Exista posibilitatea de a ramane insarcinata?

06-07-2012
Anette16
Nu este medic/terapeut
Anette16
Buna. Parerea unui medic mi-ar fi de mare ajutor in aceasta dilema. Am un priten stabil. Încă nu am avut un act sexual propriu zis, deşi încercăm unele 'jocuri'. Întrebarea mea este: exista posibilitatea unei sarcini, daca fiind excitat este posibil sa fi avut lichid preejacluator pe mana, iar apoi m-a atins pe mine in zona genitala? Mentionez ca nu a existat ejacluare înainte, nici măcar in zilele precedente.. Îmi este frica deoarece mi-a intrat in minte problema asta si eu sunt cam paranoica de felul meu. Îmi întârzie ciclul, dar este posibil si din cauza panicii...Asa ca nu ştiu ce sa cred. Va rog sa îmi daţi un sfat! multumesc anticipat.
4 comentarii
0
06-07-2012, ora 14:35
Anette16
Nu este medic/terapeut
Anette16
P.S.: degetul in vagin practic nu a fost introdus, deşi a încercat (cel mult 1 cm) dar am renunţat, deoarece îmi era foarte dureros.
0
06-07-2012, ora 19:46
bestyutza79
Nu este medic/terapeut
bestyutza79
Daca tot vreti sa va incepeti viata sexuala, cititi si cateva lucruri despre ce inseamna sex si modalitatile prin care poate ramane o femeie insarcinata.Nu esti insarcinata, dar pe viitor folositi intotdeauna metode de contraceptie.
0
07-07-2012, ora 11:42
Dr. Mihnea Dragomir
Medicina de familie, Bucuresti
Dr. Mihnea Dragomir
Nu exista sarcina fara contact sexual.
0
08-07-2012, ora 12:37
Anette16
Nu este medic/terapeut
Anette16
multumesc mult
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
06-06-2023, ora 10:15
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Clinicaon
Impotența, erecția slabă și ejacularea precoce pot fi rezolvate de către medicii noștri. Am tratat mii de pacienți, iar DISCREȚIA este asigurată! Detalii aici
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • De ce întârzie menstruația?
  • Am rămas însarcinată, deși m-am protejat - unde am greșit (greșeli frecvente ale contracepției)
  • Diferența între sarcină și sindromul premenstrual
  • Câte zile poate să întârzie ciclul (fără a fi o problemă)
  •