de mult timp ca se duce, adica din ianuarie, si m-am dus. insa cand am vazut masina lui de servici acolo am innebunit de durere ca era adevarat, si l-am sunat sa coboare de unde e, dar nu a facut-o. stiu ca am gresit ca nu am avut rabdare sa coboare, dar asa am reactionat, fara sa vreau si fara sa mai gandesc limpede si am pierdut dovada vie. asta e. acum nu stiu ce sa mai fac acasa nu mai vine, a fost azi in lipsa mea sa-si ia lucruri groase, am aflat pentru ca m-a sunat tata, locuim impreuna cu parintii mei si cu mama lui. asta am uitat sa-ti spun ca parintii mei si mama lui au vandut fiecare casele lor si am luat aici la curte impreuna. deci nu suferim numai eu si copilul, mai mult parintii sunt acum aproape pe drumuri, caci el vrea partaj, dupa ce au facut atatea eforturi sa ne fie bine, iata si rasplata. din cate am vazut la agentiile imobiliare preturile la case nu ne permit ca prin partaj sa putem lua acum atatea apartamente cate am avut, pentru fiecare adica. iata cat de disperata sunt. nu stiu incotro sa apuc. fata a inceput scoala si invata in aceeasi scoala in care este si sediul institutiei noastre unde lucram si tatal ei nu a venit nici macar sa o vada la scoala e clasa a V a. cred ca o sa o i-au razna. nu vrea sub nici o forma sa mai vina acasa. imi este dor de tot ce a fost, de dragostea lui, de mangaierea lui, nu mai pot rabda, vreau sa fiu iubita, sunt si o fire mai activa si mai sentimentala. mai vorbim.
0
16-09-2008, ora 00:00
Jaquelinne
Nu este medic/terapeut
Jaquelinne
of monica ce rau imi pare!!ma gandeam ca au inceput sa se rezolve problemele tale dar din cate imi spui mai rau s-au agravat ;( lasa-l sa plece monica pt ca daca ti l-a luat de langa tine cu lucruri necurate, pana la urma se vor rupe acele vraji si el o sa se intoarca!!cu siguranta cea care lucreza cu voi are o legatura cu tot ce se intampla!!trateaz-o cu indiferenta si nu ii da satisfactie scorpiei, tu fii o doamna si nu te cobori la mintea ei.iubita, la partaj daca toti membrii care locuiesc impreuna cu voi au acte nu prea are ce sa va faca!!si nu castiga el casa asa ca vrea el!!stai linistita ca nu e chiar asa cum zice el, vrea doar sa te intimideze.oricum pt siguranta ta, incearca sa strangi dovezi cu ceea ce face el, inregistreaza-l cand vb urat, filmeaza-l cand merge la aia, suna-l si inregistreaza convorbirea dar mare atentie in ceea ce spui tu fii calma si vb frumos, intreaba-l de copil de ce nu se mai intereseaza si multe altele, urmareste-l o perioada fara ca el sa stie si cu toate dovezile astea nu o sa aiba castig de cauza in fata legii!!poti sa ii faci si o reclamatie de parasire de domiciliu!!orice dovada stransa e un atuu pt tine!si daca mama lui e de partea ta...chiar nu ai de ce sa iti faci griji ca ramaneti pe drumuri!!nu exista asa ceva!!!ca nu traim in vestul salbatic!!sunt niste legi iar daca tu iei custodia si ai si dovezile de care iti vorbeam el o sa ramana pe drumuri draguta mea!!si lasa-l sa hoinareaasca pt ca intr-o zi o sa regrete tot ceea ce face acum.el acum nu este el, daca intelegi ce zik!!iti trebuie multa rabdare si putere!!intotdeauna binele a invins raul si cu siguranta asa se va intampla si in cazul tau, doar ca trebuie sa il ajutati si voi sa isi revina chiar fara sa stie el, mergeti la manastiri binefacatoare de minuni, luai-i talismane si rugati-va pt el ca o sa isi revina sigur!!o sa vezi ca aia o sa-i dea papucii mai repede decat crezi!stiu ca este greu dar trebuie sa lupti pt a reusi!!atunci cand l-ai urmarit nu trebuia sa il suni cu toate ca daca eram in locul tau as fi facut la fel.trebuia sa il astepti sa il filmezi si era mult mai bine.eu iti zic de dovezile astea pt orice eventualitate in cazul in care se ajunge la divort, pt ca tu sa fii in castig de cauza.nu e rau sa ai dovezi mai ales in situatia asta.bea ceaiuri de levantica, te vor ajuta sa te relaxezi si fa totul cu cap.impreuna cu soacra si parintii tai o sa reusesti sa il aduci pe drumul cel bun!!o sa vezi ca o sa se merite tot efortul pe care il depui!!te pupic tare si iti doresc mult curaj si forta necesara de care ai nevoie!!tinem legatura
0
18-09-2008, ora 00:00
monica99
Nu este medic/terapeut
monica99
iata o alta veste jaquelinne - pe 17 sept. am primit citatia de divort in care este mentionat si patajul si timpul de vizitare a copilului. acolo zice ca vrea sa divorteze pt ca, dupa 12 ani, din ianuarie am devenit foarte geloasa, zice el, si ca nu mai suporta sa il acuz ca se vede cu cineva. zice ca am vrut sa-l duc fortat la cimitire noaptea sa-l exorcizez!!!!!!!!!!!! ca am spus ca il omor daca nu merge la preot !!!!!!!!! cred ca a innebunit. zice ca nu mai vine acasa ca ii fac eu farmece si ii e frica sa nu ii pun in mancare ceva !!!!!!!!!!???????????? a luat-o razna. alte motive nu a descris. iti multumesc ca vb cu mine. asa ma mai descarc si eu..cred ca mi-ar face placere chiar sa te cunosc. imi place modul tau de a ma sustine. am si la serv. cativa colegi, foarte putini, care stiu situatia si care imi spun la fel ca tine, ba chiar unele cuvinte sunt identice cu ale tale. se pare ca prea multa lume are aceeasi parere despre ce va face sotul meu si o sa incerc de acum sa ma linistesc. am gasit si avocat. acum sa vedem ce se va mai intampla.mersi mai vb
0
18-09-2008, ora 00:00
Jaquelinne
Nu este medic/terapeut
Jaquelinne
acum ai mai multe motive sa strangi dovezi cat de multe poti!!ca acolo va trebui sa demonstrezi ca nu este asa cum a zis el!!oricum sa depui o intampinare ca asa se face si sa spui exact cum sta treaba!!dar stai linistita ca nu este asa usor, pt ca el va trebui sa dovedeasca cele spuse si nu cred ca are cum, iar pt asta il vor scoate pe el tralala, ca de obicei persoanele cu probleme de comportament reactioneaza asa ca el!!eu sunt mai mult ca sigura ca tu o sa iesi in castig!!si daca parintii sunt de partea ta, chiar si in instanta, pt ca se vor face niste investigatii, vor veni sa vada copilul si multe altele, pt ca se vor sesiza si autoritatile tutelare si daca fetita are peste 10 ani o vor intreba si pe ea despre tatal ei, despre voi cum va intelegeati si nu ar fi rau ca pe langa ceea ce stie ea, sa ii mai spui si tu niste lucruri.ea oricum e destul de mare si isi da seama de unele lucruri.asculta-ma si suna-l si inregistreaza convorbirea, pune-o pe fetita sa il sune si tot asa inregistreaza tot, urmareste-l o perioada si fa-i poze cu aia daca ar fi posibil!!oricum daca ai un avocat bun, o sa piarda tot!!uite, parintii mei sunt divortati de cand aveam eu vreo 5 ani si tata nu a avut castig de cauza.mama ne-a castigat si pe noi dar si casa, o casa destul de mare incat putea sa locuiasca si el dar nu a avut dreptul!!se vede clar ca cine i-a facut lui farmece l-a intors total impotriva familiei si tocmai din cauza asta reactioneaza asa!!monica, acolo pe unde stai tu, este o doamna, eu am fost de cateva ori la ea, care ghiceste in cafea!!nu stiu cat crezi in asta dar mie femeia aia mi-a zis si etajul unde stau!este o femeie credincioasa care te trimite la biserica mereu!!daca vrei sa mergi la ea eu pot sa iti dau nr ei de tel!!este foarte aglomerat si trebuie sa o suni inainte ca sa iti spuna ea cand sa mergi!!poate ai si auzit de ea, o cheama Stefania!!eu zic sa mergi la ea si vezi ce-ti spune despre situatia ta si a sotului!!imi zici daca vrei nr ei, dar nu pot sa il las aici, daca e ti-l las pe mess!!te pup
0
18-09-2008, ora 00:00
Jaquelinne
Nu este medic/terapeut
Jaquelinne
apropo, parintii mei au divortat tot cam din aceleasi motive ca si ale tale, atat doar ca mama a bagat divort si nu el!!dar oricum nu conteaza asta pt ca oricum o dai, daca vrei iese ca tine!!el a bagat divort pt ca are pe alta si nu e constient pt ca asa a vrut aia sa fie!!si monica sa nu ai niciodata mustrari de constiinta in ceea ce priveste divortul si fa tot posibilul ca totul sa fie de partea ta pt ca daca il lasi pe el sa castige fii sigura ca fuge cu prada la panarama aia!!tu trebuie sa faci totul pt fetita ta si daca e nevoie sa il lasi in strada fa-o!!mai ales in situatia asta!!iar daca si-o reveni vreodata bine, dar daca nu...lasa-l in plata Domnului!!gaseste-ti un avocat f f bun!!pt ca daca avocatul e moale si nu stie ce sa spuna pierzi!!trebuie sa fie un avocat care sa pledeze ca si cum ar fi facut-o pt persoana sa, sa stie cum sa vorbeasca, sa-l intoarca si pe fata si pe dos pe sotul tau!!oricum divortul se poate anula, daca nu va prezentati, dar trebuie sa cadeti de acord!!monica si eu am trecut prin multe iar in tot timpul asta am invatat destul de multe incat sa stiu sa ma apar de situatii din astea!!si eu am fost la un pas de divort, dar la mine era alta situatia, el era constient de ceea ce face si vroia doar sa ma manipuleze dar nu a reusit!!oricum cu ajutorul lui Dumnezeu vei reusi sa treci peste impasul acesta!!sa stii ca Dumnezeu nu da niciodata mai mult decat poate sa duca omul!!tu fii calma si gandeste limpede si ai grija mai ales acum ca o greseala cat de mica ar putea conta foarte mult!!eu sunt sigura ca o sa vina vremea cand o sa se lumineze sotul tau si o sa-i para rau pt tot ceea ce face acum!!tu fii tare draguta!!eu am sa te sustin mereu!!pupic
0
26-09-2008, ora 00:00
monica99
Nu este medic/terapeut
monica99
tit multumesc jaquelinne pentru tot. probabil ca o sa vb mai rar, pentru ca la servici ni s-a impus sa nu mai intram pe internet, iat acasa nu am. acum iti scriu de dimineata cand sper sa nu fi venit directorul si sa ma vada, asa ca ma grabesc. sper sa fie bine, eu nu vreau sa divorţez si pt asta o sa fac tot ce imi sta in putinţa, altfel o sa iau viata de la inceput daca nu se mai poate si asta e, cu dumnezeu inainte. despre nr de tel a acelei doamne nu stiu cum sa facem ca eu nu pot sta pe mess. poate pe mail direct, nu stiu ce sa zic. daca ai vreo idee mai buna, imi spui. eu o sa intru doar dimineata foarte putin pe internet. mersi ! !!!! pupici !!!!!!!
0
26-09-2008, ora 00:00
Jaquelinne
Nu este medic/terapeut
Jaquelinne
pai lasa-mi mailul si iti trimit nr acolo sau trimite-mi nr tau de tel -!!iti dai seama ca nici eu nu vreau sa divortezi si tocmai din cauza asta incerc cat pot sa te ajut cu un sfat ceva dar chestia e ca depinde de el acum sa-si revina sau sa-l faca cineva sa-si revina!!oricum monica stai linistita ca orice problema are cel putin 2 rezolvari!!te pup
0
03-10-2008, ora 00:00
monica99
Nu este medic/terapeut
monica99
am sa-ti trimit nr meu de tel pe mailul tau. cat despre dovezi nu am cum sa le strang pt ca el pleaca tot timpul mai devreme de la servici, iar eu nu pot pleca sa-l urmaresc si el stie acest lucru, tocmai de aceea pleca inainte de a se termina programul. insa alta este acum problema, a demisionat de azi 03.10.2008 si nu stiu daca o sa imi mai dea bani pt fata si pt credite, ratele sunt f. mari si nu stiu cum o sa le platesc, avem aprox. 400 euro rate si nici luna trecuta nu mi-a dat nici un ban pt rate, mi-a dat numai pt. fata. ma descurc f. greu. daca auzi pe cineva ca are nevoie de ceva de facut pe PC (în word ma descurc) poate imi dai de veste. nu pot sa lucrez dupa program pt ca trebuie sa am grija de fetita mea, care iese de la scoala seara, invata dupa-amiaza pt e cls a V a, iar noi stam departe de scoala si imi este teama sa o las singura, mai ales acum ca e primul an cu un astfel de program. ea invata in scoala unde am si eu sediul serviciului si o pot astepta la birou. de aceea ma gandeam la ceva de facut pe computer pt ca as avea timp la servici, cat o astept, eu sa lucrez ceva. asa ca acum sunt si mai necajita, nu stiu cum o sa ies din aceste probleme. mai vb, nu mai pot sa stau caci vine d.nul director si ne monitorizeaza sa nu mai stam pe net. te pup si iti multumesc pt vorbele bune.
0
04-10-2008, ora 00:00
Jaquelinne
Nu este medic/terapeut
Jaquelinne
buna monica.am primit nr tau de tel in mail, ti-am trimis un sms nu, stiu daca l-ai primit, sper ca nu am gresit destinatia!sigur ca daca aud pe cineva care are nevoie pt pc am sa te anunt, iti trimit mesaj pe tel sau si aici!este o perioada mai rea din viata ta, dar o sa reusesti sa treci peste aceste probleme!nici nu stiu ce sa mai zic, din cate vad sotului tau i s-au luat mintile cu adevarat!!dar parintii lui nu iau nici o atitudine?nu are rusine nici macar de ei?pai cum sa te lase pe tine cu toate pe cap si el sa plece in lume??off...nu stiu, e tare greu!!trebuie sa te inhami cu multa putere si curaj ca sa poti invinge!!sa nu iti lasi fetita singura sa vina de la scoala, in ziua de azi trebuie sa fii precauta din orice punct de vedere pt ca ceea ce se intampla in lumea asta te ia groaza!!ai grija de ea ca de ochii din cap!!tinem legatura
0
09-10-2008, ora 00:00
monica99
Nu este medic/terapeut
monica99
buna jaquelinne. am primit mesajul tau, iti multumesc, dar am fost mult prea stresata ca sa te anunt. ieri pe 8 a fost prima infatisare, am cerut un termen pt a imi angaja un aparator si jegosul ala de presedinte nu mi-a dat decat 6 zile, deci ma voi duce din nou pe 14 oct.. asta e, ce sa fac. am si avocat azi vb cu ea. cat despre mama lui, caci tata nu mai are de 11 ani (a murit, ca poate, daca traia nu il lasa sa faca asa ceva, dansul era un familist), ea tine sus si tare ca vrea sa ramana cu mine. a fost cu mine la tribunal si i-a facut un circ acolo, ca este iresponsabil, ca nu da banii pt credite si pt fata si ca a mintit tot ce a scris in citatie, ce sa mai l-a facut cu ou si cu otet, pana si avocatei lui ii spunea cum a mintit si ca ea nu poate fi de partea lui, iar avocata se pare ca i-ar fi atras atentia dupa aceea, in particular, ca ea il apara cat poate dar daca vine mama lui martor pt mine va pierde (asta a auzit mama mea, care fara sa vrea a stat intr-un loc unde nu a fost vazuta de acestia si a auzit). vom vedea ce se va intampla. despre doamna recomandata de tine spune-mi este cumva de etnie roma sau e de incredere. nu vreau sa merg la vrajitoare sau alte mancatoare de bani. ai spus ca ar trebui sa-i dau 50 ron, adica 500 mii lei vechi ? te intreb de ea, pt ca suma (mie personal) nu mi se pare mare, dar pe unde am fost nu mi-a luat nimeni bani, nici preotii si nici batrana la care am fost, cea care mi-a spus ca are facut ceva necurat, si ca, daca va fi sa-i dau bani, va primi dupa ce se va intoarce acasa sotul meu, pt ca ea sustine (batrana) ca se va intoarce. cam atat am avut sa-ti transmit. deocamdata nu stiu cand o sa am timp sa merg la doamna pt ca trebuie sa ma intalnesc cu avocatul, apoi vine weekdul si am treaba cu fetita mea, poate saptamana viitoare, voi primi un termen de impacare mai lung, nu stiu ce sa zic mai vb, te anunt. ziceam ca mi-ar face placere sa te intalnesc, daca nu te deranjeaza, te gandesti tu ! Doamne ajuta pe toata lumea. te pup
0
09-10-2008, ora 00:00
Jaquelinne
Nu este medic/terapeut
Jaquelinne
ce rau imi pare ca s-a ajuns asa departe!!totusi e bine daca o ai pe mama lui de partea ta ca ai mai multe sanse de castig!!nu ca nu ai fi avut si fara ea draguta!!l-ai dat la parasire de domiciliu??daca nu, ar fi trebuit sa o faci!!eu iti tin pumnii!!eu tot mai sper ca o sa-si revina sotul tau si o ia pe calea cea dreapta!!draguta, doamna respectiva nu este de etnie romma stai linistita ca si eu ma feresc de astia!!vrajitoare nici atat!!eu am fost la ea de vreo 2 sau 3 ori la recomandarea cuiva!!ea te trimite la biserica atunci cand vede ca este ceva necurat !!si se uita doar in cafea!!sfaturi rele nu iti da si nici nu inventeaza!!pai nici ea nu cere bani iubita!!asa mi-au spus si mie persoanele care m-au trimis la ea, ca sa ii las totusi ceva chiar daca ea nu vrea!!si de-asta ti-am spus si tie!!eu ultima data am fost acum 2 sau 3 ani, nu mai stiu exact!!dar mie tot ce mi-a zis asa a si fost!!plus ca in prima faza iti zice din trecut si asa poti vedea daca spune sau nu adevarul!!eu zic ca merita sa incerci, mai ales ca ea este o femeie credincioasa!!oricum daca ajungi la ea, sa nu ii dai nici un detaliu despre tine ca numai asa poti sa vezi daca este buna sau nu!!monica la partea cu intalnitul eu stau cam prost, ca nu prea am timp liber, sunt foarte ocupata!!cred ca daca o zi intreaga ar fi avut 30 de ore nici atunci nu-mi ajungeau!!dar putem sa tinem leg.prin tel. sau net ;))
0
10-10-2008, ora 00:00
monica99
Nu este medic/terapeut
monica99
e bine si asa sa tinem legatura. iti multumesc. am sa ma duc si eu la doamna atunci, daca spui ca pot avea incredere ca e credincioasa. avocatul m-a sfatuit sa nu il dau la parasire de domiciliu ca sa pot spune la tribunal ca nu am de gand sa ma despart, ca e un moment mai greu pt el, ceva de genul asta. nu stiu daca e bine dar asta e sfatul avocatului. vedem pe 14 ce se mai intampla si mai vb. te anunt pupici si spor la treaba si tie.
0
10-10-2008, ora 00:00
Jaquelinne
Nu este medic/terapeut
Jaquelinne
mmm, monica sigur e un avocat bun??sa nu inteleaga judecatorul mai apoi ca o fi si vina ta si din cauza asta nu vrei sa te desparti..bine, varianta cealalta ar fi ca esti o mama buna si o sotie buna si tu tot speri ca o sa isi revina sotul!!oricum cred ca este destul de tarziu pt parasire de domiciliul atat cat divortul este pe rol, nu stiu ca nu ma pricep asa bine!!oricum o sa va dea un termen de impacare si eu sper sa renunte sotul tau la divort si sa isi dea seama ca familia este mult mai importanta decat orice pe lume!!eu sunt familista convinsa si pt asta iti tot vorbesc de impacare, pt ca ar fi si pacat sa se destrame o fam.frumoasa ca a voastra!!aveti o fetita minunata si ea are nevoie si de mama dar si de tata pt a creste frumos!!era bine daca puteai sa mergi la doamna Stefania ca poate iti dadea niste sfaturi ce sa faci la biserica asta in cazul in care are ceva facut sotul tau si poate pana la termenul de impacare se rezolva probemele astea!!eu tot astept sa vii cu vesti bune!!te pup tare Monica si fii cu capul pe umeri!!vezi la tribunal sa nu cumva sa iti pierzi cumpatul!!astept vesti de la tine si pe 14 o sa iti tin pumnii!!numai bine
Adaugă un comentariu / răspuns
50 comentarii 12 Înainte ›

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
Căutați un pediatru bun?
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic unde găsiți cea mai completă listă de medici pediatri din România. Alegeți din peste 4000 de pediatri - cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți.
Cunoașteți un pediatru bun? Oferiți-i o recomandare aici! Accesați site-ul
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Cum poate fi îmbunătățit libidoul sexual feminin
  • Cum poți influența libidoul sexual? - informații dovedite științific
  • Interesul sexual la bărbați - un avantaj important pentru starea de sănătate, inclusiv riscul de moarte
  •